KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

kupno mieszkania wsparcie, mieszkanie dla młodych, mieszkanie plus

Kończy się program MDM. Sprawdź inne możliwości zakupu mieszkania

Pula rządowych pieniędzy na “Mieszkanie dla Młodych” powoli się wyczerpuje a nowy program “Mieszkanie plus” jest jeszcze w powijakach. Czeka nas kilka lat bez odgórnego wsparcia na rynku nieruchomości. Takiej Read more

Sknera – być czy nie być, czyli jak oszczędzać wydając pieniądze?

Pragniemy pieniędzy - nie ma co tego ukrywać - ale równocześnie boimy się, że odkładając każdą złotówkę życie ucieknie nam przez palce. Nie można tego wykluczyć. Coraz modniejsze staje się Read more

Emocje wokół Draghiego. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 04-08.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wydarzeniem tygodnia była czwartkowa konferencja Mario Draghiego. Prezesowi EBC nie udało się utrzymać “gołębich” tonów, efektem czego kurs EUR/USD pokazał wartość 1,20. W USA trwa ewakuacja Florydy przed nadejściem huraganu Irma.

 

Euro w górę po słowach Draghiego

Atmosfera rynkowa nie sprzyja dolarowi. W ostatnich dniach amerykańska waluta musiała radzić sobie z niepewnością związaną z dalszymi działaniami Korei Północnej, a także z obawami o zbliżający się do wybrzeży huragan. Mimo to odbyło się bez gwałtownych wahań. Dopiero czwartek przyniósł mocniejsze umocnienie EUR, a to za sprawą prezesa Europejskiego Banku Centralnego. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,20 USD.

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

Będzie redukcja QE?

Kurs EUR/PLN w tym tygodniu oscylował wokół wartości 4,23-4,25, zatem odbyło się bez większych zmian. Uwaga rynku skupiała się przede wszystkim na czwartkowej sesji, kiedy to napłynęły ważne dane ze strefy euro (PKB II kwartał), a ECB poinformował o swojej decyzji. Mario Draghi zapowiedział, że jesienią bank poda swoje plany dotyczące programu QE. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,25 PLN.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Dolar słabszy na koniec tygodnia

Ze strony Fed napływają gołębie tony, narasta konflikt na linii USA-Korea Północna, a do wybrzeży Florydy zbliża się potężny huragan – taka sytuacja nie sprzyja amerykańskiej walucie. Mimo to dolar w parze ze złotym zachowywał się relatywnie spokojnie. Dopiero pod koniec tygodnia ruch w dół został pogłębiony, na co mogły mieć wpływ słabsze dane oraz sytuacja w głównej parze. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,52 PLN.

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

 

RPP i Moody’s

W środę RPP zaprezentowała swoja decyzję w sprawie stóp procentowych. Jak się spodziewano zmiany w polityce nie nastąpiły. I choć pojawiają się “jastrzębie” tony wśród decydentów – zmiany raczej szybko nie nastąpią. To jednak nie koniec emocji dla złotego na ten tydzień. Dziś agencja Moody’s poda ocenę ratingu kraju. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,72 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Brexit – będzie porozumienie?

Od wtorku funt starał się odbudować swoją pozycję, jednak pod koniec tygodnia doszło do kolejne osłabienia tej waluty. W Wielkiej Brytanii wciąż kluczowe są odpowiedzi na pytania, na jakich warunkach uda się odejść z UE. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie informacje dotyczące rozwiązania kwestii imigrantów – trudno wyobrazić sobie by miało dojść do porozumienia. Dziś średnia wartość GBP/PLN wyniosła 4,65 PLN .

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.09.2017 14:23
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000