KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

przelew bankowy, rachunek, konto w banku, Ekantor.pl

Przelew na zamknięty rachunek – jak szybko odzyskać pieniądze?

Ponoć każdy błąd można naprawić. Nie zmienia to jednak faktu, że za błędy się płaci i kosztować mogą one nas sporo nerwów. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą finanse. Na szczęście wysyłając Read more
kursy walut, analiza finansowa, komentarze walutowe

Czym jest średni kurs NBP?

Osoby często wyjeżdżające za zagranicę lub utrzymujące aktywne kontakty handlowe z przedsiębiorstwami spoza rynku krajowego potrzebują regularnej informacji o kursie walutowym. Jednym z jej najlepszych źródeł są publikowane przez banki Read more

Komentarz walutowy 10.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek tygodnia na rynku walutowym był spokojny. Inwestorzy analizowali podczas dzisiejszej sesji dane z amerykańskiego rynku pracy. Podwyżka stóp procentowych w USA we wrześniu stała się bardzo prawdopodobna.

 

4 i 17 września dwie bardzo ważne daty dla pary EUR/USD

 
Dane z amerykańskiego rynku pracy okazały się nie do końca jednoznaczne. Stopa bezrobocia pozostała bez zmian, zatrudnienie w sektorze pozarolniczym i prywatnym zmalało w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Niby jest to argumentem za podwyżką stóp procentowych, ale ostateczna decyzja zostanie podjęta na podstawie danych opublikowanych we wrześniu. Dzisiejsze notowania pary EUR/USD miały w miarę spokojny przebieg, dopiero po południu zanotowano lekkie umocnienie dolara. Średnia wartość USD wyniosła 1,09 EUR.

Euro pod wpływem danych z USA

Para EUR/PLN dzisiejszą sesję rozpoczęła spokojnie. Skok do wartości 4,19 nastąpił dopiero w godzinach popołudniowych. Brak bardziej wartościowych danych makroekonomicznych dla Strefy Euro spowodował, że rynek jeszcze dziś analizował piątkową publikację dotyczącą sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Euro zostało wycenione podczas tej sesji średnio na 4,19 PLN.

Dolar kołysze się w rytm spekulacji

Złotówka dalej pozostaje osłabiona wobec dolara. Amerykańska waluta po piątkowym skoku do 3,85 dziś próbowała ponownie zbliżyć się do tej granicy. Mimo silnych zawirowań na tej parze od majowego spadku do 3,52 obserwujemy próbę wygenerowania trendu wzrostowego. Inwestorzy dziś jedynie spekulowali na temat daty wprowadzenia zmian w polityce monetarnej USA. Wartość jednego dolara została dziś wyceniona na 3,82 PLN.

Frank szwajcarski nie odpuszcza

Dzisiejsze notowania pary CHF/PLN miały zmienny charakter. Do południa frank wspinał się do wartości 3,89, następnie zanotował spadek do 3,87. Zmienność na tym parytecie był w dalszym ciągu spowodowany czynnikami napływającymi z rynku globalnego. Szansa umocnienie się złotówki względem CHF może pojawić się we czwartek. W ten dzień mają zostać opublikowane dane dotyczące inflacji w Szwajcarii, których prognoza nie jest korzystna dla tego państwa. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym frank został średnio wyceniony na 3,87 PLN.

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!


cele informacyjne komentarz walutowy

10.08.2015 14:54
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!