KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

skarbówka, blokada konta

Skarbówka będzie mogła zablokować konto bankowe

Nowa propozycja przygotowana przez Ministerstwo Finansów w teorii ma wspomóc w walce z nieuczciwymi właścicielami firm wyłudzającymi VAT. W praktyce może się jednak przyczynić do poważnych problemów uczciwych przedsiębiorców.   Read more

Czy rating Polski jest słusznie zagrożony?

Styczniowa decyzja agencji Standard & Poor’s wywołała falę krytyki ze strony naszego rządu, wzrost niepokoju obywateli o sytuację polityczno-gospodarczą państwa oraz osłabienie waluty narodowej. Czy podczas majowej publikacji raportu kolejnej Read more

Dolar bez sprzymierzeńców (komentarz walutowy 27.-3.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Piątkowe spotkanie dotyczące przyszłości „Obamacare” wprowadziło sporo niepewności na rynku, w wyniku którego kurs EUR/USD wrócił do wartości 1,08. Solidne dane z Europy również nie sprzyjają zwiększeniu sentymentu do dolara, którego słabość przekłada się na relację z polską walutą.

 

Słabość dolara trwa

Eurodolar znów pozycjonuje wysoko, a to po części za sprawą problemów z zastąpieniem sytemu „Obamacare”. Piątkowe spotkanie w tej sprawie, mogło podważyć oczekiwania wobec reformy podatkowej Donalda Trumpa. Relacja ta wynika jednak również z ostatnich danych. Indeksy PMI ze Strefy Euro zaprezentowały się nader optymistycznie, w przeciwieństwie do wskaźników zza oceanu. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,08 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Nastroje przedsiębiorców

Sytuacja w parze EUR/PLN prezentuje się stabilnie. Złoty pozostaje silny pod wpływem czynników ogólnoświatowych, jednak na ważniejsze dane z kraju będzie musiał jeszcze poczekać. W trakcie dzisiejszej sesji został opublikowany indeks instytutu Ifo, który obrazuje nastroje panujące wśród niemieckich przedsiębiorców. Wskaźnik ten wykazał znaczącą poprawę i przy oczekiwaniach na poziomie 111 wyniósł on 112,3. Dziś średnia wartość kursu euro wyniosła 4,26 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Fundamenty nie sprzyjają

Dolar pozostaje słaby również w parze z polską walutą. Nie służy mu ani postawa reprezentowana przez przedstawicieli Rezerwy Federalnej, ani zmagania Donalda Trumpa z przeforsowania zmian w systemie ubezpieczeń zdrowotnych, ani też ostatnie dane. Piątkowe indeksy PMI zarówno dla sfery usług, jak i przemysłu zaprezentowały się poniżej oczekiwań. W nadchodzących dniach duża część uwagi rynku skupi się na kolejnych wystąpieniach członków Fed. Dziś średnia wartość USD/PLN wyniosła 3,91.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Utrzymanie nastroju

Relatywnie silna jest również pozycja złotego w parze z frankiem, co wynika z globalnych nastrojów, które na chwile obecną sprzyjają ryzykownym aktywom. Nie można jednak wykluczać, że niepewność rynkowa zacznie rzucać cień na waluty rynków wschodzących. Dziś w Polsce został opublikowany wskaźnik wyprzedzający koniunktury wg BIEC. Poprzedni odczyt wynosił 165,6, dzisiejszy natomiast 167,4. Wiecej krajowych danych napłynie pod koniec tygodnia. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,98 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

29 marca – Brexit

W kontekście Wielkiej Brytanii w tym tygodniu nie powinno być ważniejszego wydarzenia niż Brexit, ponieważ dwa dni zostały do oficjalnego rozpoczęcia procedury opuszczania struktur UE przez ten kraj. Na tle takich okoliczności funt stara się odbudować osłabioną w ostatnim czasie pozycję i średni kurs tej waluty wyniósł dziś 4,92 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.03.2017 14:44
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000