KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Podróże śladami literatury

Podróż śladami bohaterów powieści Zafóna, Browna i Larssona

Początek jesieni to doskonały czas na odbywanie podróży. Zwłaszcza tych literackich. A w tym roku będzie w czym wybierać. Niebawem na półki księgarni trafią kontynuacje bestsellerowych powieści Carlosa Ruiza Zafóna, ... Czytaj całość
Jarosław Kaczyński

Ostre słowa w Sejmie. Będą konsekwencje?

Emocje wokół ustawy o Sądach Najwyższych sięgają zenitu. Świadczą o tym zarówno tłumy demonstrantów, jak i ostatnie wydarzenia w Sejmie. "Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, zniszczyliście ... Czytaj całość

Banki na uwadze. Komentarz walutowy 05.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa sesja obfituje w informacje, choć na chwilę obecną nie są to wiadomości, które wywołałyby większe wahania. Dziś uwagę inwestorów przykuwał przede wszystkim protokół z ostatniego posiedzenia ECB, a także wystąpienia bankierów centralnych.

 

Polityka dwóch banków

Obecna atmosfera na rynku bardziej sprzyja dolarowi niż ECB. Ma to związek z postawą banków centralnych. W czasie gdy Fed wciąż podtrzymuje przekonanie o trzeciej podwyżce, ECB podtrzymuje niepewność związaną z programem QE. 26 października odbędzie się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Średnia wartość euro wyniosła dziś  1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Informacje z Eurolandu

Stabilnie prezentuje się sytuacja w EUR/PLN. Polska waluta wciąż co prawda zostaje osłabiona, ale kurs tej pary znajduje się poniżej 4,30. W dzisiejszym kalendarzu kluczową pozycją dla Europy był protokół z ostatniego posiedzenia decydentów. Nie wpłynął on jednak znacząco na notowania euro. Poza tym inwestorzy mogli zapoznać się ze stanowiskiem europejskich bankierów. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar czeka na dane

Dane ze Stanów Zjednoczonych wciąż jeszcze przed nami. Podobnie jak wystąpienia członków Fed. Jutro natomiast uwagę przykuwać będzie raport o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Inwestorzy śledzą równocześnie wiadomości związane z wyborem nowego szefa Rezerwy Federalnej. Kadencja Janet Yellen kończy się bowiem w lutym przyszłego roku. Dziś średnia wartość dolara wynosiła 3,66 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Łagodna polityka RPP

Krajowy kalendarz danych był dziś pusty. Wczoraj jednak poznaliśmy decyzję RPP w sprawie polityki pieniężnej – nie uległa ona zmianie, stąd więcej uwagi przykuł komunikat wydany po posiedzeniu, Zgodnie ze słowami prezesa NBP nie należy się spodziewać podwyżek przed końcem 2018 roku, jednak w tej kwestii Rada nie jest jednomyślna. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,74 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt znów w dół

Wystąpienie premier Theresy May zostało odebrane przez opinie publiczną, jako nieudane. W dodatku funt wciąż obciążony jest brexitem. Informacja o niemożności przejścia do kolejnego etapu negocjacji z Unią Europejską sprawiła, że apetyt na brytyjską walutę wyhamował. Kalendarz makro do końca tygodnia dla tej waluty prezentuje się skromnie. Dziś nie poznaliśmy żadnych danych, a średnia wartość funta wyniosła 4,82 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.10.2017 14:21
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000