Chat with us, powered by LiveChat

Kolejny tydzień kończy się pod znakiem Brexitu. Komentarz walutowy 8-12.04.2019

Choć bardzo istotnym czynnikiem na rynku walutowym w tym tygodniu ponownie były brytyjska Izba Gmin i jej decyzja na temat kolejnego opóźnienia Brexitu. Mieliśmy również ciekawe decyzje ze strony Europejskiego Banku Centralnego, które przyczyniły się do tego jak wyglądał rynek walutowy w kończącym się właśnie tygodniu.

ECB decyduje

Z perspektywy całego tygodnia na tej parze walutowej nie widać większych ruchów. Mimo wszystko para ta dość ciekawie zachowywała się szczególnie w środę 10 kwietnia. Posiedzenie EBC, który jest skłonny do dalszego stymulowania gospodarki przyczyniło się do spadku wartości europejskiej waluty względem dolara. Spadek ten został jednak delikatnie zachowany poprzez dane o amerykańskiej inflacji, która okazała się być wyższa o 0.1% od oczekiwań analityków. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniósł 1,13.

EUR/USD

eur usd kurs walut ekantorpl wymiana walut online kantor internetowy komentar walutowy
źródło: Bankier.pl

Względny spokój

EUR/PLN zachowywał się w tym tygodniu spokojnie. Efektem tygodniowych wahań jest umocnienie złotówki o około 1 grosz w stosunku do Euro. Dalsze utrzymywanie polityki luzowania euro oraz zmniejszenie ryzyka związanego z twardym brexitem z pewnością zachęciło zagranicznych inwestorów do delikatnego powrotu do bardziej ryzykownej złotówki. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,28.

EUR/PLN

EUR PLN kurs walut ekantorpl wymiana walut online kantor internetowy komentar walutowy
źródło: Bankier.pl

Złoty nieco lepiej

W parze USD/PLN złotówka umocniła się w ciągu tygodnia z poziomu 3,8281 do 3,7848. Donalda Trump kolejny raz podkreślił, że jest zwolennikiem dalszego obniżania stóp procentowych. Jego wypowiedź jednak nie przełożyła się na działania FED. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,78.

USD/PLN

USD PLN kurs walut ekantorpl wymiana walut online kantor internetowy komentar walutowy
źródło: Bankier.pl

Szwajcarskie nastroje sprzyjają

Bieżący tydzień nie przyniósł spektakularnych wydarzeń, które wpłynęły na tę parę walutową. Podobnie jak w przypadku innych głównych walut złotówka delikatnie umocniła się między innymi ze względu na zmniejszenie ryzyka związanego z twardym brexitem. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,78.

CHF/PLN

CHF PLN kurs walut ekantorpl wymiana walut online kantor internetowy komentarz walutowy
źródło: Bankier.pl

Brexit jednak przełożony

Ponownie przesunięty został termin Brexitu – nie zrobiło to jednak dużego wrażenia na rynku walutowym. Mało kto wierzył pewnie, że 12 kwietnia Wielka Brytania opuści Unię bez umowy z tego względu nawet skuteczne negocjacje, które spowodowały, że Brexit znowu jest opóźniony nie przyczyniły się w znaczący sposób do umocnienia funta względem złotówki. Dziś średnia wartość w parze GBP/PLN wyniosła 4,95.

GBP/PLN

GBP PLN kurs walut ekantorpl wymiana walut online kantor internetowy komentarz walutowy
źródło: Bankier.pl

12.04.2019
Ekantor.pl