KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

payrolls, NFP, dane, sytuacja na rynku pracy, USA, Ekantor.pl

Payrolls – dane, na które czeka świat

Amerykański wskaźnik zatrudnienia w jest publikowany każdego miesiąca przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych. Obrazuje nie tylko kondycję gospodarki, ale też pozwala przewidzieć zmiany na światowych rynkach.   Non-farming Read more

Fed – kto rządzi największym bankiem centralnym?

System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych to narzędzie o tak wielkich wpływach, że wielu przypisuje mu zakulisowe działania rodem z teorii spiskowych. Rzeczywistość nie wymaga jednak żadnych dodatkowych sekretów.   Read more

Komentarz walutowy 11.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Poniedziałek na rynku finansowym upłynął w nerwowej atmosferze. Inwestorzy oczekiwali rozstrzygających informacji na temat Grecji, niestety rozczarowali się. Negocjacje dalej trwają. Para EUR/USD odnotowała dziś duże wahania, złotówka zanotowała spadek wobec franka szwajcarskiego oraz euro.

 

 

EUR/USD pod presją Grecji

Piątkowy odczyt danych z amerykańskiego rynku pracy nie wywarł dużego wrażenia na rynku. Po kiepskich wynikach z marca kwiecień wypadł dość dobrze. Prognoza zakładała zwiększenie zatrudnienia o 225 tys., a w rzeczywistości było to 223 tys. Sytuacja na parze EUR/USD podczas dzisiejszej sesji wahała się w wąskim przedziale 1,1131 – 1,1199. Doniesienia z trwającego szczytu Eurogrupy były głównym czynnikiem powodującym zmiany na tym parytecie. Najważniejszym tematem posiedzenia była w dalszym ciągu stojąca na skraju bankructwa Grecja. Jest widoczny postęp w negocjacjach jednak nie dla wszystkich jest on zadowalający. Do tej pory nie został przedstawiony akceptowalny plan reform. Inwestorzy dość nerwowo wyczekują informacji z Brukseli. Rynek finansowy dziś wycenił dolara średnio na 1,11 euro.

 

Złotówka w dół

Złotówka na parze z euro kontynuuje tendencję zwyżkową. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,06 PLN. Osłabienie polskiej waluty ma związek z dużą niepewnością panującą na szerokim rynku w związku z dzisiejszym spotkaniem Eurogrupy. Wątpliwość co do przyszłości Grecji odbija się na wszystkich walutach związanych z EUR. Brak bardziej znaczących publikacji makroekonomicznych z Polski oraz świata spowodował, że wiele osób bardziej obserwowało doniesienia prasowe z Grecji. Pośredni wpływ na kurs tej pary walutowej miała informacja o wstępnych wynikach wyborów prezydenckich. Bardziej wyraźne zmiany w notowaniach będą widoczne w momencie podania oficjalnych danych.

 

Złotówka umocniła się wobec dolara

Trend zwyżkowy zapoczątkowany w zeszłą środę dziś był kontynuowany. Para USD/PLN dość mocno się wahała w przedziale 3,6173 – 3,6488. Taką zmianę zawdzięczamy spadkowi na głównej parze EUR/USD. Powolny wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych nie sprzyja wzrostowi dolara, dlatego w najbliższym czasie nie należy się spodziewać dużych zmian. Dla kursu USD/PLN najbliższy opór znajduje się na poziomie 3,65. Jeśli czwartkowy odczyt danych makro dla Polski okaże się pomyślny to złotówka umocni się wobec dolara.

 

Frank szwajcarski nada mocny

Poniedziałek na parze CHF/PLN nie przyniósł wielkich zmian. Złotówka dalej jest osłabiona wobec franka szwajcarskiego. Nic nie wskazuje na to aby mogło się to w najbliższym czasie zmienić. Kurs ten pozostaje pod dużą presją spowodowaną napiętą atmosferą panującą wokół Grecji. Notowania tylko chwilowo schodziły dziś poniżej 3,89. Sytuacja szwajcarskiej gospodarki jest trudna, szef SNB Thomas Jordan tego nie ukrywa. W swoich wypowiedziach podkreślał, że Bank Centralny jest przygotowany na to aby w razie gwałtownych skoków interweniować. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,90 PLN.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

11.05.2015 15:46
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000