KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Biznesowe gry planszowe, które uczą jak wygrywać w prawdziwym życiu

Większość osób biznes na planszy kojarzy wyłącznie z papierowymi banknotami Monopoly. A tymczasem od kilkudziesięciu lat na rynku jest coraz więcej gier, traktujących ekonomię całkiem poważnie. W dodatku przeznaczonych niekoniecznie Read more
Zakładanie konta

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy jest obecnie standardem i posiadają go praktycznie wszyscy. Z kontem walutowym bywa już różnie - wiele osób nie zakłada go ze względu na ukryte opłaty i niepewne warunki Read more

Komentarz walutowy 05.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś Święto Pracy w USA, a więc dolar może nabrać oddechu przed zaplanowanymi na ten tydzień odczytami. Tak mocno wyczekiwane przez inwestorów piątkowe dane o sytuacji na rynku pracy okazały się niejednoznaczne i nie rozwiały niepewności wobec dalszych decyzji Fed.

 

Mieszane odczucia

Pierwszą reakcją euro, na dane o amerykańskim zatrudnieniu, był gwałtowny wzrost notowań, jednak mimo że odczyty rozczarowały, to nie okazały się one na tyle alarmujące by zapoczątkować nagłą wyprzedaż dolara. Perspektywa wrześniowej podwyżki stóp procentowych została więc co prawda oddalona, ale nie spadła do zera, a to oznacza, że ważne okażą się zaplanowane na ten tydzień publikacje, takie jak raport ISM oraz Beżowa Księga. Dzisiejsze dane z Europy nie wpłynęły znacząco na kurs EUR, którego średnia wartość wyniosła dziś 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, dolar, euro

Źródło: bankier.pl

PLN czeka na piątek

Mieszane dane z USA wsparły notowania rynków wschodzących, na czym skorzystał złoty w parze z euro. Dało to impuls do niewielkiej korekty osłabionej w ostatnim czasie polskiej waluty, która w tym tygodniu pozostanie pod silnym wpływem – zaplanowanej na 9 września – rewizji ratingu kredytowego Polski dokonanej przez agencję Moody’s. Jest to jedyny czynnik lokalny mogący w nadchodzących dniach wywołać silniejsze wahania względem euro, którego średni kurs wyniósł dziś 4,35 PLN.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar nadal bez informacji

Spadek względem krajowej waluty został również odnotowany w parze z dolarem. Jest to najprawdopodobniej echo piątkowych danych, które choć nie można nazwać złymi to jednak odsunęły – tak wyczekiwaną przez rynek walutowy – perspektywę podwyżki stóp procentowych. Dziś w USA jest dzień wolny od pracy. Jutro amerykańscy inwestorzy powrócą do rozmyślania nad kierunkiem polityki pieniężnej, a wraz z nimi pojawią się kolejne dane, które mogą naświetlić dalsze decyzje Rezerwy Federalnej. Średnia wartość dolara spadła dziś do poziomu 3,90 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Czas wyczekiwania

Dane ze Stanów Zjednoczonych pozwoliły również powstrzymać aprecjację franka szwajcarskiego, który w piątek pokonał granicę 4,00. Dziś pojawiła się informacja o tym, że pod koniec tygodnia senat ma podjąć decyzję o odwołaniu ze stanowiska RPP Marka Chrzanowskiego, jednak wiadomość ta nie spotkała się z reakcją rynku, który czeka na na ocenę ratingu kredytowego mającego się pojawić w piątek. Dziś średnia wartość CHF wyniosła 3,98 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Kolejne dobre wieści

Dziś brytyjska waluta otrzymała kolejne wsparcie ze strony krajowej gospodarki w postaci indeksu PMI dla usług, który przy prognozie 50 wzrósł w sierpniu z poziomu 47,6 do 52,9. Jest to kolejny sygnał dla inwestorów, że Wielka Brytania przeciwstawia się negatywnym konsekwencjom decyzji o Brexicie, a to oddala wizję dalszego luzowania polityki pieniężnej przez BoE. Trudno jednak przewidzieć na ile taka sytuacja okaże się trwała. Dziś średni kurs funta osiągnął 5,20 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.09.2016 14:56
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000