KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Darmowy miesięczny planer wydatków Ekantor.pl

Darmowy miesięczny planer wydatków [POBIERZ I WYDRUKUJ]

W dniu wypłaty szastasz gotówką niczym Leonardo DiCaprio w pamiętnej scenie na jachcie w filmie "Wilk z Wall Street"? A pod koniec miesiąca z lupą w dłoni szukasz ostatnich zaskórniaków? Read more
tankowanie, paliwo, opłata, Ekantor.pl

Paliwo będzie droższe. Rząd szykuje “opłatę emisyjną”

8 groszy netto - tyle do każdego litra benzyny i oleju napędowego, być może już niedługo, będą musieli doliczyć kierowcy. “Opłata emisyjna” to nowy pomysł rządu Mateusza Morawieckiego. Pieniądze mają Read more

Dolar otrzymał wsparcie (komentarz walutowy 29.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś premier Wielkiej Brytanii – Theresa May – złożyła podpis pod listem, oznaczającym oficjalne rozpoczęcie procedury opuszczenia struktur UE przez kraj. Wydarzenie to nie wywołało silniejszych reakcji na rynku walutowym. Inwestorzy skupili się przede wszystkim na sygnałach z USA, co doprowadziło do umocnienia dolara.

 

Dolar odetchnął

Euro traci dziś w głównej parze walutowej, a to za sprawą optymistycznych wieści zza oceanu. Podsyciły one oczekiwania, co do możliwej podwyżki stóp procentowych już w trakcie czerwcowego posiedzenia w tej sprawie. Jeszcze na początku tygodnia można było obserwować siłę wspólnej waluty, która w szycie osiągnęła wartość 1,09. Dziś średni kurs EUR/USD spadł do  1,07.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty stabilny

Mocna pozostaje polska waluta w parze z euro, jednak jej siła napędowa powoli zanika. Złoty w ostatnim czasie korzystał przede wszystkim z sytuacji mającej miejsce w głównej parze. Poprawiły się jednak również nastroje krajowe, po podniesieniu prognozy PKB Polski na 2017 do poziomu 3,2% przez agencję Moody’s. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar mocniejszy

W górę powędrował dziś również dolar na wykresie ze złotym. W trakcie wczorajszej sesji przedstawione zostały dane dotyczące indeksu zaufania konsumentów. Wskaźnik ten okazał się być bardzo dużym zaskoczeniem i przy oczekiwaniach na poziomie 114, osiągnął 125,6. Jeszcze dziś rynek przyjrzy się kolejnym  wystąpieniom przedstawicieli Fed. Wypowiedzą się Evans, Rosengren oraz Williams. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,93 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez nerwów

Wciąż spokojnie prezentuje się sytuacja w parze CHF/PLN.  Frank pozostaje osłabiony wobec złotego. Nie można jednak wykluczyć, że sentyment do polskiej waluty zacznie wygaszać. Ważniejsze dane z kraju przedstawione zostaną w piątek. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,95 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Nadszedł czas na Brexit
29. marca zapadnie w pamięci Brytyjczyków, jako dzień rozpoczęcia Brexitu. Na kilka godzin przed podpisaniem przez premier Theresę May historycznego listu funt stracił na wartości. W kolejnych godzinach ruch ten został po części skorygowany. Dziś średnia wartość kursu GBP/PLN wyniosła 4,88.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.03.2017 15:15
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!