KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

Frankowicze wybierają ekantory

Z obserwacji jakie poczyniono na grupie kredytobiorców spłacających swoje pożyczki we frankach wynika, że największe oszczędności oraz spore możliwości zaoszczędzenia pieniędzy mogą oni poczynić korzystając z ekantorów. Wymiana walut w Read more
Wymiana walut online

Ten pierwszy raz online – jak wymieniać waluty przez internet?

Mówi się, że zrobienie pierwszego kroku jest najtrudniejsze, ale równocześnie może otworzyć nas na zupełnie nowe możliwości. Dlaczego więc nie spróbować, zwłaszcza gdy nie wiąże się to z żadnymi, niechcianymi Read more

Brexit, Fed oraz silny złoty. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 27-31.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Kończący się tydzień przejdzie do historii, a to za sprawą oficjalnego rozpoczęcia Brexitu, który został ze względnym spokojem przyjęty przez rynek walutowy. Ostatnie dni przyniosły przede wszystkim kontynuację silnej pozycji złotego oraz zmianę nastawienia względem dolara.

 

Zmiana sentymentu

Poniedziałek nie rozpoczął się dobrze dla amerykańskiej waluty, która straciła na wartości w związku z rozczarowaniem, jakie przyniosła niemożność przeforsowania przez Donalda Trumpa zmian w reformie “Obamacare”. Postawiło to pod znakiem zapytania inną – głośno zapowiadaną – reformę podatkową. W kolejnych dniach dolar nabrał jednak siły, pod wpływem “jastrzębich” sygnałów z Fed. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobry tydzień złotego ze słabszym zakończeniem

Tydzień przebiegał spokojnie dla polskiej waluty, która zyskiwała w notowaniach. Kurs EUR/PLN w kulminacyjnym momencie sięgnął wartości 4,20.  W tym czasie w Strefie Euro nie publikowano zbyt wielu danych. Uwagę inwestorów zwrócił przede wszystkim indeks obrazujący nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców, który przy oczekiwaniach na poziomie 111 osiągnął 112,3. Złoty stracił jednak na koniec tygodnia i średnia wartość euro osiągnęła dziś 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Mieszane nastroje w Fed

Umocnienie dolara przełożyło się również na jego relację ze złotym. W tym tygodniu uwagę zwracały przede wszystkim słowa poszczególnych reprezentantów Rezerwy Federalnej, które nie pozwoliły przekreślić możliwości na czerwcową podwyżkę. Poza tym z USA napłynęło kilka interesujących danych, takich jak annualizowane PKB za IV kwartał, które wyniosło 2,1%. Dziś średni kurs USD/PLN osiągnął 3,95.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Inflacja poniżej oczekiwań

Krajowy kalendarz makro z ostatnich dni prezentował się skromnie. Ważne publikacje zostały przedstawione dopiero w piątek, w tym dane o inflacji CPI, które okazały się rozczarowaniem. Wstępny odczyt wykazał spadek o 0,1%. Na parze z frankiem w tym tygodniu znaczenie miał również indeks instytutu KOF ze Szwajcarii. Przewyższył on prognozy (106) i wyniósł 107,6. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,95 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Czas na Brexit

Dla Wielkiej Brytanii miniony tydzień to przede wszystkim czas wdrożenia art. 50 Traktatu Lizbońskiego. Funt przyjął jednak Brexit ze spokojem i choć we wtorek doszło do spadku jego wartości, to kolejne dni przyniosły korektę. W piątek pojawiły się ważne dane z tego kraju, w tym finalne PKB za IV kwartał, które było zgodne z oczekiwaniami i wykazało dynamikę na poziomie 0,7%. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,94 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

31.03.2017 15:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000