KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zmiany na przejściach granicznych

Szczegółowe kontrole na granicy UE

Od 7. kwietnia zmieniają się przepisy dotyczące przekraczania zewnętrznych granic UE. Podróżujący będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dokładniejsze kontrole przełożą się na wydłużenie czasu odprawy.   Nasilające się Read more
finanse polaków - 11 ekspertów

Waluta, rynki i oszczędzanie – 11 ekspertów o finansach Polaków

Parafrazując fragment wypowiedzi Macieja Samcika - dziennikarza, a także autora bloga finansowego - w nadchodzących miesiącach “warto zapiąć pasy i trzymać się mocno fotela”.   Read more

Inflacja w Polsce. Komentarz walutowy 03.01.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środowy kalendarz danych, choć krótki, zawiera ważne z punktu widzenia rynku walutowego informacje. W Polsce zaprezentowana zostanie wstępna inflacja konsumencka za grudzień, natomiast uwaga szerokiego rynku skupiona będzie na protokole z posiedzenia FOMC.

 

Inflacja konsumencka w Polsce

Dziś ważne dane zaprezentowane zostaną w kraju. O godzinie 14:00 GUS opublikuje wstępne wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych za grudzień, czyli inaczej mówiąc inflację konsumencką. Prognozy zakładają wyhamowanie dynamiki wzrostu cen do 2,1% w ujęciu rocznym. Dla przypomnienia w listopadzie dynamika wynosiła 2,5%.

 

Protokół z posiedzenia FOMC

O godzinie 20:00 czasu polskiego opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia FOMC, na którym to podjęto decyzję o podniesieniu stóp procentowych Rezerwy Federalnej o 25 punktów bazowych. Dla inwestorów kluczowe znaczenie będą mieć plany dotyczące polityki pieniężnej w 2018 roku. Obecnie rynek spodziewa się trzech podwyżek.

 

Raport ISM dla przemysłu

Protokół z posiedzenia FOMC nie jest jedyną pozycją ze Stanów Zjednoczonych, która przykuwa uwagę inwestorów. O 16:00 zaprezentowany zostanie bowiem raport ISM dla przemysłu. Dolar w oczekiwaniu na dane pozostaje słaby. Kurs EUR/USD wyceniany jest obecnie na 1,20.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

 

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

14:00 Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, wst. – Polska

16:00 Raport ISM dla przemysłu – USA

20:00 Protokół z posiedzenia FOMC – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

03.01.2018 10:59
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000