KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

prezent dla niej

Prezenty DLA ​​NIEJ ​​-​​ ciekawe ​​pomysły ​​na​​ prezent ​​z​​ zagranicznych ​​sklepów

Teoretycznie z wyborem prezentu dla płci pięknej nie powinno być problemu - bo podobno panie zawsze czegoś potrzebują. W praktyce jeśli założymy, że obdarowywana przez nas kobieta nie pożąda kolejnego Read more
Aplikacje do finansów

10 najlepszych aplikacji do kontrolowania własnych finansów

Regularne opłaty, spontaniczne wydatki, niespodziewane koszty i wszędobylskie rachunki… Uporanie się z domowymi finansami nie jest proste. Dlatego coraz więcej osób sięga po aplikacje, które znacznie ułatwiają nad nimi kontrolę. Read more

Banki centralne wywołały wahania. Czas na dane (komentarz walutowy 29.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsza sesja to przede wszystkim silna pozycja euro w głównej parze walutowej. Choć EBC zwraca uwagę na zbyt duży optymizm inwestorów, co do słów Mario Draghiego, to jednak dolar nie otrzymuje wsparcia i kurs EUR/USD pozostaje silny.

 

Euro trzyma siłę

Takiej pozycji wspólnej waluty nie było od dawna. Ocena sytuacji gospodarczej w Europie silnie podbiła wycenę wspólnej waluty, choć Mario Draghi nie dał wyraźnego sygnału, co do planowanych zmian w polityce pieniężnej banku. W dodatku EBC zdaje się studzić rynkowy entuzjazm. Dolar nie radzi sobie jednak z odrabianiem strat, a to za sprawą krajowych czynników: słabe dane oraz problemy z Obamacare. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,14 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Inflacja CPI na uwadze

Na koniec tygodnia nic tak silnie nie będzie skupiać uwagi inwestorów, jak dane dotyczące inflacji w państwach Europy. Informacje z Włoch dały pierwszy sygnał, że optymizm Draghiego może się okazać krótkotrwały. Dziś jednak napłynęły dane z Hiszpanii oraz Niemiec, a te przewyższyły rynkowe prognozy. Jutro zaprezentowane zostaną odczyty z Francji, Polski oraz strefy euro. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar odbija

Walutą względem której złotemu udaje się utrzymać silną pozycję jest dolar. Kurs USD/PLN wciąż jednak nie zszedł poniżej bariery, którą jest 3,70, w dodatku dziś nastąpiło wyhamowanie spadku. W czwartkowym kalendarzu nie zabrakło ważnych danych z USA. Finalne annulizowany PKB przy prognozach na poziomie 1,2% wyniosło . Dziś średnia wartość w tej parze wyniosła 3,72 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez krajowych danych

W kierunku północy powędrował dziś frank szwajcarski. Kalendarium nie zawierało dziś danych z kraju, jednak na jutro GUS opublikuje informacje na temat wstępnej inflacji CPI. Inwestorzy zapoznają się również ze wskaźnikiem rynku pracy wg BIEC. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,88 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Będą podwyżki?

Wizja podniesienia stóp procentowych w Wielkiej Brytanii umacnia funta. W zeszłym roku bank zdecydował się na poluzowanie polityki w celu zneutralizowania Brexitu. W niecały rok po tym wydarzeniu pojawiają się informacje o możliwym zacieśnianiu. Jutro rynek zapozna się z PKB tego kraju. Dziś średni kurs GBP/PLN wyniósł 4,82.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.06.2017 14:44
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000