KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

plaża, morze, wakacje, urlop, podróże, Ekantor.pl

Wakacje w Polsce czy za granicą – co się bardziej opłaca?

Duma narodowa każe stwierdzić, że najlepsze są wakacje w kraju. Po co pchać się do jakiś Chorwacji, skoro też mamy morze? W czym gorsze są Tatry od Alp albo Pirenejów? Read more
Wakacje z dzieckiem

10 miejsc w Europie na wakacje z dzieckiem. Gdzie jechać?

Wakacje z dzieckiem są sporym wyzwaniem dla rodziców. Problemy pojawiają się już na początku planowania. Gdzie jechać, aby zapewnić dzieciom rozrywkę, wypoczynek i moc niezapomnianych wrażeń?   Lipiec w tym Read more

Dolar silniejszy (komentarz walutowy 26.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W trakcie dzisiejszej sesji można było zaobserwować próbę umocnienia amerykańskiej waluty. Dolar wciąż jednak nie potrafi jednoznacznie ustosunkować się do działań nowego prezydenta. Ciekawie prezentował się również wykres funta.

 

Niejednoznaczna ocena

Rynek wciąż ma problem z oceną działań Donalda Trumpa, który wczoraj zadecydował o konieczności postawienia muru oddzielającego Stany Zjednoczone od Meksyku. Wątpliwości zdaje się natomiast nie mieć rynek akcji. Indeks Dow Jones pokonał w środę wartość 20 000 pkt. – co jest wręcz wydarzeniem historycznym. Dziś dolar podjął próbę zawalczenia o silniejszą pozycję, a kurs EUR/USD osiągnął wartość 1,07 .
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Obawy o wybory

Z sytuacji w głównej parze walutowej skorzystał złoty, który odnotował dziś wzrost wobec euro. Na niekorzyść wspólnej waluty może działać wyrok Sądu Konstytucyjnego we Włoszech, mogący przyspieszyć wybory w tym kraju. Kalendarz danych makroekonomicznych dla Strefy Euro do końca tygodnia pozostaje skromny. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,34 PLN.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Efekt Trumpa

Również w parze z polskim pieniądzem dolar umacniał swoją pozycję. W trakcie dzisiejszej sesji rynek zapoznał się z kilkoma danymi z USA, w tym z ilością wniosków dla bezrobotnych, które nie okazały się optymistyczne i przy oczekiwaniach na poziomie 247 tys.  ich ilość wyniosła 259 tys. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 4,06 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank mocniejszy

W kierunku północy wybił kurs CHF/PLN, który w kulminacyjnym momencie sięgnął wartości 4,06. Przedstawiony dziś protokół z posiedzenia RPP nie wywołał większych emocji na krajowym rynku. Członkowie Rady zwrócili co prawda uwagę na znaczny wzrost inflacji, jednak według nich wciąż pozostaje ona umiarkowana. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,05 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Wielkiej Brytanii

Czwartek był ważnym dniem dla brytyjskiej waluty, która w ostatnim czasie umacniała się na fali wyroku Sądu Najwyższego. Konieczna zgoda parlamentu na rozpoczęcie procesu opuszczenia struktur UE ostudziła nieco rynkowe obawy. Dziś natomiast została przedstawiona dynamika PKB, która przy prognozach 0,5% wyniosła 0,6%. Negatywnie zaskoczyła natomiast sprzedaż detaliczna. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,09 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

26.01.2017 15:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000