KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

kursy walut, analiza finansowa, komentarze walutowe

Czym jest średni kurs NBP?

Osoby często wyjeżdżające za zagranicę lub utrzymujące aktywne kontakty handlowe z przedsiębiorstwami spoza rynku krajowego potrzebują regularnej informacji o kursie walutowym. Jednym z jej najlepszych źródeł są publikowane przez banki Read more
aplikacje do nauki języków obcych -blog finansowy- ekantor.pl

TOP 7 aplikacji do nauki języka angielskiego na Android

Brak czasu, pieniędzy, motywacji… wymówek by nie uczyć się języków obcych jest wiele, jednak niemal każdy zdaje sobie sprawę, że ich znajomość jest niezbędna w dzisiejszych czasach. Z pomocą przychodzą Read more

Komentarz walutowy 14.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dane makro z USA osłabiły dolara. Bank centralny Anglii pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Deflacja w Strefie Euro lekko hamuje, ale to jeszcze nie powód do radości. Kursy walut podczas dzisiejszej sesji były poddane sporym wahaniom.

Dane makro osłabiają dolara

Amerykańska waluta przez większą część dzisiejszej sesji umacniała się wobec euro, do czasu publikacji danych makro ze Stanów Zjednoczonych. Inflacja konsumencka w marcu wyniosła 0,1%, natomiast w ujęciu rocznym 0,9, czyli gorzej niż poprzednio. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wypadła lepiej niż zakładano. Kurs EUR/USD po tych informacjach wzrósł do poziomi 1,1288, czyli wyżej niż wartość otwarcia sesji. Każde słabsze odczyty rzutują na kolejną decyzję Fedu w sprawie stóp procentowych, po dzisiejszym inwestorzy spodziewali się czegoś lepszego. Średni kurs euro wyniósł 1,12 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Wyhamowanie deflacji

Para EUR/PLN od początku sesji poruszała się w prawie dwugroszowym kanale wahań. Wspólna waluta umocniła się wobec naszej tuż przed publikacją inflacji HICP, która była dobre, ponieważ w ujęciu rocznym wyniosła ona 0%. Poziom 4,30 był tylko przejściowy, ale zakres notowań tej pary wyraźnie podniósł się, co niestety wskazuje na sygnały do zmiany trendu na wzrostowy. Kolejnym poziomem, który będzie już euro bardzo ciężko pokonać jest 4,33. Dziś średni kurs wyniósł 4,29 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Wzrost i spadek

Dolar osiągnął w tym tygodniu nowy szczyt, którym był poziom 3,83. Jego dobra passa zakończyła się w momencie publikacji danych makro, które w zasadzie nie były złe, ale nie takie, jakich rynek się spodziewał. Rozczarowanie wzięło górę, dlatego kurs powrócił do 3,80. Jutrzejszą sesję zdominują nocne dane z Chin, które będą bardzo istotne dla całego rynku finansowego. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,81 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Drogi frank

Kurs franka porusza się bardzo podobnie do notowań euro. Dziś również początek dnia na parze ze złotym był wzrostowy. Inflacja producencka w Szwajcarii wypadła relatywnie dobrze. Widać jednak, że przewartościowany frank ciąży tamtejszej gospodarce. Poziom 3,95 niestety nie jest tym, czego by oczekiwali frankowicze, niestety bardziej prawdopodobne w najbliższym czasie są zwyżki niż zniżki na tej parze. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,94 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Stopy procentowe bez zmian

Bank Anglii jednomyślnie zdecydował o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Komunikat po posiedzeniu pojawiło się wiele uzasadnień decyzji związanej z ryzykiem Brexitu. Decydenci obawiają się m.in. o to, że może on niekorzystnie w wpłynąć na wzrost gospodarczy ich państwa oraz być powodem sporych zmian na rynku walutowym oraz akcji. Średni kurs funta podczas dzisiejszej sesji wyniósł 5,39 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

14.04.2016 15:30
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000