KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Przelewy zagraniczne SEPA i SWIFT_ który lepszy

Przelewy zagraniczne SEPA i SWIFT – który lepszy?

Robisz przelew zagraniczny i nagle stajesz przed dylematem: SEPA czy SWIFT? Co kryje się pod tymi, brzmiącymi jak zaklęcia, nazwami? I czym się od siebie różnią? Oba terminy to skróty Read more

Nowy projekt ustawy frankowej zbyt łagodny dla banków

Zaprezentowany we wtorek najnowszy projekt ustawy frankowej spotkał się ze sporą falą krytyki. Jego wymiar jest łagodniejszy w skutkach dla banków, niż ten zaprezentowany w styczniu, a koszt z jakim Read more

Francja i Wielka Brytania wywołują emocje (komentarz walutowy 20.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Do końca tego tygodnia wybory we Francji pozostaną najsilniejszym czynnikiem oddziałującym na europejskie nastroje. Uwidacznia się to na wykresach walutowych, gdzie euro umacnia się zarówno wobec dolara, jak i złotego.

 

Francja na pierwszym planie

Ostudzenie emocji związanych z czerwcową decyzją Rezerwy Federalnej nie przełożyło się na umocnienie dolara. Kluczowa dla głównej pary walutowej w najbliższych dniach pozostaje bowiem kwestia francuska. W niedzielę w kraju nad Sekwaną odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,07.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro coraz mocniejsze

Sondaże o francuskich wyborach wspierają euro, które w parze z polską walutą odnotowało dziś kolejny wzrost. Czwartkowy kalendarz danych makro dla Strefy Euro pozostał pusty. Rynek zapoznał się natomiast z odczytami dotyczącymi inflacji producenckiej w Niemczech, która w ujęciu miesięcznym okazała się poniżej prognoz. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,26 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Sprawa Fed

Słabszy niż na początku tygodnia wciąż pozostaje dolar, choć częściowo w parze ze złotym udało mu się odrobić wtorkowe straty. W pewnym stopniu odpowiedzialne za to mogło być powstrzymanie spadku oczekiwań, co do dalszej polityki Fed. Dziś rynek zapozna się z kolejnymi interesującymi danymi z USA. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,96 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Krajowe dane

Dzisiejszy kalendarz nie skąpił danych z kraju. Inwestorzy zapoznali się z informacją na temat produkcji przemysłowej, która znacznie przewyższyła oczekiwania i w ujęciu miesięcznym wyniosła 17,6%. Uwagę zwróciły również odczyty dotyczące sprzedaży detalicznej, które w odczycie rok do roku wzrosły do 9,7%. Złoty w nadchodzących dniach uważnie będzie jednak śledził sygnały docierające z Francji. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,98 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Przyszłość funta niepewna

Funt wciąż się umacnia. Jest to reakcja brytyjskiej waluty na zapowiedź wcześniejszych wyborów w kraju, które mają się odbyć 8. czerwca. Nie można jednak wykluczyć ostudzenia entuzjazmu, ponieważ program Theresy May może być blisko związany z wizją tzw. “twardego Brexitu”. Po południu rynek zwróci jeszcze uwagę na wystąpienie szefa BoE. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,08 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.04.2017 14:33
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000