KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

euro, kurs euro

Czas na euro?

W piątek wieczorem doszło do wzmożonej aktywności euro, w wyniku której kurs EUR/USD sięgnął wartości 1,07, natomiast EUR/PLN na otwarciu nowego tygodnia wykazał 4,34. Ruch ten został wywołany doniesieniami z Read more
blog, płatność, wymiana walut, karta walutowa, karta wielowalutowa, Ekantor.pl

Karta debetowa, walutowa, wielowalutowa- czym płacić w podróży, by nie przepłacić?

Porównywanie ofert wakacyjnych potrafi przyprawić o zawrót głowy, a przecież to dopiero początek dylematów, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Jednym z nich jest wybranie takiego środka płatności, który będzie nie Read more

Czwartek z ECB (komentarz walutowy 27.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa sesja przyniosła przebudzenie kalendarza makroekonomicznego. Wydarzeniem dnia było jednak posiedzenie ECB w sprawie stóp procentowych, a konkretnie późniejsza konferencja prezesa banku – Mario Draghiego.

 

Podatki według Trumpa

Wczoraj, tuż przed prezentacją planu reformy podatkowej Donalda Trumpa, można było zaobserwować próbę umocnienia pozycji dolara. Informacje pojawiające się w mediach sprawiły, że zaskoczenia propozycjami nie było, przez co dolar ostatecznie pozostał słaby. W dodatku nowy system podatkowy mógł wydać się inwestorom zbyt wyidealizowany. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Kierunek ECB

Najwięcej uwagi inwestorów skupiały dziś jednak słowa Mario Draghiego. Choć decyzja o pozostawieniu stóp procentowych przez ECB na dotychczasowym poziomie była zgoda z przewidywaniami, to rynek zastanawiał się jaka będzie retoryka banku po I turze wyborów we Francji. Ta jednak znacząco się nie zmieniła, chociaż wypowiedź prezesa banku została odebrana dość optymistycznie. W efekcie dziś średni kurs EUR osiągnął 4,21 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z USA

Brak wiary w sprawne przeprowadzenie reformy podatkowej nie sprzyja notowaniom amerykańskiej waluty również w parze ze złotym. W dzisiejszym kalendarzu nie zabrakło odczytów z tego kraju. Ilość wniosków dla bezrobotnych wzrosła do wartości 257 tys. Zawiodły również dane dotyczące zamówień.  Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,87 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank nieco silniejszy

W kierunku północy zmierzał dziś także frank, choć pozycja szwajcarskiej waluty relatywnie słaba. Złoty skorzystał bowiem z poprawy nastrojów na europejskim rynku po ogłoszeniu wyników głosowania francuskich obywateli. Z krajowych danych przedstawiony został dziś wskaźnik wyprzedzający koniunktury wg BIEC, który wyniósł 167,1. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,89 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt pokonał wartość 5 PLN

Dziś w samo południe przedstawione zostały dane o sprzedaży detalicznej wg CBI, które znacznie przewyższyły oczekiwania. Dzisiejsza sesja przyniosła również umocnienie funta, w wyniku którego GBP/PLN zdołał pokonać wartość 5,00. Dziś średni kurs tej pary wyniósł 4,99.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.04.2017 15:11
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000