KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Jak bardzo Fed zaskoczy dziś rynki finansowe?

Amerykański bank centralny po raz kolejny stanie dziś przed bardzo trudną decyzją. Większość ekonomistów przewiduje, że podwyżki stóp procentowych nie będzie, nieliczny spodziewają się zaskakujących posunięć ze strony Fedu. Jedna Read more

Biznesowe gry planszowe, które uczą jak wygrywać w prawdziwym życiu

Większość osób biznes na planszy kojarzy wyłącznie z papierowymi banknotami Monopoly. A tymczasem od kilkudziesięciu lat na rynku jest coraz więcej gier, traktujących ekonomię całkiem poważnie. W dodatku przeznaczonych niekoniecznie Read more

Będzie dziś trzecia podwyżka? Komentarz walutowy 13.12.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Bankowy maraton czas zacząć. Dziś rynek wyczekuje na decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych oraz na konferencję z udziałem J.Yellen. Poza tym w kalendarzu nie brakuje ważnych danych z Niemiec, Wielkiej Brytanii i USA.

 

Decyzja FOMC ws stóp procentowych

Wydarzeniem dnia bezapelacyjnie jest posiedzenie FOMC. Rynek spodziewa się, że w trakcie dzisiejszego spotkania nastąpi trzecia podwyżka stóp procentowych. Brak informacji o zacieśnieniu polityki byłby dla dolara ogromnym zaskoczeniem. Taki scenariusz inwestorom może wydawać się mało prawdopodobny, stąd też najwięcej uwagi przykuwać będzie to jakie nastroje panują wśród decydentów oraz jakie są ewentualne plany na 2018 rok.

 

Reforma podatkowa Trumpa – mogą pojawić się problemy

Z USA napłynęła informacja o wygranie kandydata Demokratów do Senatu w wyborach w Alabamie, która do tej pory sprzyjała konserwatystom, a to oznacza mniejszą siłę Republikanów w Senacie od stycznia. Jeżeli reformy podatkowej nie uda się wprowadzić, tak jak optymistycznie zakłada Donald Trump, jeszcze przed świętami, w późniejszym terminie może ona spotkać się z niemała przeszkodą. To z kolei może przełożyć się na słabość dolara.

 

W kalendarzu dane o inflacji

Dzisiejszy kalendarz przysłonięty jest posiedzeniem FOMC, co jednak nie oznacza, że zabrakło w nim ważnych publikacji. O godzinie 08:00 zaprezentowana została finalna inflacja w Niemczech (wynik zgodny z prognozami), o 10:30 poznaliśmy stopę bezrobocia w Wielkiej Brytanii (wynik również nie zaskoczył), natomiast w dalszej części dnia opublikowana zostanie jeszcze inflacja konsumencka w USA.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

08:00 Inflacja konsumencka, fin.- Niemcy
10:30 Stopa bezrobocia – Wielka Brytania
10:30 Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – Wielka Brytania
14:30 Inflacja konsumencka – USA
20:00 Projekcje makroekonomiczne FOMC- USA
20:00 Decyzja FOMC ws. stóp procentowych – USA
20:30 Konferencja prasowa po posiedzeniu FOMC – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

13.12.2017 12:28
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000