KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Praca

Kondycja rynku pracy problemem pracodawców

Rekordowo niska stopa bezrobocia, coraz większa ilość zatrudnionych osób i wzrost płac - takie informacje na temat sytuacji na polskim rynku pracy cieszą, jednak nie wszystkich. Coraz lepsze dane pogłębiają Read more
Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać Read more

Inflacja w Polsce. Komentarz walutowy 12.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Po sennej – pod względem makroekonomicznym – pierwszej połowie tygodnia, czwartkowa sesja przynosi nieco więcej informacji. Dziś uwagę skupiały przede wszystkim wystąpienia bankierów centralnych oraz dane z USA. Natomiast w Polsce poznaliśmy finalny wynik inflacji CPI.

 

Wystąpienia bankierów

Ten tydzień prezentuje się nad wyraz ubogo w kwestii informacji ekonomicznych. Zwłaszcza, gdy porównamy go do danych z początku miesiąca. Dziś inwestorzy mają jednak możliwość poznać stanowisko bankierów centralnych i to zarówno tych z ECB, jak i Fed. Na godzinę 16:30 zaplanowane jest wystąpienie Mario Draghiego. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR. USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Nastroje przed posiedzeniem ECB

W kalendarzu Strefy Euro jedynymi danymi były dziś te dotyczące produkcji przemysłowej. Dla inwestorów coraz większe znaczenie będzie mieć to, jakie nastroje panują w ECB tuż przed posiedzeniem w sprawie stóp procentowych. Zaplanowane jest ono na 26 października. Dziś po południu odbędą się natomiast  wystąpienia bankierów europejskich. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane i wystąpienia

Więcej wiadomości mamy dziś z USA. O 14:30 poznamy bowiem inflację producencką oraz ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. W drugiej części dnia uwaga skupi się natomiast na wystąpieniach członków zarządu Fed. Wypowie się m.in. kandydat na stanowisko przewodniczącego Jeromego Powella, który już w lutym może zastąpić obecną szefową Rezerwy Federalnej – Janet Yellen. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,59 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Wskaźniki inflacji

Czwartek przynosi wreszcie krajowe informacje. O godzinie 9:00 poznaliśmy wskaźnik przyszłej inflacji wg BIEC, który wyniósł 76,9. Natomiast po południu zaprezentowane zostały finalne wskaźniki dotyczące cen towarów i usług konsumpcyjnych za wrzesień. Inflacja CPI w ujęciu rok do roku okazała się być zgodna z prognozami i wyniosła 2,2%. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,70.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Pusty kalendarz

Kolejny dzień bez danych z Wielkiej Brytanii. Funt pozostaje więc pod wpływem atmosfery panującej na szerokim rynku oraz emocji, jakie pojawiły się w ostatnim czasie wokół brexitu i premier tego kraju – Theresy May. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,77 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.10.2017 14:31
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000