KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

last_minute_ekantor.pl

Last minute – jak znaleźć dobre oferty?

Niespodziewanie kończysz przed czasem wszystkie służbowe zlecenia i okazuje się, że masz dwa tygodnie wolnego. A wszystko to w ostatnich dniach sierpnia. Stracone wakacje? Nic podobnego! Na takich spóźnionych plażowiczów ... Czytaj całość
Dlaczego kantor internetowy ma niższe kursy niż stacjonarny?

Dlaczego kantor internetowy ma niższe kursy niż stacjonarny?

Kantory internetowe istnieją już od kilku lat i dla wielu posiadaczy kredytów walutowych okazały się strzałem w dziesiątkę, umożliwiającym zaoszczędzenie bardzo dużych sum. Z kantorów internetowych korzystają również przedsiębiorcy, podobnie ... Czytaj całość

Dane z USA zaskoczyły (komentarz walutowy 30.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Chociaż dzisiejsza sesja obfitowała w ilość publikacji, to nie wpłynęły one znacząco na dotychczasową relację pomiędzy walutami. Złoty pozostaje słaby względem podstawowych walut, natomiast dolar wydaje się być niewzruszony. Dzisiejsze dane z USA, choć ważne, są przedsmakiem piątkowych odczytów o sytuacji na rynku pracy.

Dziś dane z USA

W pierwszej części dnia dolar zwolnił tempo. W tym czasie ze Strefy Euro napłynęły informacje na temat inflacji HICP, która okazała się być zgodna z wcześniejszymi przewidywaniami. Nie wywołało to, co prawa silnego ruchu w obrębie głównej pary walutowej, ale euro udało się obronić pozycję. Był to jednak dopiero początek, ponieważ w dalszej części sesji przedstawione zostały solidne odczyty ze Stanów Zjednoczonych, po których USD powędrował w dół. Po południu pojawią się następne informacje z tego kraju. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Zmagania z polskim PKB

Euro ponownie wędruje w górę, a dane z Polski nie są w stanie przeciwdziałać osłabieniu złotego. Finalne PKB zgodnie z oczekiwaniami wyniosło 2,5%, wykazując tym samym zwolnienie dynamiki. Za taką sytuację w dużej mierze uzależniony jest spadek inwestycji. Zaskoczenia nie wywoł również dzisiejszy odczyt inflacji konsumenckiej, który w ujęciu rocznym wyniósł 0,0%. Na takim tle średnia wartość euro wyniosła dziś 4,44 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Przed piątkiem

Przedstawiony dziś raport ADP, który pojawia się na dwa dni przed oficjalnymi danymi z amerykańskiego rynku pracy, okazał się być znacznie powyżej prognoz i wyniósł 216 tys. Choć dane pozytywnie nastawiają przez piątkową publikacją payrolls to nie zostały odebrane przez dolara z tak dużym entuzjazmem, jak można by się było spodziewać. Zapał inwestorów mogły ostudzić słowa Roberta Kapelana z Fed w Dallas, który zauważył, że zacieśnianie polityki przez Rezerwę Federalną powinno następować stopniowo. Średni kurs USD wyniósł dziś 4,19 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

PLN nie reaguje

Dzisiejsze wahania w parze CHF/PLN nie wykraczały poza wartość 4,10-4,11, a to oznacza, że publikowane dane z krajowej gospodarki nie miały silnego wpływu na polską walutę. Złoty wciąż podąża torem wyznaczonym przez globalne nastroje. Nie można jednak zapominać o ostatnich wiadomościach mówiących o obniżeniu prognoz PKB oraz obawach agencji Moody’s. W styczniu dokona ona aktualizacji oceny ratingu, a wszelkie niepokojące sygnały z ich strony nie napawają optymizmem. Średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł dziś 4,12 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Powrót funta

Funt robi wszystko, aby wrócić do pozycji sprzed referendum w sprawie Brexitu. A powodów ku temu ma wiele. Zarówno gospodarcze, jak i polityczne informacje pozwalają mu na wzrost w ostatnim czasie. Dziś, co prawda brytyjska waluta odnotowała spadek, ale ruch ten był nietrwały. Jutrzejsza sesja przyniesie kolejne ważne dane z Wielkiej Brytanii, a dziś średni kurs funta wyniósł 5,22 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.11.2016 15:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000