KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

podróże, kultura, zwiedzanie, Ekantor.pl kulturalnie

Ekantor.pl kulturalnie – marzec 2018

Marzec zapowiada się jako doskonałe połączenie aktywności i uroków gastronomicznych. Da się załapać na ostatnie śniegi we francuskich Alpach, pobiegać w Atenach ale również wypić doskonałą kawę w stolicy Holandii Read more

Urlop? Nie dla Polaka

Sierpień. Okres wakacji i beztroskiego odpoczynku - czy oby na pewno? Jak pokazują badania aż 40% Polaków zajmuje się sprawami służbowymi podczas urlopu. Równie chętnie podejmujemy się prac dorywczych oraz... Read more

Komentarz walutowy 29.07.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Oczekiwanie na wieczorny komunikat z posiedzenia Fedu napędzało dzisiejsze notowania głównych par walutowych. Niekorzystnie wpłynęło to na złotówkę, która osłabiła się wobec euro, dolara i franka szwajcarskiego. Para EUR/USD wahała się dziś w obrębie wartości 1,10.

 

Oczekiwanie na Fed

Dolar potrzebuje wyraźnych sygnałów do wzrostu. Podczas dzisiejszej sesji amerykańska waluta otrzymała drobne znaki do zwyżki z rynku surowców. Po długich falach spadków na wykresach ropy oraz miedzi dziś pojawił się wzrost ich cen. Podobnie sytuacja wygląda z wartością złota, którego zjazd w dół wydaje się, że został wyhamowany. Chińska giełda natomiast po wczorajszym spadku dziś zaliczyła odbicie, co również może wesprzeć USD. Inwestorzy w obliczu powyższych czynników z niecierpliwością wyczekują wieczornego komunikatu z posiedzenia Rezerwy Federalnej. W związku z bardzo neutralnymi danymi makro dla USA ciężko określić, jaki będzie miał on charakter, pro czy anty podwyżce stóp procentowych. Średnia wartość dolara na

 

Zmarł Jan Kulczyk

Na polskie pary walutowe miała dziś duży wpływ informacja o śmierci jednego z naszych największych i najbogatszych przedsiębiorców Jana Kulczyka. Zmarł w wieku 65 lat w wyniku powikłań po zabiegu kardiologicznym. Wyraźnie było to widać na parze z euro, które w godzinach popołudniowych znajdowało się powyżej 4,14. Notowania EUR/PLN zapewne mogą ulec jeszcze zmianie ze względu na dość napiętą atmosferę na rynku finansowym przed publikacją raportu z posiedzenia Fedu. Euro zostało dziś średnio wycenione na 4,14 PLN.

 

Dolar mocno w górę

Notowania USD/PLN zaliczyły dziś wzrost do wartości 3,73 i na tym nie koniec. Wszystko wskazuje na to, że to spekulacje inwestorów na temat zmian w polityce monetarnej USA kierowały dzisiejszym ruchem na tej parze. Wczorajsza publikacja indeksu PMI dla sektora usług wskazała lekki wzrost tego sektora. Mimo, że ma on zdecydowanie większy udział w gospodarce Stanów Zjednoczonych, to reakcji na tę wartość na powyższym kursie nie było praktycznie żadnej. Rynek zdystansował się do danych i czeka na oficjalne informacje Fedu. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość dolara wyniosła 3,74 PLN.

 

Co z tym frankiem?

Jak bardzo podatną na czynniki i zmienną walutą stał się frank szwajcarski można ocenić po dzisiejszym notowaniu pary CHF/PLN. Z poniedziałkowego spadku do wartości 3,84 w środę powróciliśmy do poziomu 3,89. Wielu inwestorów w deprecjacji franka doszukuje się interwencji SNB, która nie została oficjalnie potwierdzona. Największym paradoksem franka jest to, że rynek po tak dużym skoku, jaki był w styczniu w dalszym ciągu uważa go za bezpieczną przystań. CHF został dziś wyceniony na 3,89 PLN.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

29.07.2015 14:45
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000