KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy agencja Fitch postąpi podobnie jak Moody’s? Rating może zostać obniżony?

Po chwili spokoju rynek finansowy ponownie obudzi się do spekulacji, na temat tego, jaki wydźwięk będzie miał lipcowy raport agencji Fitch. Czy ostatnie obniżenie prognozy PKB należy traktować, jako ostrzeżenie? ... Czytaj całość
aplikacje do nauki języków obcych -blog finansowy- ekantor.pl

TOP 7 aplikacji do nauki języka angielskiego na Android

Brak czasu, pieniędzy, motywacji… wymówek by nie uczyć się języków obcych jest wiele, jednak niemal każdy zdaje sobie sprawę, że ich znajomość jest niezbędna w dzisiejszych czasach. Z pomocą przychodzą ... Czytaj całość

Czwartek z ECB (komentarz walutowy 27.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa sesja przyniosła przebudzenie kalendarza makroekonomicznego. Wydarzeniem dnia było jednak posiedzenie ECB w sprawie stóp procentowych, a konkretnie późniejsza konferencja prezesa banku – Mario Draghiego.

 

Podatki według Trumpa

Wczoraj, tuż przed prezentacją planu reformy podatkowej Donalda Trumpa, można było zaobserwować próbę umocnienia pozycji dolara. Informacje pojawiające się w mediach sprawiły, że zaskoczenia propozycjami nie było, przez co dolar ostatecznie pozostał słaby. W dodatku nowy system podatkowy mógł wydać się inwestorom zbyt wyidealizowany. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Kierunek ECB

Najwięcej uwagi inwestorów skupiały dziś jednak słowa Mario Draghiego. Choć decyzja o pozostawieniu stóp procentowych przez ECB na dotychczasowym poziomie była zgoda z przewidywaniami, to rynek zastanawiał się jaka będzie retoryka banku po I turze wyborów we Francji. Ta jednak znacząco się nie zmieniła, chociaż wypowiedź prezesa banku została odebrana dość optymistycznie. W efekcie dziś średni kurs EUR osiągnął 4,21 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z USA

Brak wiary w sprawne przeprowadzenie reformy podatkowej nie sprzyja notowaniom amerykańskiej waluty również w parze ze złotym. W dzisiejszym kalendarzu nie zabrakło odczytów z tego kraju. Ilość wniosków dla bezrobotnych wzrosła do wartości 257 tys. Zawiodły również dane dotyczące zamówień.  Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,87 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank nieco silniejszy

W kierunku północy zmierzał dziś także frank, choć pozycja szwajcarskiej waluty relatywnie słaba. Złoty skorzystał bowiem z poprawy nastrojów na europejskim rynku po ogłoszeniu wyników głosowania francuskich obywateli. Z krajowych danych przedstawiony został dziś wskaźnik wyprzedzający koniunktury wg BIEC, który wyniósł 167,1. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,89 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt pokonał wartość 5 PLN

Dziś w samo południe przedstawione zostały dane o sprzedaży detalicznej wg CBI, które znacznie przewyższyły oczekiwania. Dzisiejsza sesja przyniosła również umocnienie funta, w wyniku którego GBP/PLN zdołał pokonać wartość 5,00. Dziś średni kurs tej pary wyniósł 4,99.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.04.2017 15:11
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000