KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Młodzi wizjonerzy, których warto obserwować

Wielkie pomysły często rodzą się niespodziewanie i w pierwszej chwili mogą wydawać się abstrakcyjne, jednak to właśnie osoby, które uwierzą w szansę na ich powodzenie odnoszą prawdziwy sukces. Read more

leasing konsumencki, leasing osobisty leasing osoby prywatnej na samochód, auto Ekantor.pl

Leasing także dla klienta indywidualnego. Jak wybrać?

Chcesz kupić komputer lub samochód, ale brak Ci funduszy? Kredyt to nie jedyne rozwiązanie, z którego możesz skorzystać - dowiedź się, na czym polega alternatywna forma finansowania, czyli leasing konsumencki. Read more

Komentarz walutowy 7.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Rynek walutowy zaczyna się niecierpliwić. Brak konkretnych informacji w sprawie Grecji niepokoi inwestorów. Przebieg czwartkowej sesji był dobry dla euro, które umocniło się względem złotówki. Nasza waluta natomiast góruje w zestawieniu z dolarem. Frank szwajcarski podskoczył od wczoraj o prawie 3 grosze.

Słaby dolar z grecką telenowelą w tle

Wczorajszy fatalny raport ADP spowodował, że kurs EUR/USD w godzinach przedpołudniowych osiągnął poziom 1,1385. Według prognozy ilość nowych miejsc pracy miała wynieść 200 tys. a było to zaledwie 169 tys., mniej niż w marcu. Jeśli taki wynik zostanie potwierdzony w jutrzejszym sprawozdaniu z sytuacji na amerykańskim rynku pracy to Fed może nie być skłonny do tak szybkiej podwyżki stóp procentowych. Duży wpływ na tą parę walutową ma również temat braku porozumienia państwa Greckiego z wierzycielami. Ateński problem finansowy oraz trwające w nieskończoność negocjacje – mówiąc kolokwialnie – ciągną się jak brazylijska telenowela. Wydaje się, że 12 maja będzie finał zmagań greckiego rządu. Jeśli do tej daty nie osiągnie on porozumienia z UE to nie będzie w stanie spłacić pozostałej części zobowiązań m.in. wobec MFW, a to może oznaczać ogłoszenie przez Grecję bankructwa. Czy czarny scenariusz się sprawdzi, okaże się w przyszłym tygodniu. Póki co notowania głównej pary walutowej będą podyktowane przez pogłoski z Eurolandu oraz dane makro z USA. Dziś średnia wartość jednego dolara wyniosła 1,13 euro.

Osłabienie złotówki

Notowanie pary EUR/PLN były korzystniejsze podczas dzisiejszej sesji dla wspólnej waluty. Został osiągnięty poziom 4,07, który otworzył euro drogę do próby przebicia oporu 4,10. Złotówka w najbliższym czasie będzie zdana tylko na czynniki globalne, ponieważ odczyt danych makroekonomicznych dla Polski, które mogłyby ją wesprzeć na parze z euro będą publikowane dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Nie odnotowano żadnej reakcji rynku na zakończone posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, która jak oczekiwano nie wprowadziła żadnych zmian w poziomie stóp procentowych. W trakcie konferencji prasowej prezes NBP, Marek Belka powiedział, że Bank Centralny jest zadowolony z kursu złotego wobec innych walut, co na pewno uspokoiło inwestorów.

Złotówka mocniejsza wobec dolara

Sytuacja złotówki na parze z dolarem jest zdecydowanie lepsza niż z euro. Korzysta ona ze słabych danych gospodarczych USA. Przedział w którym poruszała się do tej pory ta para walutowa przesunął się w dół. Kurs USD/PLN wahał się dziś w granicach 3,56 – 3,58. Polska waluta jest najmocniejsza od ponad 4 miesięcy.

Frank szwajcarski wędruje w górę

Ostrzeżenie prezesa SNB, T. Jordana, urzeczywistniło się podczas dzisiejszej sesji. W zeszłym tygodniu przestrzegał on akcjonariuszy przed wzrostem franka w związku z trudną sytuacją Grecji. Utrzymujące się cały czas duże ryzyko niewypłacalności Ateńczyków spowodowało, że CHF na parze z PLN osiągnął dziś poziom 3,94. Ostatni raz takie wartości inwestorzy widzieli tuż po 15 stycznia, kiedy to SNB zaprzestał prowadzenia polityki utrzymywania kursu franka na niskim poziomie. Dopóki premier Tsipras nie osiągnie porumienienia z Komisją Europejską, CHF będzie w dalszym ciągu mocno przewartościowany wobec innych walut.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.05.2015 15:44
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000