Indeksy PMI. Komentarz walutowy 04.07.2018

Dzisiejsza sesja odbywa się bez udziału amerykańskich inwestorów w związku z obchodzonym Świętem Niepodległości. Nie zabraknie natomiast informacji z Europy.  Kalendarz danych wypełniają indeksy PMI dla sektora usług.

Indeksy PMI dla usług

Środowy kalendarz danych wypełniony jest finalnymi indeksami PMI dla sektora usług za czerwiec. Tuż przed godziną 10:00 poznamy informacje z Niemiec, następnie analogiczne odczyty przedstawione zostaną w strefie euro oraz Wielkiej Brytanii.

Początek miesiąca trudny dla złotego

Atmosfera panująca na rynku walutowym nie sprzyja ryzyku, co widać po ostatnim zachowaniu złotego, który stracił w parze z głównymi walutami. Mimo że deprecjacja PLN wyhamowała w ostatnich godzinach – to złoty pozostaje słaby.

Święto Niepodległości w USA

Środowa sesja odbywa się bez udziału amerykańskich inwestorów w związku z obchodzonym dziś Świętem Niepodległości. Kolejne dni przyniosą jednak ważne informacje z USA. Już jutro przedstawiony zostanie protokół z posiedzenia FOMC oraz raport ADP. W piątek z kolej opublkikowane zostaną oficjalne już dane o sytuacji na rynku pracy.

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar
Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty
Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty
Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty
Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty
Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:
USA: dzień wolny z okazji Święta Niepodległości
09:55 Indeks PMI dla usług, fin. – Niemcy
10:00 Indeks PMI dla usług, fin. – Strefa Euro
10:30 Indeks PMI dla usług – Wielka Brytania

04.07.2018
Katarzyna Orawczak