KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

ekantor.pl-blockchain-co to jest- kryptowaluty-

Blockchain – co to jest?

Dynamiczny rozwój kryptowalut śledzi coraz więcej osób. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę jakie technologie ożywiają wirtualne pieniądze oraz jak wielki wpływ mogą mieć one na życie przeciętnego zjadacza chleba. Read more

2016 – rok, który zaskoczył wszystkich [Podsumowanie walutowe]

Mijający rok 2016 nie okazał się dobrym czasem dla polskiej waluty. Ogólnoświatowe wydarzenia podbiły awersję do ryzykownych aktywów, a napływające w tym czasie informacje z kraju nie pozwalały polskiej walucie Read more

Komentarz walutowy 12.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rynek walutowy po kilkudniowej stabilizacji wszedł dziś na wysokie obroty. Zmienność kursów walut była dość spora. Dolar wyraźnie umocnił się wobec euro. Nasza waluta zaczęła bardziej odczuwać napięcie związane z jutrzejszą decyzją agencji ratingowej.

Nowe szczyty na rynku ropy

Dolar odrobił dziś praktycznie całe straty, które poniósł podczas wczorajszej sesji. Sprzyjały mu korzystne warunki panujące na rynku, które możemy zawdzięczać m.in. drożejącej ropie naftowej. Wartość zbliżyła się dziś do poziomu 49 dolarów za baryłkę paliwa typu brent. Opublikowane dziś dane dotyczące produkcji przemysłowej w Strefie Euro były gorsze od oczekiwań, jednak nie miało to większego wpływu na notowania EUR/USD. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro, euro

Źródło: biznes.pl

Złoty stabilny przed piątkiem

Złoty w oczekiwaniu na jutrzejszy – chyba najważniejszy dzień w tym miesiącu – umocnił się wobec euro. Nerwowa atmosfera nie wpływa aż tak negatywnie na naszą walutę, jak można było się tego spodziewać. Niektórzy analitycy zakładają również, że w sytuacji obniżenia jedynie perspektywy przez agencję Moody’s złoty może się umocnić. Dzisiejsza publikacja inflacji CPI wypadła zgodnie z oczekiwaniami, deflacja aktualnie sięga -1,1%. Takiego wyniku spodziewało się większość inwestorów. Średni kurs euro podczas dzisiejszego handlu wyniósł 4,41 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, euro

Źródło: biznes.pl

Raz w górę, raz w dół

Notowania pary USD/PLN należały do jednych z bardziej zmiennych na rynku walutowym. Widać, że złoty stawiał wyraźny opór amerykańskiej walucie, ponieważ nie dotarła ona do wczorajszego maximum. Inwestorzy żyją już jutrzejszą publikacją decyzji o ratingu Polski oraz wynikiem sprzedaży detalicznej w USA za kwiecień. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średni kurs USD wyniósł 3,87 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Umocnienie franka

Notowania franka szwajcarskiego mocno reagowały na spekulacje rynków dotyczące jutrzejszej publikacji raportu agencji Moody’s. Kurs z poziomu 3,98 zbliżył się do 4,00. Jeśli jutrzejsze doniesienia prasowe przyniosą wieść o tej łagodniejszej formie, to można się spodziewać nawet zejścia do tygodniowego minimum 3,97. Jutro również zostanie opublikowanych kilka ważnych danych makro, spośród których najważniejsza będzie rewizja PKB za pierwszy kwartał 2016 roku. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

Stopy procentowe bez zmian

Bank Anglii podjął dziś decyzję o pozostawieniu sto procentowych na dotychczasowym poziomie. Funt po tej informacji osłabił się z poziomu 5,61 do 5,59. Z komentarza po posiedzeniu wynika, że brytyjskie władze widzą silny związek osłabienia gospodarki z zagrożeniem Brexitu. Prawdopodobnie w sytuacji, gdy czerwcowe referendum zakończy się wynikiem, który przesądzi o pozostaniu mieszkańców Wielkiej Brytanii w UE, powinno nastąpić zarówno odbicie funta, jak i całej gospodarki. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,60 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.05.2016 15:21
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000