KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Frank szwajcarski, CHF, ile kosztuje frank

Frank szwajcarski – ile kosztuje i kiedy najlepiej kupić CHF?

Był obietnicą spokojnej przyszłości. Miał ułatwić zdobycie wymarzonych “czterech kątów”, a w rzeczywistości przyniósł niepewność i problemy finansowe wielu Polakom. Mowa o franku szwajcarskim - wyjątkowo nieprzewidywalnej walucie. Read more
euro, kurs euro

Czas na euro?

W piątek wieczorem doszło do wzmożonej aktywności euro, w wyniku której kurs EUR/USD sięgnął wartości 1,07, natomiast EUR/PLN na otwarciu nowego tygodnia wykazał 4,34. Ruch ten został wywołany doniesieniami z Read more

Danych niewiele, emocji politycznych wręcz przeciwnie. Komentarz walutowy 28.05.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Krótki kalendarz danych oraz brak aktywności inwestorów z USA i Wielkiej Brytanii – tak rozpoczyna się ostatni tydzień maja na rynku walutowym. Więcej danych pojawi się w kolejnych dniach. W międzyczasie uwagę skupiać będzie atmosfera polityczna. Tutaj głównymi tematami jest formowanie włoskiego rządu i spotkanie pomiędzy przywódcami USA i Korei Północnej.

 

Spokojny początek tygodnia

W Stanach Zjednoczonych obchodzony jest dziś Dzień Pamięci, natomiast w Wielkiej Brytanii Majowe Święto Bankowe, co oznacza że dziś zabraknie aktywności inwestorów z największych gospodarek. Pierwsze znaczące dane zaczną napływać we wtorek. Tydzień zakończy się publikacją sytuacji na amerykańskim rynku pracy.

 

Włoskich problemów ciąg dalszy

Giuseppe Conte zrezygnował z misji tworzenia rządu, co oznacza że Włochy po niemal 3 miesiącach od wyborów powracają niemal do punktu wyjścia. Dla rynków jest to informacja o tym, że zmniejszyło się prawdopodobieństwo powstania rządu prawicowej Ligi i antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd. A bardziej realnym scenariuszem jest powołanie technicznego rządu przez prezydenta.

 

Spotkanie Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem wciąż możliwe

Prezydent Donald Trump odwołał co prawda w ubiegłym tygodniu tak długo planowane spotkanie z północnokoreańskim przywódcą jako powód podając zbyt wrogie nastawienie reżimu, jednak nie oznacza to całkowite przekreślenie szans na spotkanie. Delegacja USA prowadzi rozmowy z przedstawicielami Korei. Ewentualne spotkanie miałoby się odbyć w Singapurze, tak jak wcześniej planowano – 12 czerwca.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenie gospodarcze:
USA – Dzień Pamięci – dzień wolny
USA – Dzień Pamięci – dzień wolny


cele informacyjne komentarz walutowy

28.05.2018 09:15
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000