KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Pary walutowe

Czym są pary walutowe?

Mówi się, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tak samo jest z walutami, jednak ich cena określana poprzez… inną walutę.   Taką relację ... Czytaj całość
skarbówka, blokada konta

Skarbówka będzie mogła zablokować konto bankowe

Nowa propozycja przygotowana przez Ministerstwo Finansów w teorii ma wspomóc w walce z nieuczciwymi właścicielami firm wyłudzającymi VAT. W praktyce może się jednak przyczynić do poważnych problemów uczciwych przedsiębiorców.   ... Czytaj całość

Euro ponownie w górę. Komentarz walutowy 23.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsza sesja wypadła na korzyść euro. Dobre dane z sektora przemysłu pozwoliły umocnić pozycję wspólnej waluty zarówno względem złotego, jak i dolara. Rynek czeka na rozpoczynające się jutro sympozjum w Jackson Hole.

 

Euro mocniejsze

Po wczorajszym rozczarowaniu niemieckim indeksem instytutu ZEW przyszedł czas na mocniejsze dane w postaci indeksów PMI. W środę uwagę inwestorów skupiało również wystąpienie prezesa M.Draghiego. Nie zdołał on zaszkodzić euro i dziś średnia wartość tej waluty wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Mieszane dane

Wspólna waluta zanotowała dziś silny wzrost w parze ze złotym. Opublikowane indeksy PMI dla Eurolandu w sferze przemysłu przewyższyły oczekiwania. Poniżej prognoz zaprezentowały się odczyty ze sfery usług. Po dzisiejszym wystąpieniu M.Draghiego kluczową pozycją w kalendarzu pozostaje rozpoczynające się jutro sympozjum w Jackson Hole. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,28.
EUR/PLN

EUR PLN euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Atmosfera wyczekiwania

Dzisiejsze zachowanie w parze USD/PLN można nazwać mianem relatywnie spokojnej. Po południu zaprezentowany zostanie szereg danych z USA. W dodatku dolar mierzy się z niepewnością wokół dalszych działań Donalda Trumpa. Piątkowe wystąpienie Janet Yellen również może mieć spore znaczenie. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,63 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank spokojny

Stabilizacja widoczna jest w parze złotego z frankiem. Dziś co prawda inwestorzy poznali dane z polski, jednak ich znaczenie jest drugorzędne. Jutro zaprezentowany zostanie raport z posiedzenia RPP, jednak rynek nie spodziewa się zbyt szybkiej zmiany polityki pieniężnej w Polsce. Dziś średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła 3,75 PLN.
CHF/PLN

CHF PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Jutro PKB

Funt nie radzi sobie najlepiej. Dziś wartość tej waluty nieznacznie osłabiła się. W kalendarzu makro zabrakło danych z tego kraju, jednak czwartek przyniesie informacje na temat zrewidowanego PKB za II kwartał. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,65 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.08.2017 15:01
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000