KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ile zarabia twój sąsiad – czy Polacy powinni ujawnić swoje zarobki?

Sąsiad mający wgląd do naszych zarobków? W Szwecji i Norwegii taki system się sprawdza, w Polsce zapewne spotkałby się ze sprzeciwem społeczeństwa. A jak się okazuje, ujawnienie informacji o zarobkach, Read more
last_minute_ekantor.pl

Last minute – jak znaleźć dobre oferty?

Niespodziewanie kończysz przed czasem wszystkie służbowe zlecenia i okazuje się, że masz dwa tygodnie wolnego. A wszystko to w ostatnich dniach sierpnia. Stracone wakacje? Nic podobnego! Na takich spóźnionych plażowiczów Read more

Komentarz walutowy 13.01.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsza sesja należała do jednej z lepszych, zwłaszcza dla złotego, który zdecydowanie umocnił się wobec wszystkich walut. Natomiast na głównej parze delikatnie zarysował się trend spadkowy.

Lepsze dane z Chin umocniły dolara

Chiński bilans handlu zagranicznego zaskoczył rynek dość pozytywnie. Po bardzo słabych danych opublikowanych na początku roku dziś mamy delikatny sygnał dla rynku, że ze wschodnim imperium gospodarczym nie jest tak źle. Oprócz powyższych danych wydawało się, że wygłoszone w USA przez prezydenta Obamę orędzie na temat stanu państwa będzie miało widoczny wpływ na notowania EUR/USD. Jego przemowa nie wywołała jednak wyraźnych zmian. Większe znaczenie dla inwestorów miały wypowiedzi szefów Fedu, w których doszukiwano się informacji na temat terminu kolejnej podwyżki stóp procentowych w Stanach. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,08 USD.

EUR/USD

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,0,1100,profile-waluta-online.html

Złoty w końcu postawił się euro                                              

Para EUR/PLN zanotowała dziś swoje tygodniowe minimum. Po stabilnym początku sesji około godziny 8 nastąpił spadek z poziomu 4,35 do 4,33. Ten poziom był utrzymywany przez dłuższy czas dzięki słabszemu odczytowi wskaźnika produkcji przemysłowej w Strefie Euro. W skali roku z 2% zmniejszyła się ona do 1,1%. Większego wpływu na kurs euro nie miało natomiast wystąpienie Sabine Lautenschlaerer z Europejskiego Banku Centralnego. Podczas dzisiejszej sesji rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie RPP, które najprawdopodobniej zakończy się utrzymaniem stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,33 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Wahania na parze USD/PLN

Złoty umocnił się dziś również wobec dolara, jednak nie jest to aż tak widoczne, jak na parze z euro. W przypadku amerykańskiej waluty bardziej widzimy stabilizację niż osłabienie wobec złotego. Początek sesji wskazywał wręcz odwrotnie, ponieważ kurs USD/PLN z poziomu 4,02 spadł do 4,00. Sytuacja odwróciła się jednak w godzinach popołudniowych, gdy dolar zaczął odzyskiwać siły i kierować się ponownie w stronę 4,01. Inwestorzy jeszcze dziś na pewno zwrócą uwagę na zmiany w tygodniowym zapasie paliw – zwłaszcza ropy – oraz na wystąpienia przedstawicieli Fedu z dwóch stanów. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 4,01 PLN.

USD/PLN

dzisiejszy średni kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Spadek wartości franka

Dobry dzień miała nasza waluta również na parze z frankiem. W końcu udało się zejść poniżej 4 zł. Od początku sesji było widać, że tworzy się wyraźny trend spadkowy. Środa okazała się idealnym dniem na przejęcie przewagi.  Wsparciem dla złotego okazały się bardzo dobre dane dotyczące bilansu płatniczego, które po kilku miesiącach ujemnego salda w końcu poszły mocno w górę. Dzisiejsza średnia wartość franka wyniosła 3,97PLN.

CHF/PLN

kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

13.01.2016 14:38
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000