KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać Read more

O monetach słów kilka

Numizmatyka jest bardzo ciekawą dziedziną, zwłaszcza, gdy chodzi o historię monet. Każdy kraj ma swoje własne monety zwane bilonem - dostępne podczas wymiany walut. Pierwsze monety Read more

Komentarz walutowy 10.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Brak ważnych publikacji w dniu dzisiejszym sprawia, że na rynku walutowym nadal panują pozytywne nastroje. Inwestorzy w spokoju wyczekują piątkowych danych, a większe zmiany w relacji można zaobserwować jedynie w głównej parze walutowej.

 

Euro odbudowuje pozycję
Wczoraj, w godzinach popołudniowych, rozpoczęła się aprecjacja europejskiej waluty, która kontynuowana jest również dzisiaj. Wpływ na taki stan rzeczy najprawdopodobniej ma brak zdecydowania ze strony Fed, który mimo korzystnych danych dotyczących sytuacji na amerykańskim rynku pracy, nie daje nadziei na zmianę w sposobie prowadzenia polityki pieniężnej. Jeżeli piątkowe odczyty z USA okażą się negatywne, to perspektywa podwyżki stóp jeszcze bardziej się oddali, co umocni EUR, którego średnia wartość wyniosła dziś 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, dolar, euro, kurs euro, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Atrakcyjna złotówka
Sytuację pomiędzy EUR/PLN można uznać za ustabilizowaną i najprawdopodobniej utrzyma się ona do piątku, ponieważ dopiero pod koniec tygodnia zostaną przedstawione odczyty mogące wpłynąć na relację w tej parze. Na chwilę obecną złoty pozostaje pod silnym wpływem korzystnych czynników z kraju, takich jak nowa propozycja ustawy przedstawiona przez Kancelarię Prezydencką. Wobec powyższego średni kurs euro wyniósł dziś 4,26 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Niezdecydowanie Fed
Pozytywne odczyty z amerykańskiego rynku pracy nie były w stanie utrzymać pozycji dolara w parze ze złotówką. Niezdecydowanie Fed oraz słowa Jerome’a Powella – członka zarządu centralnego banku Stanów Zjednoczonych – na podstawie których można wnioskować, że podwyżki w USA będą następować stopniowo, wpływają niekorzystnie na amerykańską walutę. W wyniku takich informacji dolar od wczoraj słabnie, a jego średnią wartość osiągnęła dziś 3,81 PLN.
USD/PLN

USD,PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Ustawa dobra dla złotego
Przedstawiona w zeszłym tygodniu nowa propozycja ustawy frankowej została pozytywnie przyjęta przez rynek i silnie wsparła notowania polskiej waluty. Na dziś zaplanowane zostało posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej, na którym zostanie powołany specjalny zespół pracujący nad dodatkowymi wymogami regulującymi dla banków. Taka koniunktura sprawiła, że średni kurs franka wyniósł dziś 3,90 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank szwajcarski, złotówka, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Funt poniżej 5,00
Członek Komitetu ds. Polityki Monetarnej Wielkiej Brytanii zasygnalizował, że możliwe jest dalsze luzowanie polityki pieniężnej przez Bank Anglii. Taka sytuacja może wpłynąć na dalszy spadek notowań funta. Deprecjacji brytyjskiej waluty  towarzyszą dodatkowo informacje z sierpniowego podsumowanie BoE według których skutki Brexitu będą najsilniej odczuwane w sektorze usług biznesowych i w budownictwie. Średnia wartość funta wyniosła dziś 4,96 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.08.2016 15:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000