KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wypłata, złotówki

Utracona nadzieja na wyższe pensje. Podwyżek jednak nie będzie?

Zarobki wyższe o 25-30%, prostsze zasady rozliczania podatku, obniżenie stawki ZUS. Nowa propozycja mająca podnieść wypłaty Polaków brzmiała niemalże jak bajka. I najprawdopodobniej bajką pozostanie.   Obecnie ponad 60 ... Czytaj całość
Kredyt we franku szwajcarskim, kurs chf

Ostatni bohater – frank szwajcarski

Polscy "frankowicze" Ostatnio, od czasu do czasu dość głośno jest o problemie polskich frankowiczów. Temat pojawia się głównie w kontekście politycznym, choć sam problem ma naturę ekonomiczną i mało kto ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 03.11.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Chociaż polityka monetarna Fed i BoE zmierza w różnych kierunkach, to oba banki zdecydowały się na pozostawienie stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Zaskoczenia nie było i rynek ponownie skupi się na danych, z tym że te z USA przysłonięte będą przez obawy związane z wyborami prezydenckimi. Znikają natomiast lęki związane z twardym Brexitem.

 

Bez niespodzianek ze strony Fed

Inwestorzy nie spodziewali się, aby tuż przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się już 8 listopada, Fed zdecydował się na zacieśnianie polityki pieniężnej. W związku z powyższym decyzja o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie 0,25-0,50% została przyjęta ze spokojem. Równocześnie utrzymały się oczekiwania wobec grudniowego posiedzenia FOMC. Juro napłyną kolejne ważne informacje zza oceanu w postaci danych z amerykańskiego rynku pracy, jednak dolar musi się równocześnie zmierzyć z zagrożeniem płynącym ze strony sceny politycznej. Dziś średni kurs euro osiągnął poziom 1,10 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Jedno ryzyko rośnie, inne się zmniejsza

Ryzyko związane z rosnącym poparciem dla kandydatury Donalda Trumpa oraz zgodne z przewidywaniami postępowanie Rezerwy Federalnej wspomaga w utrzymaniu mocnej pozycji wspólnej waluty. Mimo to można dziś było zaobserwować osłabienie euro, które mogło wynikać z uspokojenia obaw związanych z twardym Brexitem. Zgodnie z orzeczeniem Wysokiego Trybunału proces opuszczenia UE przez Wielką Brytanię musi się odbyć za zgodą Parlamentu. Para EUR/PLN pozostaje więc silnie związana z globalnymi nastrojami, a średnia wartość euro wyniosła dziś 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar w ogniu ważnych decyzji

W przyszłym tygodniu będzie już znana decyzja Amerykanów odnośnie następcy Baracka Obamy. Chociaż inwestorzy nie spodziewali się by wybór ten silnie wpłynął na notowania walut, to osłabienie dolara zaobserwowane po upublicznieniu wiadomości działających na niekorzyść kandydatki Demokratów, zdaje się temu przeczyć. Dzisiejsze dane o ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA również nie działają na korzyść tej waluty, jednak rynek wciąż czeka na jutrzejsze dane z rynku pracy. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,89 PLN .
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dużo emocji w parze z CHF

Pojawienie się silnego czynnika zagrożenia politycznego za oceanem skłoniło inwestorów do odwrócenia się w kierunku bezpiecznych walut. W wyniku tej reakcji frank szwajcarski zdołał osiągnąć w kulminacyjnym momencie poziom 4,01 PLN. Rosnące niepokoje związane z sytuacją w USA amortyzowane były dziś zmniejszającymi się obawami wokół Brexitu. Mimo wahań frank pozostał jednak silny, a jego średnia wartość wyniosła dziś 3,99 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Dobry dzień dla funta

Zwycięzcą dzisiejszej sesji okazał się funt, który odnotował dziś wzrost o 1,35%. Czynników wpływających na jego korzyść było wiele. Indeks PMI dla usług okazał się lepszy od oczekiwań i przy prognozach na poziomie 52,4 wyniósł 54,5. Dodatkowo BoE nie zdecydował się na dalsze luzowanie polityki monetarnej. Najprawdopodobniej, silny wzrost funta wynika przede wszystkim z dzisiejszego orzeczenia Wysokiego Trybunału, zgodnie z którym opuszczenie UE przez Wielką Brytanię musi się odbywać za zgodą Parlamentu. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość funta wyniosła dziś 4,85 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

03.11.2016 15:28
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000