KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

rubel, waluta, Rosja, Ekantor.pl

Rubel – wszystko co trzeba wiedzieć

Rosyjski rubel nie należy do grona najmocniejszy walut świata. Kryzysy polityczne ostatnich lat dały mu się mocno we znaki a nawet wcześniej nie był pieniądzem dominującym na rynkach finansowych. Jednak Read more

Ile kosztuje zwiedzanie? Najpopularniejsze muzea w Europie [CENNIK]

Europejskie muzea są mekką dla koneserów sztuki. Co roku te największe odwiedzają miliony turystów z całego świata. W dodatku, wbrew powszechnej opinii, nie jest to przesadnie kosztowne. Zobacz, ile jest Read more

Komentarz walutowy 6.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Informacje z Wielkiej Brytanii, dotyczące zamrożenia trzech funduszy, a także niekorzystne dane o rentowności niemieckich obligacji, spowodowały pogorszenie nastrojów wśród inwestorów. Tym bardziej będą oni wyczekiwać publikacji protokołu z posiedzenia FOMC oraz piątkowych danych z amerykańskiego rynku pracy. Lokalni inwestorzy nie byli natomiast zaskoczeni dzisiejszą decyzją NBP w sprawie stóp procentowych, które pozostały na tym samym poziomie. 
Brexit zbiera żniwa
Pierwsze sygnały ostrzegawcze, w postaci zamknięcia trzech funduszy związanych z rynkiem nieruchomości w Wielkiej Brytanii sprawiły, że inwestorzy przestraszyli się widma kryzysu, co wpłynęło na notowania euro. Osłabienie euro względem amerykańskiego dolara, jest dodatkowo podsycane negatywnymi danymi o zamówieniach w przemyśle niemieckim. Nie można wykluczyć, że dysonans pomiędzy tymi walutami, w perspektywie miesiąca, spadnie do poziomu 1.09. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,10 USD.
EUR/USD

euro, dolar, kurs euro, EUR, USD

Źródło: biznes.pl

 

Złoty nadal słaby
Brak skłonności do podejmowania ryzyka uwidacznia się w kursie złotego, który od poniedziałku osłabia się pod wpływem globalnego niepokoju oraz czynników wewnętrznych. Nawet sytuacja w jakiej znalazło się euro, nie zdołała zmniejszyć dystansu w tej parze. Dzisiejsze posiedzenie RPP, zgodnie z przewidzeniami, zakończyło się decyzją o pozostawieniu stóp procentowych na poziomie 1,5 proc. Nie można jednak wykluczyć, że wpływ Brexitu na Polskę okaże się większy niż zakładano, przez co wzrosną oczekiwania wobec NBP. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,44 PLN.
EUR/PLN

euro, złoty, EUR, PLN, kurs euro

Źródło: biznes.pl

 

USD w górę
Wzrostowa tendencja USD, względem złotówki potwierdza fakt, że inwestorzy w poczuciu zagrożenia kryzysem, traktują dolara jako interesującą alternatywę, którą zdecydowanie nie jest – uznawana za ryzykowną walutę – złotówka. Jeżeli piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy okażą się dobre to niewykluczone jest pogłębianie różnicy w tej parze. Niemałe znaczenie będzie miała również, zaplanowana na 15 lipca, ocena wystawiona Polsce przez firmy ratingowe. Dziś średni kurs dolara wyniósł 4,00 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, kurs dolara, kurs złotego

Źródło: biznes.pl

 

Próba stabilizacji
W parze CHF/PLN można zaobserwować pewną próbę stabilizacji, która rozpoczęła się już wczoraj. Niestety utrzymuje się ona na poziomie, który nie jest zbyt optymistyczny dla polskich kredytobiorców. Dodatkowo silne naciski zarówno czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych nie sprzyjają zatrzymaniu wyprzedaży złotówki, w związku z czym nie należy wykluczać dalszych wahań w tej parze. Średnia wartość franka szwajcarskiego uplasowała się dziś na poziomie 4,10PLN
CHF/PLN

kurs franka, frank szwajcarski, CHF, PLN

Źródło: biznes.pl

 

Funt po upadku
Dzisiejsza sesja jest dla funta próbą odbudowania pozycji po silnym spadku, który w kulminacyjnym momencie osiągał poziom 5,14. Takie zachowanie GBP jest skutkiem decyzji podjętej przez mieszkańców Wielkiej Brytanii, która w ostatnich dniach zaczęła przybierać formę realnych zagrożeń. Awersja do ryzyka inwestorów przekłada się również na polską walutę, w związku z czym w trakcie dnia dystans pomiędzy tymi walutami zmniejszał się i osiągnął średnią wartość 5,18 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.07.2016 15:53
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000