KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy rola dolara się zmieni?

Czy dolary nadal będą walutą rezerwową? Na to pytanie finansiści z wielu krajów próbują odpowiedzieć od kilku lat. Wobec eskalacji konfliktu zbrojnego na Ukrainie zostały przyspieszone działania, które mają na Read more
finanse polaków - 11 ekspertów

Waluta, rynki i oszczędzanie – 11 ekspertów o finansach Polaków

Parafrazując fragment wypowiedzi Macieja Samcika - dziennikarza, a także autora bloga finansowego - w nadchodzących miesiącach “warto zapiąć pasy i trzymać się mocno fotela”.   Read more

Dolar otrzymał wsparcie (komentarz walutowy 29.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś premier Wielkiej Brytanii – Theresa May – złożyła podpis pod listem, oznaczającym oficjalne rozpoczęcie procedury opuszczenia struktur UE przez kraj. Wydarzenie to nie wywołało silniejszych reakcji na rynku walutowym. Inwestorzy skupili się przede wszystkim na sygnałach z USA, co doprowadziło do umocnienia dolara.

 

Dolar odetchnął

Euro traci dziś w głównej parze walutowej, a to za sprawą optymistycznych wieści zza oceanu. Podsyciły one oczekiwania, co do możliwej podwyżki stóp procentowych już w trakcie czerwcowego posiedzenia w tej sprawie. Jeszcze na początku tygodnia można było obserwować siłę wspólnej waluty, która w szycie osiągnęła wartość 1,09. Dziś średni kurs EUR/USD spadł do  1,07.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty stabilny

Mocna pozostaje polska waluta w parze z euro, jednak jej siła napędowa powoli zanika. Złoty w ostatnim czasie korzystał przede wszystkim z sytuacji mającej miejsce w głównej parze. Poprawiły się jednak również nastroje krajowe, po podniesieniu prognozy PKB Polski na 2017 do poziomu 3,2% przez agencję Moody’s. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar mocniejszy

W górę powędrował dziś również dolar na wykresie ze złotym. W trakcie wczorajszej sesji przedstawione zostały dane dotyczące indeksu zaufania konsumentów. Wskaźnik ten okazał się być bardzo dużym zaskoczeniem i przy oczekiwaniach na poziomie 114, osiągnął 125,6. Jeszcze dziś rynek przyjrzy się kolejnym  wystąpieniom przedstawicieli Fed. Wypowiedzą się Evans, Rosengren oraz Williams. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,93 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez nerwów

Wciąż spokojnie prezentuje się sytuacja w parze CHF/PLN.  Frank pozostaje osłabiony wobec złotego. Nie można jednak wykluczyć, że sentyment do polskiej waluty zacznie wygaszać. Ważniejsze dane z kraju przedstawione zostaną w piątek. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,95 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Nadszedł czas na Brexit
29. marca zapadnie w pamięci Brytyjczyków, jako dzień rozpoczęcia Brexitu. Na kilka godzin przed podpisaniem przez premier Theresę May historycznego listu funt stracił na wartości. W kolejnych godzinach ruch ten został po części skorygowany. Dziś średnia wartość kursu GBP/PLN wyniosła 4,88.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.03.2017 15:15
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000