KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Airbnb, wyjazdy zagraniczne

Koniec tanich podróży z Airbnb. Kolejne miasta utrudniają wynajem

Do Berlina i Barcelony, dołączył teraz Paryż. A to i tak tylko część miast, które podjęły się walki z popularnym serwisem Airbnb. Czy podróżowanie znów stanie się drogie?   Airbnb Read more
5 funtów

Słynne 5 funtów znów w sprzedaży

Wymienić 5£ za 60 100£? Takie rzeczy tylko Polak potrafi. Niestety radość rodaka nie trwała długo, bo zwycięzca licytacji, na której został wystawiony unikatowy banknot - nie chciał zapłacić za Read more

Komentarz walutowy 11.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

W centrum uwagi inwestorów w dalszym ciągu pozostaje temat stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Kurs euro nieznacznie osłabił się. Złoty resztkami sił odrobił straty poniesione w zeszłym tygodniu.

Nadzwyczajne posiedzenie

Poniedziałkowa sesja przyniosła nieznaczne umocnienie dolara wobec euro. Obserwowane wahania na parze EUR/USD spowodowała prawdopodobnie informacja o nadzwyczajnym posiedzeniu Rezerwy Federalnej oraz spotkaniu J. Yellen z Barakiem Obamą. Tematem ich rozmów ma być sytuacja gospodarcza kraju. Uczestnicy rynku spekulują, że może to być zwiastun szybszej podwyżki stóp procentowych niż do tej pory przewidywano. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł dziś 1,14 PLN.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Inflacja zgodna z konsensusem

Złoty dziś ostatkami sił chciał pokazać, że jeszcze ma potencjał do umocnienia. Po stabilnym początku sesji udało się naszej walucie zejść do poziomu 4,26. Tuż przed publikacją danych dotyczących inflacji para znajdowała się powyżej 4,2750. Mimo że wartość inflacji była zgodna z prognozami kurs euro praktycznie nie uległ zmianie. Złoty bardziej reaguje na czynniki zewnętrzne niż na te z kraju. Ryzyko związane ze zmianami w polityce monetarnej w Strefie Euro ma zdecydowanie większy wpływ na PLN niż lokalne wiadomości. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,27 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dolar zdany na innych

Amerykańska waluta wyraźnie próbuje zmienić kierunek notowań. Jeszcze nie do końca jej się to udało, ale to już zapewne kwestia czasu. Dzisiejsza korekta na parze ze złotym to chwilowy brak czynników, które mogłyby go wesprzeć do dalszej aprecjacji. Oprócz dzisiejszych i jutrzejszych wystąpień publicznych przedstawicieli Fedu z różnych stanów dopiero w środę poznamy istotne dane makro, które mogą mieć spory wpływ na kurs USD/PLN. Średni kurs amerykańskiej waluty wyniósł dziś 3,75 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Prawie trzygroszową korektę obserwowaliśmy dziś na parze CHF/PLN. Chwilowa poprawa sytuacji na rynku wsparła naszą walutę, dzięki czemu kurs franka zszedł poniżej 3,92. Opublikowane w piątek dane dotyczące szwajcarskiego rynku pracy oraz inflacji konsumenckiej nie wpłynęły w żadne sposób na notowania CHF. Czynniki ogólnoświatowe mają zdecydowanie większe znaczenie dla tej pracy niż lokalne. Średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł dziś 3,92 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Zmiana kierunku notowań

Funt brytyjski silnie rozpoczął poniedziałek. Jeśli w najbliższych dniach kurs GBP przebije wartość 5,35 możemy mówić o odwróceniu trendu. Inwestorzy niecierpliwie wyczekują jutrzejszej publikacji dotyczącej inflacji oraz czwartkowego posiedzenia banku centralnego. Prawdopodobnie stopy procentowe pozostaną na dotychczasowym niskim poziomie. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,33 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

11.04.2016 15:23
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000