KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dla kogo konto walutowe

Jak wybrać najlepszą kartę walutową?

Coraz więcej osób posiada w banku funkcjonalne konto walutowe w euro, ale niewielu klientów wnioskuje o kartę walutową. Karta walutowa jest bardzo przydatna, gdy planuje się częste podróże zagraniczne lub Read more
Donald Trump prezydentem USA

Nadchodzi Trump. Dolar reaguje

Amerykanie zdecydowali. 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump. Niepewność, awersja do ryzyka, poszukiwanie bezpieczeństwa. Tego spodziewał się rynek w przypadku zwycięstwa kandydata Republikanów. Historia lubi jednak zaskakwiać. Read more

Inflacja w Polsce. Komentarz walutowy 12.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Po sennej – pod względem makroekonomicznym – pierwszej połowie tygodnia, czwartkowa sesja przynosi nieco więcej informacji. Dziś uwagę skupiały przede wszystkim wystąpienia bankierów centralnych oraz dane z USA. Natomiast w Polsce poznaliśmy finalny wynik inflacji CPI.

 

Wystąpienia bankierów

Ten tydzień prezentuje się nad wyraz ubogo w kwestii informacji ekonomicznych. Zwłaszcza, gdy porównamy go do danych z początku miesiąca. Dziś inwestorzy mają jednak możliwość poznać stanowisko bankierów centralnych i to zarówno tych z ECB, jak i Fed. Na godzinę 16:30 zaplanowane jest wystąpienie Mario Draghiego. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR. USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Nastroje przed posiedzeniem ECB

W kalendarzu Strefy Euro jedynymi danymi były dziś te dotyczące produkcji przemysłowej. Dla inwestorów coraz większe znaczenie będzie mieć to, jakie nastroje panują w ECB tuż przed posiedzeniem w sprawie stóp procentowych. Zaplanowane jest ono na 26 października. Dziś po południu odbędą się natomiast  wystąpienia bankierów europejskich. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane i wystąpienia

Więcej wiadomości mamy dziś z USA. O 14:30 poznamy bowiem inflację producencką oraz ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. W drugiej części dnia uwaga skupi się natomiast na wystąpieniach członków zarządu Fed. Wypowie się m.in. kandydat na stanowisko przewodniczącego Jeromego Powella, który już w lutym może zastąpić obecną szefową Rezerwy Federalnej – Janet Yellen. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,59 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Wskaźniki inflacji

Czwartek przynosi wreszcie krajowe informacje. O godzinie 9:00 poznaliśmy wskaźnik przyszłej inflacji wg BIEC, który wyniósł 76,9. Natomiast po południu zaprezentowane zostały finalne wskaźniki dotyczące cen towarów i usług konsumpcyjnych za wrzesień. Inflacja CPI w ujęciu rok do roku okazała się być zgodna z prognozami i wyniosła 2,2%. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,70.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Pusty kalendarz

Kolejny dzień bez danych z Wielkiej Brytanii. Funt pozostaje więc pod wpływem atmosfery panującej na szerokim rynku oraz emocji, jakie pojawiły się w ostatnim czasie wokół brexitu i premier tego kraju – Theresy May. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,77 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.10.2017 14:31
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000