KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płacenie w zagranicznych sklepach, płatności online, przelew zagraniczny, Ekantor.pl

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych? [Część 2– przelew zagraniczny]

Przelew jest prosty, bezpieczny i wygodny. Nic więc dziwnego, że większość transakcji online jest finalizowana za jego pomocą. Istnieje jednak kilka kwestii, które różnią przelew krajowy od zagranicznego. Read more
kantor na lotnisku, wymiana walut, kantor, Ekantor.pl

Kurs walut na lotnisku – sprawdź zanim stracisz

Ile kosztuje funt, a ile euro? To zależy. Przede wszystkim od tego, kogo zapytamy. Czekając na samolot lub przylatując do kraju bez złotówki w portfelu, może być już jednak za Read more

Czekając na Draghiego (komentarz walutowy 20.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

UE coraz baczniej przygląda się wydarzeniom politycznym w Polsce. Złoty w tym czasie traci na wartości. Dla rynku kluczowym wydarzeniem jest jednak wystąpienie Mario Draghiego.

 

Niebawem wystąpienie prezesa ECB

Tuż przed posiedzeniem europejskiego banku centralnego euro traci na wartości, jednak wciąż udaje mu się bronić pozycji 1,15 USD. Rynek w napięciu wyczekuje tego, co może dziś powiedzieć Mario Draghi – tym bardziej, że nie tak dawno świat obiegła informacja o możliwym wycofywaniu się z programu QE, które miałoby zostać zapowiedziane już we wrześniu. Prezes ECB może jednak starać się neutralizować wypowiedź. Kurs EUR/USD osiągnął dziś 1,14.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Sytuacja polityczna osłabia złotego

ECB zgodnie z tym, czego się spodziewano pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Dla inwestorów kluczowym wydarzeniem dzisiejszego dnia jest jednak konferencja z udziałem prezesa banku. Złoty traci w tym czasie na wartości, czemu sprzyja obecna sytuacja polityczna w Polsce oraz krytyka Komisji Europejskiej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,21 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar zyskuje siły

Złoty radzi sobie słabiej również względem dolara. Mimo, że dziś nie ma dla rynku ważniejszego wydarzenia niż wystąpienie Mario Draghiego, to można się jednak spodziewać, że inwestorzy przyjrzą się także danym z USA. O 14:30 zaprezentowana zostanie ilość wniosków dla bezrobotnych. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,66 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Pod okiem Brukseli

Kalendarz danych dla Polski pozostaje dziś pusty, mimo to nie można powiedzieć by na rynku zabrakło krajowych emocji. Przede wszystkim związane są one z wydarzeniami wokół ustawy o Sądach Najwyższym, której z coraz większą uwagą przygląda się Bruksela. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,81.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt – spadek mimo danych

Spadek względem polskiej waluty odnotowuje dziś funt, choć zaprezentowane dane okazały się lepsze od prognoz. Wyniki sprzedaży detalicznej w ujęciu rok do roku wyniosły 2,9% przy założeniach 2,6%. Dziś średnia wartość GBP/PLN wyniosła 4,74.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.07.2017 14:12
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000