KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zakładanie konta

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy jest obecnie standardem i posiadają go praktycznie wszyscy. Z kontem walutowym bywa już różnie - wiele osób nie zakłada go ze względu na ukryte opłaty i niepewne warunki Read more

Włochy zimą – 5 pomysłów na najtańszy i najlepszy urlop w Twoim życiu

Zima w Polsce nie należy do najprzyjemniejszych. Długie wieczory, ziąb przenikający do kości i śnieg z deszczem są w stanie zepsuć humor nawet największemu optymiście. Dlatego warto go poprawić wyprawą Read more

Komentarz walutowy 10.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek tygodnia jak na razie przebiega bardzo spokojnie. Dolar powoli, ale systematycznie umacnia się wobec euro. Złoty w oczekiwaniu na piątkowe dane makro i decyzję agencji Moody’s umocnił się wobec wspólnej waluty, dolara oraz franka.

Stabilny wtorek

Kalendarium makroekonomiczne świeci pustkami. Notowania głównej pary walutowej w zasadzie były bardzo spokojne. Kurs wahał się w obrębie 1,1358-1,1398. Inwestorom spędza sen z powiek utrzymująca się niepewność, co do terminu podwyżki stóp procentowych w USA. Rynek po piątkowych danych praktycznie całkowicie wykluczył czerwiec, jako miesiąc zmian w polityce monetarnej chyba, że nastąpi gwałtowny przypływ solidnych danych. Niestety tego raczej nikt się nie spodziewa. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Złoty utrzymuje przewagę nad euro

Kurs euro sesję rozpoczął od spadku do poziomu 4,41, który mimo wahań został jeszcze bardziej pogłębiony do 4,40. Notowania tych dwóch walut pozostają pod wpływem czynników lokalnych. Oprócz piątkowej rewizji ratingu Polski przez agencję Moody’s w centrum uwagi inwestorów będą jeszcze dane makro, wśród których najważniejsza będzie publikacja wstępnej dynamiki PKB za pierwszy kwartał 2016 roku. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,40 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Spokojna sesja USD/PLN

Dolar mimo swoich słabości, braku pozytywnych danych i ciągłego niepokoju związanego z terminem podwyżki sto procentowych ma się całkiem dobrze. Dzisiejsza sesja była jedną ze stabilniejszych w ostatnim czasie. Być może notowania USD/PLN będą poddane większym wahaniom w godzinach wieczornych kiery zostanie opublikowany tygodniowy raport dotyczący paliwa. Średni kurs dolara podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,88 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Frank tanieje

Poprawa nastrojów na rynku wpłynęła na umocnienie się złotego wobec franka. Kurs CHF/PLN z poziomu 4,00 zszedł do 3,97. Nasza waluta mimo, że miała dziś lepszy dzień cały czas pozostaje pod wpływem presji uczestników rynku, którzy niecierpliwie wyczekują piątkowej decyzji agencji Moody’s, która prawdopodobnie jedynie zmieni perspektywę ratingową z pozytywnej na negatywną. Również notowaniom tych walut ciąży temat ustawy kredytowej, na którą w największym stopniu liczą frankowicze. Średni kurs szwajcarskiej waluty wyniósł dziś 3,97 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Zagrożenie Brexitem wciąż duże

Funtowi w końcu udało się przebić przez poziom 5,60. Dziś kurs doszedł prawie do 5,62. Zagrożenie Brexitem nadal ciąży brytyjskiej walucie. Aktualne sondaże pokazują, że liczba głosów za i przeciw wystąpieniu z UE rozkłada się mniej więcej po równo. Kurs GBP reaguje na takie doniesienia bardzo różnie. Aktualne spowolnienie aprecjacji funta możemy odczytywać, jako korektę wzrostów, które utrzymywały się od początku kwietnia. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,60 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.05.2016 15:22
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000