KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

euro, kurs euro

Czas na euro?

W piątek wieczorem doszło do wzmożonej aktywności euro, w wyniku której kurs EUR/USD sięgnął wartości 1,07, natomiast EUR/PLN na otwarciu nowego tygodnia wykazał 4,34. Ruch ten został wywołany doniesieniami z Read more
Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób korzysta z wymiany walut. Jest to konieczne jeśli spłacamy kredyt walutowy, wyjeżdżamy w podróż lub planujemy zagraniczne zakupy. W takich sytuacjach musimy skorzystać z Read more

Euro ponownie w górę. Komentarz walutowy 23.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsza sesja wypadła na korzyść euro. Dobre dane z sektora przemysłu pozwoliły umocnić pozycję wspólnej waluty zarówno względem złotego, jak i dolara. Rynek czeka na rozpoczynające się jutro sympozjum w Jackson Hole.

 

Euro mocniejsze

Po wczorajszym rozczarowaniu niemieckim indeksem instytutu ZEW przyszedł czas na mocniejsze dane w postaci indeksów PMI. W środę uwagę inwestorów skupiało również wystąpienie prezesa M.Draghiego. Nie zdołał on zaszkodzić euro i dziś średnia wartość tej waluty wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Mieszane dane

Wspólna waluta zanotowała dziś silny wzrost w parze ze złotym. Opublikowane indeksy PMI dla Eurolandu w sferze przemysłu przewyższyły oczekiwania. Poniżej prognoz zaprezentowały się odczyty ze sfery usług. Po dzisiejszym wystąpieniu M.Draghiego kluczową pozycją w kalendarzu pozostaje rozpoczynające się jutro sympozjum w Jackson Hole. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,28.
EUR/PLN

EUR PLN euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Atmosfera wyczekiwania

Dzisiejsze zachowanie w parze USD/PLN można nazwać mianem relatywnie spokojnej. Po południu zaprezentowany zostanie szereg danych z USA. W dodatku dolar mierzy się z niepewnością wokół dalszych działań Donalda Trumpa. Piątkowe wystąpienie Janet Yellen również może mieć spore znaczenie. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,63 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank spokojny

Stabilizacja widoczna jest w parze złotego z frankiem. Dziś co prawda inwestorzy poznali dane z polski, jednak ich znaczenie jest drugorzędne. Jutro zaprezentowany zostanie raport z posiedzenia RPP, jednak rynek nie spodziewa się zbyt szybkiej zmiany polityki pieniężnej w Polsce. Dziś średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła 3,75 PLN.
CHF/PLN

CHF PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Jutro PKB

Funt nie radzi sobie najlepiej. Dziś wartość tej waluty nieznacznie osłabiła się. W kalendarzu makro zabrakło danych z tego kraju, jednak czwartek przyniesie informacje na temat zrewidowanego PKB za II kwartał. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,65 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.08.2017 15:01
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000