KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 


Newsletter


 

Losowe wpisy

Wiza, czyli najpopularniejszy z paszportowych stempli

Podróżując po Unii Europejskiej możemy zupełnie zapomnieć o ich istnieniu. Co innego, jeśli wybieramy się w dalszą podróż - do Azji albo którejś z Ameryk. Tam bez pieczątki w paszporcie Read more
Wypłata, złotówki

Utracona nadzieja na wyższe pensje. Podwyżek jednak nie będzie?

Zarobki wyższe o 25-30%, prostsze zasady rozliczania podatku, obniżenie stawki ZUS. Nowa propozycja mająca podnieść wypłaty Polaków brzmiała niemalże jak bajka. I najprawdopodobniej bajką pozostanie.   Obecnie ponad 60 Read more

Komentarz walutowy 12.05.2015


Podczas wtorkowego handlu na rynku walutowym euro zostało średnio wycenione na 4,08, dolar na 3,63 natomiast frank szwajcarski na 3,94 PLN. Największe wahania zostały zaobserwowane na parze USD/PLN.

 

 

Euro po 4,10

Kurs EUR/PLN zdecydowanie oddalił się od poziomu 4,00. Dziś została osiągnięta wartość 4,10. Mimo ważnego wydarzenia w naszym kraju jakim była pierwsza tura wyborów prezydenckich większy wpływ na notowania złotówki miały czynniki zagraniczne – inwestorzy skupili się na informacjach napływających z Eurolandu. Pozytywną wiadomością było potwierdzenie spłaty kolejnej części pożyczki przez Grecję do MFW. Mniej optymistyczny natomiast okazał się fakt, że do porozumienia między Atenami a Komisją Europejską jeszcze daleka droga.

 

EUR/USD idzie w górę

Notowania pary EUR/USD poszły w górę. Podczas dzisiejszej sesji został osiągnięty poziom 1,12. Rynek finansowy analizował jeszcze kwietniowy raport z amerykańskiego rynku pracy., który okazał się pomyślny dla dolara. Teoretycznie oddaliło to jednak termin podwyżki stóp procentowych. Bardziej prawdopodobny stał się scenariusz wprowadzenia zmian w polityce monetarnej we wrześniu niż w czerwcu. Ministrowie finansów Strefy Euro po zakończonym posiedzeniu opublikowali krótką notkę na temat postępu w negocjacjach z Grecją. Wynika z niej, że Grecja potrzebuje jeszcze trochę czasu i musi włożyć większy wysiłek aby osiągnąć tak wyczekiwane przez wszystkich porozumienie.

 

Złotówka czeka na dane makro

Duże wahania oraz spory spadek był odnotowany dziś na parze USD/PLN. Z poziomu 3,6612 dolar zanotował przesunięcie do wartości 3,6330. Kurs tych dwóch walut od wczoraj najbardziej skacze. Przyczyną tego były zmiany zachodzące na głównej parze walutowej. W najbliższych dniach możemy spodziewać się zupełnie innych cen za sprawą odczytu danych makroekonomicznych z Polski. Miejmy nadzieję, że okażą się one pomyślne dla złotówki.

 

CHF znowu wysoko

Frank szwajcarski ponownie osiągnął poziom 3,94. Sytuacja gospodarcza Szwajcarii nie jest tak fatalna jak wielu analityków gospodarczych zapowiadało. Być może ostatnie względnie optymistyczne odczyty danych makro dla tego kraju są przyczyną tak wysokiego kursu CHF/PLN. Jak na razie nie było większego powodu dla SNB aby interweniować. Najgorszym scenariuszem dla „frankowiczów” może okazać się fakt dostosowania się szwajcarskiej gospodarki do obecnej sytuacji, a w związku z tym braku działań ze strony prezesa T. Jordana. Oby te przypuszczenia się nie urzeczywistniły.

 

 

Zespół ekantor.pl

 


12.05.2015 16:25
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000