KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

RODO, zmiany, przepisy, prawo, Ekantor.pl

Szef sprawdzi e-mail i prześwietli rozmowy – nadchodzą zmiany w prawie

Telefon komórkowy, komunikator, poczta elektroniczna oraz samochód służbowy będą mogły być monitorowane przez przedsiębiorców w celu sprawdzenia, czy pracownicy odpowiednio wykorzystują czas pracy. Takie prawo wynikać ma z projektu ustawy Read more

Wymiana walut – czy fiskus może się o nią upomnieć?

Wszystko, co w życiu piękne, musi być opodatkowane. Nie inaczej jest z wymianą walut. 30 kwietnia upłynął czas składania deklaracji PIT i niestety część podatników zapomniała uwzględnić w swoim zeznaniu Read more

Komentarz walutowy 12.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowy handel na rynku walutowym miał relatywnie spokojny przebieg, ponieważ kalendarium makroekonomiczne było praktycznie puste. Jedynie na parze EUR/PLN zostało przebite kilkuletnie maximum.

Stabilizacja na głównej parze walutowej

Główna para walutowa poruszała się dziś w granicy 1,0841-1,0897. W porównaniu z tym, co obserwowaliśmy w zeszłym tygodniu zakres wahań zmniejszył się, co może przez inwestorów być odebrane, jako sygnał do większych zmian. Na notowania walut oprócz kolejnego spadku wartości ropy naftowej i wystąpień publicznych przedstawicieli banków centralnych na konferencji w Paryżu nie wpłynęło dziś nic. Rynek finansowy cały czas próbuje się ustosunkować do zeszłotygodniowych danych dotyczących sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Zwłaszcza, że Fed swoje plany odnośnie kolejnych podwyżek stóp procentowych uzależnia właśnie od sygnałów napływających z gospodarki. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość euro wyniosła 1,08 USD.

EUR/USD

kurs euro w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Test nowego poziomu

Dzisiejsze odbicie od nowego maximum 4,37 można odczytywać dwojako. Z jednej strony, jako sygnał do dalszej wędrówki euro w kierunku 4,40 lub jako punkt, w którym pojawiła się szansa na koniec etapu słabego złotego. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku jest to efekt czysto techniczny. Kalendarium makro jest praktycznie puste, więc nie doszukamy się w nim niczego, co mogłoby spowodować zmiany w notowaniach kursu euro. Dopiero zejście na parze EUR/PLN poniżej 4,30 może być przez uczestników rynku odczytywane, jako wyznacznik nowego trendu. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,35 PLN.

EUR/PLN

kurs euro w ekantorze

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Amerykańska waluta utrzymuje się powyżej 4,00

Amerykańska waluta dziś poruszała się w trendzie wzrostowym zapoczątkowanym w poniedziałek. Po lekkim, porannym osłabieniu dolar wybił się powyżej wartości 4,02. Pesymistyczny nastrój, który panuje na rynku m.in. za sprawą zawirowań na chińskiej giełdzie powoduje, że złoty cały czas pozostaje osłabiony. Czynnikiem, który przyszłościowo może powodować większe wahania na parach związanych z naszą walutą będzie wybór nowych członków Rady Polityki Pieniężnej. Dziś odbyło się przesłuchanie potencjalnych kandydatów, w którym wielu uczestników rynku doszukiwało się znaków pro albo anty obniżce stóp procentowych w Polsce. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 4,01 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Co z tym frankiem?

Sytuacja na parze CHF/PLN nie wygląda za ciekawie, zwłaszcza z perspektywy kredytobiorców. Obietnice Thomasa Jordana – prezesa SNB – nie są już przekonywujące. Frank od początku roku umocnił się wobec złotego o prawie 10 groszy, a powyżej 4 zł porusza się już od kilku dni. Mimo to inwestorzy żadnej interwencji ze strony szwajcarskiego banku na rynek nie zanotowali. W najbliższych dniach największy wpływ na parę CHF/PLN będą miały wydarzenia ogólnoświatowe. Średnia wartość franka podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,01 PLN.

CHF/PLN

kurs franka szwajcarskiego w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

12.01.2016 15:26
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000