KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

rok na rynku walutowym

2017 – rok niepewności i ważnych wyborów [podsumowanie walutowe]

Początek nowego roku to doskonała okazja do tego, by podsumować wydarzenia roku ubiegłego. 2017 przejdzie do historii jako rok politycznych niepewności, wyczekiwania na decyzje banków centralnych, stawiania pytań o przyszłość Read more

Crossfitowy komentarz walutowy Radka Humińskiego

Tak... wiemy, że codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym nie dla Wszystkich jest tak przyjemne, jak dla naszych analityków. Jeśli jednak wymieniasz waluty i chcesz na tym oszczędzać, warto poświęcić Read more

Komentarz walutowy 14.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsze notowania na rynku walutowym były względnie spokojne. Inwestorzy wyczekują posiedzenia amerykańskiego banku centralnego, którego decyzja w tym tygodniu będzie najważniejszym wydarzeniem.

W oczekiwaniu na Fed

Dla inwestorów w tym tygodniu liczy się tylko jedno wydarzenie: posiedzenie Fedu. Uczestnicy rynku są prawie pewni, że amerykański bank centralny podczas środowego spotkania nie podwyższy stóp procentowych. Dziś na rynku europejskim zostały opublikowane mało znaczące, choć bardzo zaskakujące dane dotyczące produkcji przemysłowej w Strefie Euro, która dość znacząco wzrosła. Nie zdołało to jednak zahamować umocnienia dolara, który kierował się dziś w stronę poziomu 1,10. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł 1,11 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

W oczekiwaniu na dane makro

Złoty kontynuował dziś zapoczątkowane w piątek umocnienie wobec euro. W trakcie sesji kurs EUR znajdował się przez chwilę nawet poniżej wartości 4,2690. Nasza waluta korzysta z pozytywnego nastroju na rynku i czeka na jutrzejsze dane makro, które jeśli będą zgodne z prognozami pomogą utrzymać jej dotychczas osiągniętą przewagę. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,27 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Dolar w osłabieniu

Dolar po zeszłotygodniowym osłabieniu wobec złotego dziś starał się odrobić straty. Z poziomu startowego 3,84 wzbił się jednak tylko na chwilę do wartości 3,85. Zarówno dla naszej waluty, jak i USD najistotniejsze w najbliższym czasie będą dane makroekonomiczne oraz decyzja Fedu w sprawie dalszej polityki monetarnej. Osłabienie dolara wywołała decyzja EBC, którego zmiany objęły szerszy krąg niż się tego spodziewano. Średni kurs amerykańskiej waluty wyniósł 3,84 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Frank na dobrej drodze

Z dzisiejszych notowań pary CHF/PLN najbardziej cieszą się osoby, które posiadają kredyt walutowy we frankach. Kurs szwajcarskiej waluty osłabił się wobec złotego i dotknął dziś poziomu 3,88. Osiągnął w ten sposób nowe roczne minimum. Jest to dobra wartość zwłaszcza, że w czwartek Szwajcarski Bank Narodowy podejmie decyzje ws. stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się, aby decydenci podjęli się obniżki już i tak ujemnych stóp. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,90 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka

Źródło: biznes.pl

Wyhamowanie spadku na parze GBP/PLN

Brytyjska waluta dziś wyraźniej niż podczas ostatnich sesji stawiała opór złotemu. Wyhamowanie trendu spadkowego może mieć związek z czwartkowym posiedzeniem angielskiego banku centralnego. Uczestnicy rynku raczej nie przewidują zmian w wysokości stóp procentowych, za to czekają na konferencję prasową po spotkaniu. Oprócz tego wydarzenia warto jeszcze zwrócić uwagę na publikacje makro, spośród których najistotniejsze będą informacje z rynku pracy. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,51 PLN.

GBP/PLN

średni kurs funta brytyjskiego

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

14.03.2016 15:13
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000