KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wymiana walut online

Ten pierwszy raz online – jak wymieniać waluty przez internet?

Mówi się, że zrobienie pierwszego kroku jest najtrudniejsze, ale równocześnie może otworzyć nas na zupełnie nowe możliwości. Dlaczego więc nie spróbować, zwłaszcza gdy nie wiąże się to z żadnymi, niechcianymi Read more
polski eksport

Znaczenie polskiego eksportu

W momencie, gdy jedno z największych państw członkowskich zadecydowało o opuszczeniu struktur Unii Europejskiej, a sama idea istnienia związku gospodarczo-politycznego zaczęła być podważana, Polskie wyniki handlu zagranicznego pokazują, jak wielkie Read more

Czas na drugą połowę (komentarz walutowy 09.08.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Pierwsza połowa tygodnia nie rozpieszcza ilością danych. Dziś kilka publikacji zaprezentowanych zostanie w USA. Ich znaczenie dla rynku jest drugorzędne. Inwestorzy czekają na dane, które pojawia się w czwartek oraz piątek.

Ważniejsze dane makroekonomiczne w dalszej części dnia:

16:30 Tygodniowa zmiana zapasów paliw – USA

 

Inne czynniki mające wpływ na kurs walut:

Główna para walutowa:
W związku z pozytywnymi odczytami dotyczącymi miejsc pracy w USA rynek, wbrew oczekiwaniom, dostał wczoraj sygnał do delikatnego umocnienia USD. Bardzo możliwe jest jednak, że w najbliższych miesiącach siły euro i dolara będą się równoważyć.

Pary powiązane ze złotym:
Podbicie awersji do ryzyka osłabiło dziś nieco PLN. W kolejnych tygodniach  niesprzyjające mogę okazać się też: polityka Fed, przyszła polityka ECB i małe zainteresowanie RPP odnośnie zacieśniania stóp o czym wspominaliśmy wczoraj.

Zachowanie walut w trakcie dzisiejszej sesji:

EUR/USD średnia wartość 1,17
Wczoraj eurodolar w najlepszym momencie dnia wyniósł 1,1824, jednak dziś spadł do 1,1721 tj. wartości najniższej od tygodnia.

EUR USD Ekantor.pl

źródło: bankier.pl


EUR/PLN średnia wartość 4,26

To już kolejny dzień, gdy euro odnotowuje nieco silniejszą pozycję. Spokój może się jednak zachwiać dopiero po wyraźnym przekroczeniu granicy 4,27.

EUR PLN Ekantor.pl Kursy Walut

źródło: bankier.pl

 

USD/PLN średnia wartość 3,64
Umocnienie dolara w głównej parze umocniło go także w pozycji ze złotówką. W kolejnych dniach czekają nas odczyty z USA, które mogą zmienić wykres.

usd pln kurs walut Ekantorpl

źródło: bankier.pl

 

CHF/PLN średnia wartość 3,77
Frank powoli się umacnia. Kurs CHF/PLN odbił się z zeszłotygodniowej okolicy osiągającej nawet 3,6756 i dziś oscyluje w obrębie 3,71 – 3,77.

CHF PLN Ekantor.pl Kursy Walut

źródło: bankier.pl

 

GBP/PLN średnia wartość 4,72
Także funt jest dziś silniejszy względem złotego. Brytyjskiej walucie wciąż jednak ciąży Brexit a patrząc na pozycję w parze PLN w ostatnich tygodniach złotówkę możemy określać jako mocną.

GBP PLN Ekantor.pl Kursy Walut

źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.08.2017 14:27
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000