KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Repolonizacja banków. Czy są powody do obaw?

W 2015 roku banki komercyjne funkcjonujące w Polsce wypracowały zysk w wysokości 12 056,8 mln złotych, jednak duża część tej kwoty trafi w ramach dywidendy do zagranicznych akcjonariuszy. ... Czytaj całość
pieniądze, gotówka, euro

Brudne tajemnice gotówki – tysiące zarazków na jednym banknocie

Przekazywane z rąk do rąk pieniądze stały się nośnikiem nie tylko wartości, ale również zarazków. Jak się okazuje, na niektórych banknotach znajduje się nawet 26 000 kolonii bakterii - tak ... Czytaj całość

Banki centralne wywołały wahania. Czas na dane (komentarz walutowy 29.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsza sesja to przede wszystkim silna pozycja euro w głównej parze walutowej. Choć EBC zwraca uwagę na zbyt duży optymizm inwestorów, co do słów Mario Draghiego, to jednak dolar nie otrzymuje wsparcia i kurs EUR/USD pozostaje silny.

 

Euro trzyma siłę

Takiej pozycji wspólnej waluty nie było od dawna. Ocena sytuacji gospodarczej w Europie silnie podbiła wycenę wspólnej waluty, choć Mario Draghi nie dał wyraźnego sygnału, co do planowanych zmian w polityce pieniężnej banku. W dodatku EBC zdaje się studzić rynkowy entuzjazm. Dolar nie radzi sobie jednak z odrabianiem strat, a to za sprawą krajowych czynników: słabe dane oraz problemy z Obamacare. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,14 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Inflacja CPI na uwadze

Na koniec tygodnia nic tak silnie nie będzie skupiać uwagi inwestorów, jak dane dotyczące inflacji w państwach Europy. Informacje z Włoch dały pierwszy sygnał, że optymizm Draghiego może się okazać krótkotrwały. Dziś jednak napłynęły dane z Hiszpanii oraz Niemiec, a te przewyższyły rynkowe prognozy. Jutro zaprezentowane zostaną odczyty z Francji, Polski oraz strefy euro. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar odbija

Walutą względem której złotemu udaje się utrzymać silną pozycję jest dolar. Kurs USD/PLN wciąż jednak nie zszedł poniżej bariery, którą jest 3,70, w dodatku dziś nastąpiło wyhamowanie spadku. W czwartkowym kalendarzu nie zabrakło ważnych danych z USA. Finalne annulizowany PKB przy prognozach na poziomie 1,2% wyniosło . Dziś średnia wartość w tej parze wyniosła 3,72 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez krajowych danych

W kierunku północy powędrował dziś frank szwajcarski. Kalendarium nie zawierało dziś danych z kraju, jednak na jutro GUS opublikuje informacje na temat wstępnej inflacji CPI. Inwestorzy zapoznają się również ze wskaźnikiem rynku pracy wg BIEC. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,88 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Będą podwyżki?

Wizja podniesienia stóp procentowych w Wielkiej Brytanii umacnia funta. W zeszłym roku bank zdecydował się na poluzowanie polityki w celu zneutralizowania Brexitu. W niecały rok po tym wydarzeniu pojawiają się informacje o możliwym zacieśnianiu. Jutro rynek zapozna się z PKB tego kraju. Dziś średni kurs GBP/PLN wyniósł 4,82.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.06.2017 14:44
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000