KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Przyszłość m-commerce

Handel mobilny w Polsce. Czy m-commerce ma przyszłość?

Polacy pokochali nowe technologie, a wraz z nimi handel internetowy oraz płatności online. Mimo to wciąż niezbyt chętnie dokonujemy zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Co nas hamuje? Read more
Wiceminister Morawiecki, Ministerstwo Rozwoju i Finansów

Centralna Baza Rachunków – zaczyna się pełna inwigilacja finansów Polaków

Centralna Baza Rachunków to nowy pomysł Ministerstwa Finansów, który w teorii ma pomóc namierzyć majątek, pochodzący z przestępstwa albo podlegający egzekucji sądowej lub administracyjnej. W praktyce może on oznaczać pełną Read more

Emocjonujący czas. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 03-07.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Lipiec na rynku walutowym rozpoczął się względnie spokojnie, co miało związek z długim weekendem w Stanach Zjednoczonych. Także kalendarz makroekonomiczny skupiał uwagę przede wszystkim na drugiej połowie tygodnia. Polska w tym czasie żyła wizytą Donalda Trumpa, który odwiedził Warszawę tuż przed rozpoczynającym się dziś szczytem G20.

 

„Gołębi” ton nie szkodzi euro

Kurs EUR/USD rozpoczął tydzień na pozycji 1,14. Kolejne godziny przyniosły jednak osłabienie euro, którego spadek można było obserwować aż do czwartku, kiedy to w USA został zaprezentowany rozczarowujący raport ADP. Warto jednak zauważyć, że mimo deprecjacji wspólna waluta nie schodziła poniżej 1,13 USD. Nastrojów wokół euro nie pogorszył nawet “gołębi” protokół zaprezentowany przez EBC. Dziś średnia wartość EUR wyniosła 1,14 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Nieudana próba?

Wahań nie zabrakło w ostatnim czasie w parze EUR/PLN. Minimalna wartość wskazana na wykresie to 4,22 PLN, w szczycie natomiast euro sięgało 4,25 PLN. Kalendarz makro w ostatnich dniach dla strefy euro prezentował się skromnie. Poznano przede wszystkim indeksy PMI dla przemysłu i usług. W obu przypadkach odczyty wyniosły powyżej prognoz. Ważnym wydarzeniem był natomiast czwartkowy protokół z posiedzenia EBC. Mimo, że bank zdaje się podjął próbę ostudzenia emocji wokół euro, to inwestorzy nie zmienili nastawiania. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Raport ADP zawiódł

Wydawało się, że ten tydzień będzie upływał pod znakiem umacniającej się pozycji amerykańskiej waluty. W kulminacyjnym momencie kurs USD/PLN zdołał sięgnąć wartości 3,75 PLN, po czym rozpoczęła się deprecjacja. Jej źródłem był przede wszystkim znacznie słabszy od prognoz raport ADP, który przez rynek traktowany jest jako swego rodzaju zapowiedź przed oficjalnymi danymi z rynku pracy, które pojawią się dziś po południu. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,70 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Donald Trump w Polsce

Wizyta Donalda Trumpa była najgłośniej komentowanym wydarzeniem w Polsce, ale trudno doszukiwać się jej wpływu na rynku walutowym. Więcej emocji w tym aspekcie wywołał komunikat RPP wydany po środowym posiedzeniu w sprawie stóp procentowych, w którym pojawiło się nieco “jastrzębich”sygnałów. Nie spodziewamy się jednak zbyt szybkiego zacieśniania polityki pieniężnej przez Radę. W piątek Polska czeka jeszcze na ocenę ratingu przez agencję Fitch. Dziś średnia wartość franka osiągnęła 3,85 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt pod presją

Silniejsza pozycja funta utrzymywała się do czwartku. Na koniec tygodnia brytyjska waluta ponownie spadła poniżej wartości 4,80. Presję wywołały słabsze dane z Wielkiej Brytanii zaprezentowane na koniec tygodnia. Rodzi się pytanie jak BoE ustosunkuje się do tych informacji i czy znajdą one odzwierciedlenie w retoryce Marka Carneya. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,78 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.07.2017 11:50
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000