KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

waluty w październiku

Czynniki, które będą wpływać na kurs walut w październiku

W pobrexitowskiej rzeczywistości kurs walut silnie uzależnił się od decyzji podejmowanych przez banki centralne. Niepewność wobec dalszej sytuacji gospodarczej w Strefie Euro oraz fakt, że pole manewru ze strony EBC Read more
Wakacje z dzieckiem

10 miejsc w Europie na wakacje z dzieckiem. Gdzie jechać?

Wakacje z dzieckiem są sporym wyzwaniem dla rodziców. Problemy pojawiają się już na początku planowania. Gdzie jechać, aby zapewnić dzieciom rozrywkę, wypoczynek i moc niezapomnianych wrażeń?   Lipiec w tym Read more

Raport ADP rozczarował (komentarz walutowy 5.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zmienność na rynku walutowym była dziś dość wyraźna. Rozczarowujący dla wielu inwestorów okazał się wczorajszy protokół z posiedzenia Fedu, co miało przełożenie na dzisiejsze notowania. W centrum uwagi pozostają dane makro, z których najistotniejsze wydają się być te napływające ze Stanów Zjednoczonych.

Dolar słabnie

Podczas dzisiejszej sesji wyraźne osłabienie zanotowała amerykańska waluta, która jeszcze kilka dni temu wydawało się, że kieruje się w stronę parytetu. Rozczarowujący jednak okazał się protokół z ostatniego posiedzenia Fedu, z którego wynika, że podwyżki nie będą tak dynamiczne jak rynek tego oczekiwał. Również dzisiejsza publikacja raportu ADP nie wypadła najlepiej – w grudniu wzrost liczby nowozatrudnionych wyniósł jedynie 153 tys. wobec prognozy 170 tys. Dzisiejszy średni kurs pary EUR/USD wyniósł 1,05 USD.

EUR/USD

Źródło: Bankier.pl

Dobry początek sesji

Krajowa waluta rozpoczęła dzisiejszą sesję na bardzo dobrym poziomie. Wartość 4,35 za euro, którą mogliśmy przez chwilę obserwować, niestety nie utrzymała się. Kurs EUR/PLN w ciągu dnia dotarł do 4,38. Przyczyniły się do tego przede wszystkim czynniki globalne. Średni kurs euro podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym wyniósł 4,37 PLN.

EUR/PLN

Źródło: Bankier.pl

Wahania na USD/PLN

Czwartkowa sesja okazała się nieprzychylna dla dolara, który po kilkudniowym umocnieniu zszedł z wartości 4,23 do poziomu 4,13 na parze ze złotym. Amerykańska waluta ma jeszcze szanse odzyskać siły, jeśli jutrzejszy raport z amerykańskiego rynku pracy będzie, chociaż zgodny z prognozami. Dzisiejszy wskaźnik ADP niestety tego nie zwiastuje. Średni kurs USD wyniósł dziś 4,15 PLN.

USD/PLN

Źródło: Bankier.pl

Dane o inflacji umocniły franka

Opublikowane dziś rano dane dotyczące inflacji w Szwajcarii okazały się zgodne z prognozami, co przyczyniło się do umocnienia franka wobec złotego. Kurs dotarł do poziomu 4,08, niestety niepewność związana z globalnymi nastrojami spowodowała wahania, które nie pozwoliły na dalszy wzrost w stronę 4,10. Szwajcarska waluta pozostaje bardzo czujna na wszelkie czynniki ryzyka, co będzie się w najbliższym czasie objawiało wyraźniejszymi zmianami na parze CHF/PLN. Dzisiejszy średni kurs franka wyniósł 4,08 PLN.

CHF/PLN

Źródło: Bankier.pl

Zmienność funta i dobre dane makro

Dzisiejszy odczyt indeksu PMI dla usług z Wielkiej Brytanii wielu inwestorów zaskoczył pozytywnie. Kolejny wzrost oznacza, że ten sektor gospodarczy wcale nie ma się tak źle jak dotąd uważano. Kurs funta początkowo poszybował w górę do poziomu 5,13 jednak w dalszej części dnia powrócił do wartości 5,10. Inwestorzy z większą niecierpliwością będą wyczekiwać kolejnych danych makro. Dzisiejszy średni kurs funta wyniósł 5,11 PLN.

GBP/PLN

Źródło: Bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.01.2017 15:58
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000