KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

waluty, kurs walut, strefa euro, podróż, wyjazd, Ekantor.pl

Euro czy waluta lokalna – co zabrać jadąc poza strefę euro? [krótki przewodnik]

Jaką walutę zabrać jadąc za granicę? To pewnie jedno z pierwszych pytań, jakie zadajemy sobie planując podróż. Odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna. A podejmując złą decyzję narażamy się na to, Read more
blog, ciekawostki walutowe, kryptowaluty, kryptowaluta, bitcoin

7 ciekawostek walutowych – kto jest za a kto przeciw kryptowalutom?

Kryptowaluty wciąż są tematem numer jeden na rynkach finansowych. Jedni ich zakazują, inni otwierają przed nimi granice. Nikt jednak nie potrafi przewidzieć jak cyfrowy pieniądz zachowa się w przyszłości. Read more

Dolar silniejszy (komentarz walutowy 11.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Rada Polityki Pieniężnej zgodnie z przewidywaniami nie zmieniła stóp procentowych. Rynek walutowy wciąż jednak czeka na kluczowe wydarzenie tego dnia. Mianowicie po południu odbędzie się pierwsza konferencja Donalda Trumpa. Jego postawa może zaważyć na dalszych losach dolara.

 

Dziś wystąpi Donald Trump

Na kilka godzin przed wystąpieniem prezydenta-elekta dolar umacnia swoją pozycję, oddalając tym samym euro od wczorajszego maksimum, które sięgnęło 1,06. W trakcie pierwszej, oficjalnej konferencji Donalda Trumpa inwestorzy zwrócą przede wszystkim uwagę na ewentualne plany względem polityki fiskalnej. Kluczowy będzie również scenariusz realizowania obietnic gospodarczych. Brak konkretów może ostudzić zapał rynku, a tym samym osłabić dolara. Dziś kurs EUR/USD osiągnął średnią wartość 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Stopy procentowe bez zmian

Dzisiejsza sesja była również ważna z punktu widzenia polskiego pieniądza. Dziś bowiem odbyło się spotkanie RPP w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z oczekiwaniami pozostały one na dotychczasowym poziomie 1,50%. Kluczowe jednak będą plany, dotyczące ewentualnych podwyżek w 2017 roku. Kurs EUR/PLN po ogłoszeniu tej decyzji pozostał stabilny i dziś średnia wartość euro wyniosła 4,36 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar zbiera siły

Aprecjacja amerykańskiej waluty uwidoczniła się również w jej notowaniach wobec złotego. W porównaniu jednak do wartości obserwowanych na początku roku, siła dolara nie jest aż tak przytłaczająca. Może się to jednak zmienić po dzisiejszych słowach Donalda Trumpa. Natomiast w nocy z czwartku na piątek inwestorzy przyjrzą się wystąpieniu Janet Yellen, która może rzucić światło, co do tempa podwyżek stóp procentowych w nadchodzących miesiącach. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,15 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Chwila wyciszenia

Spokojnie prezentuje się dzisiejsza relacja franka szwajcarskiego z polską walutą. Złoty pozostaje stabilny, mimo ciążącego nad nim ryzyka związanego z piątkowymi decyzjami dwóch agencji ratingowych. Najwidoczniej rynek dziś silniej skupia się na zaplanowanym na popołudnie wydarzeniu w Stanach Zjednoczonych. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 4,07 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Wzrost produkcji przemysłowej

Środowa sesja przyniosła również nieznaczne odreagowanie – osłabionego w ostatnim czasie – funta. Choć obawy o twardy Brexit wciąż się utrzymują, to dzisiejsze wyniki produkcji przemysłowej pozytywnie zaskoczyły inwestorów. Rynek zwróci dziś jeszcze uwagę na słowa prezesa BoE, Marka Carneya. Średnia wartość GBP/PLN wyniosła dziś 5,03 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

11.01.2017 15:02
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000