KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

2016 – rok, który zaskoczył wszystkich [Podsumowanie walutowe]

Mijający rok 2016 nie okazał się dobrym czasem dla polskiej waluty. Ogólnoświatowe wydarzenia podbiły awersję do ryzykownych aktywów, a napływające w tym czasie informacje z kraju nie pozwalały polskiej walucie Read more
komentarz walutowy, Mateusz Koszela, wymiana walut, wymiana walut online, kurs walut, Ekantor.pl

Komentarz walutowy Mateusza Koszeli

O rynku walutowym rozmawiać można nie tylko w trudnym do zrozumienia języku finansów. Dlatego tworząc codzienne komentarze walutowe staramy się, by ich treść nie przypominała nieczytelnej mapy, a dawała jasne Read more

Dane z USA zaskoczyły (komentarz walutowy 30.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Chociaż dzisiejsza sesja obfitowała w ilość publikacji, to nie wpłynęły one znacząco na dotychczasową relację pomiędzy walutami. Złoty pozostaje słaby względem podstawowych walut, natomiast dolar wydaje się być niewzruszony. Dzisiejsze dane z USA, choć ważne, są przedsmakiem piątkowych odczytów o sytuacji na rynku pracy.

Dziś dane z USA

W pierwszej części dnia dolar zwolnił tempo. W tym czasie ze Strefy Euro napłynęły informacje na temat inflacji HICP, która okazała się być zgodna z wcześniejszymi przewidywaniami. Nie wywołało to, co prawa silnego ruchu w obrębie głównej pary walutowej, ale euro udało się obronić pozycję. Był to jednak dopiero początek, ponieważ w dalszej części sesji przedstawione zostały solidne odczyty ze Stanów Zjednoczonych, po których USD powędrował w dół. Po południu pojawią się następne informacje z tego kraju. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Zmagania z polskim PKB

Euro ponownie wędruje w górę, a dane z Polski nie są w stanie przeciwdziałać osłabieniu złotego. Finalne PKB zgodnie z oczekiwaniami wyniosło 2,5%, wykazując tym samym zwolnienie dynamiki. Za taką sytuację w dużej mierze uzależniony jest spadek inwestycji. Zaskoczenia nie wywoł również dzisiejszy odczyt inflacji konsumenckiej, który w ujęciu rocznym wyniósł 0,0%. Na takim tle średnia wartość euro wyniosła dziś 4,44 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Przed piątkiem

Przedstawiony dziś raport ADP, który pojawia się na dwa dni przed oficjalnymi danymi z amerykańskiego rynku pracy, okazał się być znacznie powyżej prognoz i wyniósł 216 tys. Choć dane pozytywnie nastawiają przez piątkową publikacją payrolls to nie zostały odebrane przez dolara z tak dużym entuzjazmem, jak można by się było spodziewać. Zapał inwestorów mogły ostudzić słowa Roberta Kapelana z Fed w Dallas, który zauważył, że zacieśnianie polityki przez Rezerwę Federalną powinno następować stopniowo. Średni kurs USD wyniósł dziś 4,19 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

PLN nie reaguje

Dzisiejsze wahania w parze CHF/PLN nie wykraczały poza wartość 4,10-4,11, a to oznacza, że publikowane dane z krajowej gospodarki nie miały silnego wpływu na polską walutę. Złoty wciąż podąża torem wyznaczonym przez globalne nastroje. Nie można jednak zapominać o ostatnich wiadomościach mówiących o obniżeniu prognoz PKB oraz obawach agencji Moody’s. W styczniu dokona ona aktualizacji oceny ratingu, a wszelkie niepokojące sygnały z ich strony nie napawają optymizmem. Średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł dziś 4,12 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Powrót funta

Funt robi wszystko, aby wrócić do pozycji sprzed referendum w sprawie Brexitu. A powodów ku temu ma wiele. Zarówno gospodarcze, jak i polityczne informacje pozwalają mu na wzrost w ostatnim czasie. Dziś, co prawda brytyjska waluta odnotowała spadek, ale ruch ten był nietrwały. Jutrzejsza sesja przyniesie kolejne ważne dane z Wielkiej Brytanii, a dziś średni kurs funta wyniósł 5,22 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.11.2016 15:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000