KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

waluty w październiku

Czynniki, które będą wpływać na kurs walut w październiku

W pobrexitowskiej rzeczywistości kurs walut silnie uzależnił się od decyzji podejmowanych przez banki centralne. Niepewność wobec dalszej sytuacji gospodarczej w Strefie Euro oraz fakt, że pole manewru ze strony EBC Read more
Prezent dla niego, prezent dla mężczyzny, Ekantor.pl

Prezenty DLA NIEGO ​​-​​ ciekawe ​​pomysły ​​na ​​prezent ​​z​​ zagranicznych ​​sklepów

Wbrew obiegowej opinii większość mężczyzn ucieszy się z nowej pary skarpet znalezionych pod choinką. Pod warunkiem, że nie będą jedynym prezentem. Tylko, dajmy na to, dodatkiem do drona DJI Mavic Read more

Dane z Polski zaskoczyły. Komentarz walutowy 20.02.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowy kalendarz makro skupia uwagę przede wszystkim na odczytach krajowych. Dziś zaprezentowane zostały dane o produkcji przemysłowej, a także wyniki sprzedaży detalicznej.

 

Produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna w Polsce

Wtorek to przede wszystkim ważne publikacje krajowe. O godzinie 10:00 rynek zapoznał się z danymi o produkcji przemysłowej, która przewyższyła prognozy i wyniosła 8,6% r/r. Równocześnie zaprezentowane zostały wyniki sprzedaży detalicznej. W styczniu dynamika spadła w porównaniu do ubiegłego miesiąca, jednak nie ma w tym nic zaskakującego biorąc pod uwagę grudniowy okres świąteczny. W ujęciu rocznym sprzedaż wyniosła 8,2%.

 

Niemcy: indeks instytutu ZEW

Dziś inwestorzy mieli okazję poznać również kilka informacji z państw Europy. Z samego rana zaprezentowana została inflacja producencka w Niemczech, która przewyższyła prognozy. O 11:00 opublikowany został natomiast indeks instytutu ZEW prezentujący nastroje panujące wśród analityków i inwestorów zza zachodniej granicy. Ocena perspektyw przewyższyła prognozy i przy oczekiwaniach na poziomie 16 pkt. wyniosła 17,8 pkt.

 

Dolar zyskał przy pustym kalendarzu

Nowy tydzień rozpoczął się wyjątkowo sennie. Ze względu na Dzień Prezydentów w Stanach Zjednoczonych, zabrakło aktywności amerykańskich inwestorów. Spokojna atmosfera pozwoliła umocnić pozycję dolara w głównej parze, choć nie był to ruch gwałtowny. W dzisiejszym kalendarzu brakuje informacji z USA. Na ważne dane trzeba poczekać do jutra. W środę też poznamy protokół z posiedzenia FOMC.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

 • Spotkanie ministrów finansów UE (ECOFIN) – Strefa Euro
 • 08:00 Inflacja producencka – Niemcy
 • 10:00 Produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa – Polska
 • 10:00 Wyniki sprzedaży detalicznej – Polska

cele informacyjne komentarz walutowy

20.02.2018 12:34
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000