KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

korona norweska, NOK, waluta Norwegii, Ekantor.pl

Korona norweska – ile kosztuje NOK i życie w Norwegii?

Norwegia ropą stoi. Od kiedy w 1967 roku ruszyły prace wydobywcze kraj zmienił się z protestanckiej prowincji w jedno z najdroższych państw Europy. A korona norweska trafiła do czołówki najczęściej Read more
parki rozrywki, lunapark, park rozrywki, Europa-Park, Disneyland, roller coaster, Ekantor.pl

Najlepsze Parki Rozrywki w Europie! Sprawdź, gdzie szukać emocji

Jedni lubią relaksować się z książką w dłoni, drudzy spędzać czas aktywnie, a jeszcze inni nie wyobrażają sobie odpoczynku bez odpowiedniej dawki adrenaliny. A kto może zapewnić jej więcej niż Read more

Komentarz walutowy 7.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Niepewna sytuacja wywołana Brexitem oraz pierwsze sygnały, ostrzegające przed kryzysem, nakazują inwestorom zachować dużą ostrożność. Słabe nastroje wspierają dolara, który w ostatnich dniach zyskał nie tylko względem złotego, ale też euro. Dziś na rynku walutowym widoczna jest stabilizacja, związana z oczekiwaniem na jutrzejsze dane z amerykańskiego rynku pracy.

 

Euro vs dolar

Niższe od prognozowanych dane, dotyczące produkcji przemysłowej w Niemczech, okazały się być kolejnym powodem do spadku notowań wspólnej waluty, która w ostatnich dniach zaczęła odczuwać skutki Brexitu. Sytuację wykorzystuje amerykański dolar, wzmocniony dodatkowo korzystnymi wynikami raportu ISM dla sektora usług. Natomiast opublikowany raport ADP pozwala założyć, że jutrzejsze dane związane z sytuacją na rynku pracy okażą się korzystne dla USD, co wpłynie na notowania w tej parze. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,10 USD.

EUR/USD

EUR, PLN, euro, kurs euro, kurs dolara,

Źródło: biznes.pl

 

Stabilizacja złotego

Niekorzystna sytuacja, w jakiej znalazło się euro, uwidoczniła się również w parze EUR/PLN. W kulminacyjnym momencie można było zauważyć spadek do poziomu 4,41 PLN. Sytuacja ta jest najprawdopodobniej chwilowa, ponieważ złoty wciąż pozostaje pod silnym wpływem czynników wewnętrznych, a także niechęci inwestorów wobec ryzykownych walut. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,42 PLN.

EUR/PLN

euro, złoty, EUR, PLN, kurs euro

Źródło: biznes.pl

 

Koniunktura dolara

Jeżeli zaprezentowane dane z raportu ADP znajdą odzwierciedlenie w jutrzejszych, oficjalnych danych z rynku pracy w USA, to korzystna dla dolara koniunktura może się przyczynić do wzrostu kursu tej waluty. I choć nie ma perspektyw na podwyżkę stóp przez Fed, to już sama gotowość amerykańskiej gospodarki na ten krok, przemawia na korzyść USD, którego średnia wartość osiągnęła dziś 3,99 PLN.

USD/PLN

USD, PLN, złoty, dolar, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

 

Uspokojenie nastroju w parze CHF/PLN

Wrażliwy, na wszelkie informacje związane Brexitem, funt szwajcarski nieznacznie zmniejszył dziś dystans dzielący go od złotówki. Na zachowanie tej waluty mogły mieć wpływ korzystne informacje dotyczące produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii oraz uspokajająca postawa – kandydującej na szefa konserwatywnej partii – Theresy May. Dała ona nadzieję na to, że proces wyprowadzania kraju ze struktur UE odbędzie się powoli i w asyście Unii Europejskiej. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,08 PLN.

CHF/PLN

frank szwajcarski, chf, pln, kurs franka

Źródło: biznes.pl

 

Chwila oddechu

Lepszy od oczekiwań, wynik produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii, a także perspektywa niezbyt szybkiego rozpoczęcia procesu wyprowadzania UK ze struktur Unii Europejskiej, pozwoliły dziś umocnić pozycję funta. Napływające w ostatnich dniach informacje, dotyczące zawieszania kolejnych funduszy związanych z rynkiem nieruchomości, pogłębiły spadek wartości tej waluty. Dzisiejsza sesja pozwoliła funtowi złapać oddech i jego średnia wartość względem złotego wyniosła dziś 5,18 PLN.

GBP/PLN

gbb, pln, kurs funta, złoty, funt

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.07.2016 15:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000