KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Spread

Kursy walut – skąd ta różnica?

Spotykamy się z nimi zarówno kupując walutę na wakacyjny wyjazd jak i spłacając kredyt we frankach - to spready walutowe, czyli różnice między kursami kupna i sprzedaży. Sprawdźmy, jaki mają Read more

Kurs kursowi nierówny, czyli dlaczego jedna waluta ma wiele cen

Mówi się, że produkt wart jest tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. W przypadku walut należy jednak dodać, że ich cena zależy również od tego kto i Read more

Dolar w centrum. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 25-29.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ten tydzień należał do dolara. Nastroje panujące w Fed, a także zaprezentowany przez Donalda Trumpa plan reformy podatkowej pozwolił amerykańskiej walucie wypracować silną pozycję w głównej parze walutowej.

 

“Jastrzębia” postawa Fed

Dolar, który w tym tygodniu borykał się z wieloma problemami uzyskał w ostatnich dniach silne wsparcie. Rezerwa Federalna podtrzymuje wśród inwestorów przekonanie o trzeciej podwyżce stóp procentowych jeszcze w tym roku, co potwierdziły wtorkowe słowa prezes Fed Janet Yellen. W międzyczasie z ECB nie napłynęły informacje, które pozwoliłyby się przeciwstawić deprecjacji euro i dziś średnia wartość tej waluty wyniosła 1,18 USD.

EUR/USD

EUR USD kurs Ekantor.pl

źródło: bankier.pl

 

Złoty stracił

Sytuacja w głównej parze walutowej wpłynęła na atmosferę wokół złotego, dla którego ten tydzień oznaczał znaczny spadek wobec euro. Jeszcze na początku tygodnia kurs EUR/PLN pokazywał wartość 4,26 PLN. Dla Eurolandu tydzień ten obfitował przede wszystkim w wypowiedzi członków ECB, w tym również M. Draghiego. Jednak wpływ ich wypowiedzi na notowania euro był ograniczony. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,31 PLN.

EUR/PLN

EUR PLN kurs Ekantor.pl

źródło: bankier.pl

 

Silna pozycja

Fed nie było jednak jedyną przyczyną odwrócenia się w kierunku dolara. Późnym wieczorem w środę Donald Trump zaprezentował bowiem szczegóły dotyczące reformy podatkowej. W dodatku istnieje cień szansy, że plan nie zostanie powstrzymany przez Kongres. Amerykańskiej walucie nie przeszkodziło w pięciu się ku północy nawet nasilające się napięcie na linii USA-Korea. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,65 PLN.

USD/PLN

USD PLN kurs Ekantor.pl

źrodło: bankier.pl

 

Atmosfera na szerokim rynku kluczowa

Krajowych danych w tym tygodniu było niewiele i złoty pozostał pod wpływem silnych czynników ogólnoświatowych. W poniedziałek uwagę rynku przykuwało wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie reform systemu sądownictwa. Dla wyraźnej reakcji na złotym trzeba będzie jednak czegoś więcej niż słów. Inwestorzy mogą czekać na to jaki kształt ostatecznie przybiorą zmiany i jak odniesie się do tego KE. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,76 PLN.

CHF/PLN

CHF PLN kurs Ekantor.pl

źródło: bankier.pl

 

Funt w górę i w górę

Ostatni tydzień był również dobrym czasem dla funta. Brytyjska waluta konsekwentnie odbudowuje swoją pozycję, początkowo za sprawą możliwości stojących przed BoE, a następnie zmniejszeniu napięcia związanego z Brexitem. Według zapewnień Theresy May Wielka Brytania chce pozostać w bliskich i przyjacielskich relacjach z UE. Dziś średni kurs GBP/PLN  pokazał wartość 4,88 PLN.

GBP/PLN

GBP PLN kurs Ekantor.pl

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.09.2017 14:03
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000