KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Podwyżki w bankach

Opłaty bankowe coraz droższe. Zobacz, jak się przed nimi uchronić

Od początku roku można było zaobserwować wzmożoną aktywność banków w kwestii podnoszenia kosztów obsługi rachunków. W teorii nie mogły one wynikać z wprowadzonego w ubiegłym roku podatku bankowego. W praktyce ... Czytaj całość
spread walutowy

Spread walutowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Każdy kto choć raz wymieniał walutę spotkał się z pojęciem spreadu walutowego. Szczególnie głośno zrobiło się o nim w kontekście kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Polacy uświadomili sobie wtedy, ... Czytaj całość

EBC znów budzi emocje (komentarz walutowy 28.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajsza sesja była sporym zaskoczeniem. Gdy rynek czekał na wystąpienie Janet Yellen, słowa Mario Draghiego wywołały nagły wzrost w obrębie EUR/USD. Dziś EBC studzi rynkowy optymizm.

 

Wahania na parze EUR/USD

Rynek wypatruje wszelkich sygnałów mogących sugerować odchodzenie od ultra luźnej polityki przez EBC. Nawet pogłoski i doniesienia potrafiły wywołać wahania na EUR/USD. Mimo to wczorajszy wzrost wywołany słowami Mario Draghiego mógł okazać się sporą niespodzianką – jak się okazuje nawet dla samego zainteresowanego. Dziś ze strony EBC pojawił się komunikat, że wypowiedź prezesa banku została nieinterpretowana. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty słabszy

Wczorajsza sesja przyniosła dość solidny spadek wartości złotego względem euro. Jeszcze na początku dnia notowania tej pary wskazywały 4,20. Dziś sytuacja wydaje się stabilizować, choć ze słabą pozycją polskiej waluty. W połowie tygodnia uwaga inwestorów po europejskiej stronie skupiona była przede wszystkim na postaci Mario Draghiego. Średnia wartość euro osiągnęła dziś 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane będą mieć znaczenie

Wczorajsze wystąpienie Janet Yellen okazało się mniej “jastrzębie” niż tuż po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych i można się spodziewać, że inwestorzy uważnie przyglądać się będą danym z USA – a te ostatnim czasie nie prezentowały się zbyt pomyślnie dla dolara. Po południu zostanie opublikowany m.in. indeks podpisanych umów kupna domów. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,73 PLN.
USD/PLN

USD, PLN dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W kraju cisza

W połowie tygodnia kurs CHF/PLN zachowywał się relatywnie spokojnie, choć polska waluta pozostaje osłabiona. W trakcie dnia doszło co prawda do spadku, ale został on szybko wymazany. W kalendarzu makro zabrakło dziś krajowych odczytów. Pojawią się one dopiero wraz z końcem tygodnia. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,88 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Niepewność funta

O pozycję z polską walutą walczy wciąż funt. Choć brytyjska waluta wciąż pozostaje osłabiona i narażona na niepewność związaną z Brexitem. W dzisiejszym kalendarzu nie zabrakło danych z tego kraju, ale uwagę przyciągało przede wszystkim wystąpienie Marka Carneya z BoE. Znacznie może mieć też piątkowe PKB. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,80 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.06.2017 15:33
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000