KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na zmiany kursów walut?

Kursy walut ulegają ciągłym zmianom. W ciągu dnia te zmiany mogą być praktycznie niezauważalne, ale w skali tygodnia, miesiąca lub kwartału bywają znaczące. Warto jest wiedzieć, co wpływa na zmiany Read more
tankowanie, paliwo, opłata, Ekantor.pl

Paliwo będzie droższe. Rząd szykuje “opłatę emisyjną”

8 groszy netto - tyle do każdego litra benzyny i oleju napędowego, być może już niedługo, będą musieli doliczyć kierowcy. “Opłata emisyjna” to nowy pomysł rządu Mateusza Morawieckiego. Pieniądze mają Read more

Banki na uwadze. Komentarz walutowy 05.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa sesja obfituje w informacje, choć na chwilę obecną nie są to wiadomości, które wywołałyby większe wahania. Dziś uwagę inwestorów przykuwał przede wszystkim protokół z ostatniego posiedzenia ECB, a także wystąpienia bankierów centralnych.

 

Polityka dwóch banków

Obecna atmosfera na rynku bardziej sprzyja dolarowi niż ECB. Ma to związek z postawą banków centralnych. W czasie gdy Fed wciąż podtrzymuje przekonanie o trzeciej podwyżce, ECB podtrzymuje niepewność związaną z programem QE. 26 października odbędzie się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Średnia wartość euro wyniosła dziś  1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Informacje z Eurolandu

Stabilnie prezentuje się sytuacja w EUR/PLN. Polska waluta wciąż co prawda zostaje osłabiona, ale kurs tej pary znajduje się poniżej 4,30. W dzisiejszym kalendarzu kluczową pozycją dla Europy był protokół z ostatniego posiedzenia decydentów. Nie wpłynął on jednak znacząco na notowania euro. Poza tym inwestorzy mogli zapoznać się ze stanowiskiem europejskich bankierów. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar czeka na dane

Dane ze Stanów Zjednoczonych wciąż jeszcze przed nami. Podobnie jak wystąpienia członków Fed. Jutro natomiast uwagę przykuwać będzie raport o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Inwestorzy śledzą równocześnie wiadomości związane z wyborem nowego szefa Rezerwy Federalnej. Kadencja Janet Yellen kończy się bowiem w lutym przyszłego roku. Dziś średnia wartość dolara wynosiła 3,66 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Łagodna polityka RPP

Krajowy kalendarz danych był dziś pusty. Wczoraj jednak poznaliśmy decyzję RPP w sprawie polityki pieniężnej – nie uległa ona zmianie, stąd więcej uwagi przykuł komunikat wydany po posiedzeniu, Zgodnie ze słowami prezesa NBP nie należy się spodziewać podwyżek przed końcem 2018 roku, jednak w tej kwestii Rada nie jest jednomyślna. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,74 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt znów w dół

Wystąpienie premier Theresy May zostało odebrane przez opinie publiczną, jako nieudane. W dodatku funt wciąż obciążony jest brexitem. Informacja o niemożności przejścia do kolejnego etapu negocjacji z Unią Europejską sprawiła, że apetyt na brytyjską walutę wyhamował. Kalendarz makro do końca tygodnia dla tej waluty prezentuje się skromnie. Dziś nie poznaliśmy żadnych danych, a średnia wartość funta wyniosła 4,82 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.10.2017 14:21
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!