KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

To się opłaca

Wymiana walut online to trend wśród polskich użytkowników. To prawdziwy fenomen, jeśli zestawić go z użytkownikami z innych krajów. Skąd bierze się owa popularność? Z czego wynika zainteresowanie? Na te Read more

Czy stracimy ważnego partnera handlowego?

Jeśli okaże się, że Brytyjczycy zdecydują o opuszczeniu Unii Europejskiej Polska może stracić bardzo ważnego partnera handlowego. Również miałoby to negatywny wpływ na kurs funta. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy Read more

Czas na plan reformy podatkowej (komentarz walutowy 26.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środowy kalendarz danych nie zawierał zbyt wielu pozycji, co pozwoliło inwestorom skupić uwagę na Stanach Zjednoczonych. Donald Trump ma bowiem dziś zaprezentować informacje na temat – wywołującej tak wiele emocji – reformy podatkowej.

 

Uwaga skierowana na Trumpa

Optymizm euro w głównej parze wyhamował. Najprawdopodobniej przyczyną takiego stanu rzeczy jest wyczekiwanie przez inwestorów na wiadomości dotyczące reformy podatkowej w USA. Rynek może jednak być nieco zdystansowany wobec planu Donalda Trumpa, ponieważ ostatnie działania prezydenta przygasiły wyborcze nadzieje. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,08 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Tuż przed posiedzeniem ECB

Złoty traci dziś na rzecz euro, mimo to jego pozycja pozostaje mocna. W połowie tygodnia uwaga rynku przenosi się na USA, jednak już jutro inwestorzy zaczną przyglądać się wiadomościom płynącym z ECB. Chociaż stopy procentowe najprawdopodobniej pozostaną na tym samym poziomie, to w związku z euforią, jaka zapanowała po I turze wyborów we Francji, ważne mogą okazać się słowa Mario Draghiego. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wiara w prezydenta

Dolarowi wciąż daleko do wartości prezentowanych pod koniec ubiegłego tygodnia, mimo to amerykańska waluta umacnia dziś pozycję względem złotego. Jest to zapewne wynik oczekiwań, co do planu reformy podatkowej. Dla inwestorów ważny będzie każdy szczegół, tym bardziej, że ostatnia sytuacja związana ze zmianami Obamacare pokazały, że Donald Trump może mieć problemy z przeforsowaniem reform. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł  3,87.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Stopa bezrobocia spada

Relatywnie słaby pozostaje dziś frank, który stracił po ogłoszeniu wyników głosowania Francuzów. II tura wyborów odbędzie się 7. maja. Dziś jednak krajowa waluta poznała dane dotyczące stopy bezrobocia. Spadła ona nie tylko względem poprzedniego odczytu, ale również poniżej prognoz i wyniosła 8,1%. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,90 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt czeka na dane

Umocnił się dziś również funt. Brytyjska waluta nie otrzymała dziś jednak żadnych danych z kraju. Publikacje zaczną się pojawiać jutro, przy czym największe zainteresowanie wzbudzi zaplanowana na piątek wstępna dynamika PKB. Dziś średnia wartość GBP wyniosła 4,97 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

26.04.2017 14:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000