KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

podróże, kultura, zwiedzanie, Ekantor.pl kulturalnie

Ekantor.pl kulturalnie – marzec 2018

Marzec zapowiada się jako doskonałe połączenie aktywności i uroków gastronomicznych. Da się załapać na ostatnie śniegi we francuskich Alpach, pobiegać w Atenach ale również wypić doskonałą kawę w stolicy Holandii Read more

7 problemów początkujacego przedsiębiorcy

Około 80 proc. nowych firm zamyka się w ciągu pierwszych trzech lat działalności. To nie podnosi na duchu osoby, która startuje z własnym biznesem. Jak znaleźć się w 20 procentach Read more

Komentarz walutowy 13.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środowa sesja przyniosła spore zmiany w układzie notowań na głównej parze walutowej. Dolar umocnił się dziś wobec euro oraz złotego. Również po funcie było widać, że powrócił do wzrostów.

Umocnienie dolara

Wczorajsze wypowiedzi przedstawicieli Fedu były praktycznie zgodne, każdy z członków uważa, że należy postępować ostrożnie, ale z lekkim wyprzedzeniem, aby nie przegapić sygnałów, które mogłyby sugerować powrót inflacji na dobre. Cel na te chwilę jest jeden, obserwacja danych makroekonomicznych. Rynek widać zadowolił się tymi wypowiedziami, lecz zdaje się, że pochopnie, ponieważ żaden przemawiających nie ma w tym roku prawa do oddawania decyzyjnego głosu podczas posiedzeń. Mimo to kurs EUR/USD zareagował lekkim spadkiem, który był dziś przez całą sesję kontynuowany. Inwestorzy czekają dziś niecierpliwie na publikację wyniku sprzedaży detalicznej oraz inflacji producenckiej z USA. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Euro próbuje powrócić do wzrostów

Złoty dziś przez pierwszą część sesji umacniał się wobec euro. W godzinach porannych dotarł do poziomu 4,27. Niestety później nastąpił powrót do wczorajszej wartości 4,28. Produkcja przemysłowa w Strefie Euro trochę rozczarowała uczestników rynku. Mimo że nie stanowiła istotnej wartości to fakt, że była gorsza od oczekiwań chwilowo osłabił euro. Uczestnicy rynku niecierpliwie czekają na jutrzejszą publikację inflacji konsumenckiej ze Strefy Euro, która stanowi istotną wskazówkę dla EBC w dalszych planach dotyczących polityki monetarnej. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,28 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dolar na nowym poziomie

Dolar podczas dzisiejszej sesji przebił chwilowo opór znajdujący się na poziomie 3,79. Poprawa nastrojów na rynku finansowym sprzyja amerykańskiej walucie. Również dzisiejsza informacja o tym, że Iran przyłączy się do rozmów z producentami z OPEC i poza niego poprawiła humory inwestorom. Wprawdzie kurs ropy nie zareagował na tę wieść, ponieważ sam udział nie oznacza jeszcze zgody na zamrożenie produkcji tego surowca. Średni kurs dolara podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,78 PLN

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Wahania CHF/PLN

Wahania na parze CHF/PLN były dziś mniejsze niż wczoraj. Frank poruszał się dziś w przedziale 3,9258-3,9362. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że im bardziej będziemy się zbliżać do czerwcowego referendum w Wielkie Brytanii, tym frank będzie droższy. Szwajcarska waluta ciągle jest uznawana za tzw. bezpieczną przystań, co powoduje wzrost jej wartości w czasie nasilającego się ryzyka na rynku. Dziś średni jej kurs wyniósł 3,93 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Nowe szczyty funta

Funt brytyjski utrzymuje dobrą passę. Dziś od początku sesji podrożał o około 3 grosze. Kurs dotarł prawie do poziomu 5,40, co może oznaczać, że czas spadków na parze GBP/PLN zakończył się. Prawdopodobnie jutrzejsza decyzja o wysokości stóp procentowych w Anglii niczego nie zmieni, ponieważ tamtejszy bank centralny raczej na tę chwilę (przed czerwcowym referendum) nie podejmie się wprowadzenia żadnych zmian. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,39 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

13.04.2016 14:31
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000