KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Przyszłość m-commerce

Handel mobilny w Polsce. Czy m-commerce ma przyszłość?

Polacy pokochali nowe technologie, a wraz z nimi handel internetowy oraz płatności online. Mimo to wciąż niezbyt chętnie dokonujemy zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Co nas hamuje? Read more
visa-czy-master

Visa czy Mastercard – którą kartę wybrać?

Dla większości osób nie ma najmniejszego znaczenia czy na ich karcie płatniczej widnieje logotyp Visa czy Mastercard. Działają tak samo, akceptowane są wszędzie i mieszczą się do tej samej przegródki Read more

Dolar kontynuuje umocnienie (komentarz walutowy 15.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środowa sesja przyniosła kontynuację umocnienia dolara wobec większości walut. Wczorajsze wystąpienie Janet Yellen zostało dziś dodatkowo wzmocnione przez dane makro z USA, które okazały się wyjątkowo dobre.

Yellen i dane umacniają dolara

Wczorajsze wystąpienie Janet Yellen przywróciło uczestnikom rynku walutowego wiarę w to, że w tym roku podwyżki stóp procentowych będą realizowane częściej i szybciej. Z wypowiedzi prezes Fed wynika, że najbliższej możemy spodziewać się już w marcu. Poprawiło to sytuację dolara na parze z euro, który umocnił się do poziomu 1,05. Dzisiejsze publikacje danych dotyczących inflacji producenckiej oraz sprzedaży detalicznej okazały się dużo leprze od oczekiwań i tylko wzmocniły przewagę amerykańskiej waluty nad euro. Dzisiejszy średni kurs pary EUR/USD wyniósł 1,05.

EUR/USD

Źródło: Bankier.pl

Chwilowa stabilizacja

Brak danych z krajowego rynku spowodował, że nasza waluta była poddana wpływowi czynników zewnętrznych. Złoty tym razem nie stracił zbyt wiele na wartości. Kurs EUR/PLN wahał się dziś w przedziale 4,29-4,30. Jeśli piątkowa publikacja danych dla Polski będzie gorsza od prognoz możemy spodziewać się, że PLN nie zejdzie w najbliższym czasie poniżej ostatniego minimum. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 4,30 PLN.

EUR/PLN

Źródło: Bankier.pl

Umocnienie dolara trwa

Środowa publikacja danych makro z USA pokazała siłę dolara. Wzrost wartości inflacji konsumenckiej oraz sprzedaży detalicznej za styczeń pomogła skierować parę USD/PLN w kierunku 4,08. Jeśli podczas dzisiejszego wystąpienia Janet Yellen ponownie padną mocno jastrzębie słowa możemy spodziewać się kolejnego skoku na tej parze. Dzisiejszy średni kurs USD wyniósł 4,07 PLN.

USD/PLN

Źródło: Bankier.pl

Brak zmian

Dzisiejsza sesja była natomiast spokojna dla franka szwajcarskiego. Kurs oscylował w rejonie poziomu 4,04 z lokalnymi spadkami do 4,03. W kolejnych dniach duże znaczenie dla tej pary będą mieć czynniki napływające z zagranicy. Dzisiejszy średni kurs CHF wyniósł 4,04 PLN.

CHF/PLN

Źródło: Bankier.pl

Osłabienie funta

Funt otrzymał dziś nie do końca zadowalające informacje z brytyjskiego rynku pracy. Kurs GBP/PLN tylko przez chwilę utrzymał się powyżej poziomu 5,08. W dalszej części sesji zanotował spadek do wartości 5,05. Inwestorzy niecierpliwie wyczekują piątkowej publikacji sprzedaży detalicznej. W obecnej sytuacji Wielkiej Brytanii każde dane makro są ściśle analizowane przez rynki finansowe w związku z Brexitem. Dzisiejszy średni kurs funta wyniósł 5,06 PLN.

GBP/PLN

Źródło: Bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

15.02.2017 16:12
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000