KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Expose Ministra Spraw Zagranicznych. Polska zostanie na tonącym statku?

Minister Spraw Zagranicznych w trakcie dzisiejszego expose zauważył, że jednym z najtrudniejszych wyzwań nadchodzących miesięcy będzie przyszłość Unii Europejskiej, której aktualne położenie jest niezwykle trudne. Głównym celem rządu będzie zatem ... Czytaj całość

Fed przestraszył się Brexitu?

Jeszcze nie tak dawno czytaliśmy, że Rezerwa Federalna po historycznej grudniowej zmianie planuje cztery podwyżki stóp procentowych w 2016 roku. Tymczasem minęło 6 miesięcy, a inwestorzy słyszą od przedstawicieli Fedu, ... Czytaj całość

Raport ADP rozczarował (komentarz walutowy 5.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zmienność na rynku walutowym była dziś dość wyraźna. Rozczarowujący dla wielu inwestorów okazał się wczorajszy protokół z posiedzenia Fedu, co miało przełożenie na dzisiejsze notowania. W centrum uwagi pozostają dane makro, z których najistotniejsze wydają się być te napływające ze Stanów Zjednoczonych.

Dolar słabnie

Podczas dzisiejszej sesji wyraźne osłabienie zanotowała amerykańska waluta, która jeszcze kilka dni temu wydawało się, że kieruje się w stronę parytetu. Rozczarowujący jednak okazał się protokół z ostatniego posiedzenia Fedu, z którego wynika, że podwyżki nie będą tak dynamiczne jak rynek tego oczekiwał. Również dzisiejsza publikacja raportu ADP nie wypadła najlepiej – w grudniu wzrost liczby nowozatrudnionych wyniósł jedynie 153 tys. wobec prognozy 170 tys. Dzisiejszy średni kurs pary EUR/USD wyniósł 1,05 USD.

EUR/USD

Źródło: Bankier.pl

Dobry początek sesji

Krajowa waluta rozpoczęła dzisiejszą sesję na bardzo dobrym poziomie. Wartość 4,35 za euro, którą mogliśmy przez chwilę obserwować, niestety nie utrzymała się. Kurs EUR/PLN w ciągu dnia dotarł do 4,38. Przyczyniły się do tego przede wszystkim czynniki globalne. Średni kurs euro podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym wyniósł 4,37 PLN.

EUR/PLN

Źródło: Bankier.pl

Wahania na USD/PLN

Czwartkowa sesja okazała się nieprzychylna dla dolara, który po kilkudniowym umocnieniu zszedł z wartości 4,23 do poziomu 4,13 na parze ze złotym. Amerykańska waluta ma jeszcze szanse odzyskać siły, jeśli jutrzejszy raport z amerykańskiego rynku pracy będzie, chociaż zgodny z prognozami. Dzisiejszy wskaźnik ADP niestety tego nie zwiastuje. Średni kurs USD wyniósł dziś 4,15 PLN.

USD/PLN

Źródło: Bankier.pl

Dane o inflacji umocniły franka

Opublikowane dziś rano dane dotyczące inflacji w Szwajcarii okazały się zgodne z prognozami, co przyczyniło się do umocnienia franka wobec złotego. Kurs dotarł do poziomu 4,08, niestety niepewność związana z globalnymi nastrojami spowodowała wahania, które nie pozwoliły na dalszy wzrost w stronę 4,10. Szwajcarska waluta pozostaje bardzo czujna na wszelkie czynniki ryzyka, co będzie się w najbliższym czasie objawiało wyraźniejszymi zmianami na parze CHF/PLN. Dzisiejszy średni kurs franka wyniósł 4,08 PLN.

CHF/PLN

Źródło: Bankier.pl

Zmienność funta i dobre dane makro

Dzisiejszy odczyt indeksu PMI dla usług z Wielkiej Brytanii wielu inwestorów zaskoczył pozytywnie. Kolejny wzrost oznacza, że ten sektor gospodarczy wcale nie ma się tak źle jak dotąd uważano. Kurs funta początkowo poszybował w górę do poziomu 5,13 jednak w dalszej części dnia powrócił do wartości 5,10. Inwestorzy z większą niecierpliwością będą wyczekiwać kolejnych danych makro. Dzisiejszy średni kurs funta wyniósł 5,11 PLN.

GBP/PLN

Źródło: Bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.01.2017 15:58
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000