KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

2016 – rok, który zaskoczył wszystkich [Podsumowanie walutowe]

Mijający rok 2016 nie okazał się dobrym czasem dla polskiej waluty. Ogólnoświatowe wydarzenia podbiły awersję do ryzykownych aktywów, a napływające w tym czasie informacje z kraju nie pozwalały polskiej walucie Read more

Czy będzie podwyżka stóp procentowych?

Piątkowe dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy – na te informacje czekają wszyscy inwestorzy. Rynki finansowe niecierpliwie wyczekują informacji o liczbie nowych miejsc pracy, wysokości stopy bezrobocia oraz wysokości Read more

Francuskie emocje wsparciem dla złotego (komentarz walutowy 25.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Drugi dzień z rzędu kalendarz makro nie przynosi zbyt wielu danych. Z tego powodu sytuacja na rynku walutowym wciąż związana jest z emocjami wywołanymi przez ogłoszenie wyników pierwszej tury wyborów we Francji. Zyskuje na tym polska waluta.

 

Euro pozostaje silne

Niedzielne głosowanie francuskich obywateli wywołało euforię w głównej parze. Euro odnotowało wzrost do wartości 1,08 USD. Dwa dni po wyborach wypracowaną pozycję udaje się utrzymać. Nie można jednak wykluczyć, że w najbliższych dniach znaczenie zaczną nabierać sygnały z USA. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,08 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty ma się dobrze

Nastroje europejskie wsparły również notowania złotego. Jeszcze w piątek kurs EUR/PLN sięgał wartości 4,27. Nie można jednak powiedzieć, aby wynik II tury – zaplanowanej na 7. maja – był przesądzony, dlatego nad tą parą wciąż utrzymuje się ryzyko w postaci zwycięstwa eurosceptycznej kandydatki . Na tle zainteresowania francuską sceną polityczną, złoty zmierzył się również z informacją dotyczącą ratingu Polski. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez sentymentu do dolara

Silniejsza pozycja złotego dała się we znaki amerykańskiej walucie. Dziś spadek w parze USD/PLN pogłębił się. Po południu inwestorzy zwrócą uwagę na kilka danych z USA. Szczególne zainteresowanie wzbudza wynik sprzedaży nowych domów oraz indeks zaufania konsumentów. Więcej publikacji ze Stanów Zjednoczonych należy się jednak spodziewać pod koniec tygodnia. Dziś średnia wartość kursu dolara wyniosła 3,89 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank słaby

Spadek odnotował również frank. Szwajcarska waluta sięgnęła wartości najniżej od października ubiegłego roku. Jest to wynikiem euforii jaka zapanowała w notowaniach euro. W ostatnich dniach złoty otrzymał również informacje ze strony agencji ratingowych. S&P nie zmieniła ani oceny ani perspektyw, natomiast Moody’s podniosło prognozy PKB na 2018 rok. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,90 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Spadek również w notowaniach funta

Solidny spadek zanotował również funt, który w ostatnich dniach zyskiwał w związku z zapowiedzianymi przez Theresę May wcześniejszymi wyborami. Choć dzisiejszy kalendarz makro dla Wielkiej Brytanii pozostaje pusty to wczoraj rozczarowaniem okazał się raport dotyczący zamówień. Więcej danych z tego kraju napłynie pod koniec tygodnia. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,97 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.04.2017 14:02
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000