KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Równowaga finansowa - czym jest bilans płatniczy?

Równowaga finansowa – czym jest bilans płatniczy?

Wysoka pozycja ekonomiczna danego kraju, to jeden z najważniejszych aspektów wpływających na jego bezpieczeństwo i stabilność gospodarczą przejawiającą się zwiększeniem atrakcyjności inwestycyjnej danego obszaru, co przyciąga inwestorów gwarantujących intratne kontrakty. Read more
Elżbieta Rafalska

Jest stanowisko Rady UE w sprawie pracowników delegowanych. Polska przeciwna

Polska nie poparła stanowiska Rady Unii Europejskiej, dotyczącego pracowników delegowanych. Przyczyną jest brak kompromisu w kwestiach związanych z firmami transportowymi. Przeciwko opowiedziały się również Węgry, Litwa oraz Łotwa.   Kwestia Read more

Komentarz walutowy 1.12.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowa sesja spowodowała drobne zmiany w kursach walut. Wartość dolara spadła zarówno na parze z euro jak i złotym. Na parze CHF/PLN zarysował się natomiast lekki trend spadkowy.

Słabszy dzień dolara

Dane makro wprowadziły małe zamieszanie na rynku walutowym. Wczorajszy odczyt indeksu Chicago PMI rozczarował inwestorów – spadł z 54 pkt. do 48,7pkt. Raczej na decyzję Fedu nie będzie to miało wpływu chyba, że dzisiejszy odczyt indeksu ISM dla przemysłu również będzie słabszy. Są to oczywiście spekulacji finansów. Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w USA jest tak duże, że jedynie drastyczne pogorszenie się sytuacji amerykańskiej gospodarki mogłoby spowodować zmiany nastawienia Rezerwy Federalnej. Dzisiejsza sesja dolara należała do jednej ze słabszych. Wartość euro była raczej podbijana danymi z poszczególnych krajów Strefy Euro aniżeli swoimi, które były neutralne. Para EUR/USD poruszała się poniżej 1,06 z jedynie lokalnym wybiciem powyżej tej wartości. Oprócz wyżej wspomnianego wskaźnika inwestorzy zwrócą jeszcze uwagę na finalną wartość indeksu PMI dla przemysłu. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,06 USD.

Nerwowo przed czwartkiem

Dzisiejsza sesja na parze EUR/PLN należała do bardziej nerwowych niż zwykle. Euro mimo wahań utrzymało się w okolicy poziomu 4,26. W godzinach popołudniowych nastąpiło chwilowe przebicie 4,27. Spora liczba publikacji makro zarówno dla Strefy Euro, jak i Polski nie miała większego znaczenia dla kursu tej pary. Dla uczestników rynku liczy się teraz tylko czwartkowe posiedzenie EBC i to, jaką Mario Draghi podejmie decyzję w sprawie dalszej polityki monetarnej. Średnia wartość, jaką płaciliśmy dziś za euro to 4,26 PLN.

Amerykańska waluta lekko traci do złotego

Wczorajszy atak dolara na poziom 4,04 dziś wywołał jego osłabienie. Po otwarciu sesji już była zauważalna tendencja spadkowa pary USD/PLN. Przed południem nastąpiło zejście amerykańskiej waluty poniżej 4,02. Od tego poziomu nastąpiło odbicie do 4,03. Wtorkowe wahania dolara były spowodowane słabszymi danymi makroekonomicznymi, które wywołały falę spekulacji inwestorów. Im bliżej piątkowego raportu z amerykańskiego rynku pracy tym ceny walut coraz bardziej zaczynają skakać. Wielu uczestników rynku ma jeszcze wątpliwości i wstrzymuje się od inwestycji. W trakcie dzisiejszego handlu na rynku walutowym średni kurs dolara wyniósł 4.02 PLN.

Zastój w szwajcarskiej gospodarce

Opublikowana dziś dynamika PKB w Szwajcarii za trzeci kwartał wyniosła zero. Sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym spadła do -0,8%, natomiast indeks PMI dla przemysłu również nie okazał się zachwycający. Pomimo tak słabych danych kurs franka zbytnio się nie zmienił. Większego spadku możemy spodziewać się w najbliższy piątek, jeśli wartość inflacji konsumenckiej okaże się zgodna z prognozami. Być może dopiero wtedy rynek finansowy zacznie się zastanawiać nad tymi sygnałami. Podczas dzisiejszej sesji za szwajcarską walutę średnio płaciliśmy 3,91 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

01.12.2015 15:15
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000