KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, ciekawostki walutowe, kryptowaluty, kryptowaluta, bitcoin

7 ciekawostek walutowych – kto jest za a kto przeciw kryptowalutom?

Kryptowaluty wciąż są tematem numer jeden na rynkach finansowych. Jedni ich zakazują, inni otwierają przed nimi granice. Nikt jednak nie potrafi przewidzieć jak cyfrowy pieniądz zachowa się w przyszłości. Read more
blog, bezpieczeństwo, podróż, wyjazd, urlop, Ekantor.pl

Aby wakacje nie stały się koszmarem. Bezpieczeństwo w podróży – wszystko, co musisz wiedzieć

Urlop to czas odpoczynku, zabawy i beztroski - przynajmniej tak myślimy jeszcze przed podróżą. Nikt nie chce, by okazał się on czasem pełnym nerwów, zmartwień, a nawet strachu. Dlatego, aby Read more

Komentarz walutowy 14.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowy handel na rynku finansowym był bogaty w odczyty danych makroekonomicznych, które w istotny sposób przyczyniły się do zmian kursów walut. Złotówka umocniła się względem euro, dolara i franka szwajcarskiego. Dolar osłabił się również wobec euro.

 

 

Słaby dolar

Wczorajszy odczyt danych makro z USA rozczarował. Sprzedaż detaliczna okazała się być słabsza niż oczekiwano. Rynkowy konsensus kształtował się odpowiednio na poziomie 0,3% oraz 0,5%, natomiast w marcu było to 1% i 0,7%. Spowodowało to osłabienie się dolara, co podczas dzisiejszej sesji było kontynuowane. Para EUR/USD osiągnęła dziś poziom 1,14, który ostatni raz oglądaliśmy w lutym. Umocnieniem dla euro był zapewne wzrost PKB w Strefie Euro o 0.4%, Poszczególne kraje Unii również pozytywnie zaskoczyły, zwłaszcza Rumunia, Węgry i Słowacja, które w ujęciu rocznym zanotowały najwyższy wzrost. Najważniejszymi publikacjami dla USA w trakcie dzisiejszej sesji będzie inflacja producencka oraz raport z liczby złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Popołudniowy odczyt tych danych będzie ważny dla inwestorów, którzy wyczekują sygnałów potwierdzających oddalenie terminu podwyżki stóp procentowych przez Fed. Rynek walutowy wycenił dziś dolara średnio na 1,14 euro.

 

Złotówka umocniła się

Złotówka umocniła się podczas dzisiejszej sesji względem dolara. Działo się tak za sprawą słabych danych makro. Dzisiejsze notowania tej pary walutowej osiągnęły poziom 3,56 po spadku z 3,60. Jest bardzo prawdopodobne zejście do 3,55. Jeśli odczyt PKB dla Polski będzie dobry, a para EUR/USD zejdzie jeszcze bardziej w dół sytuacja naszej waluty może zdecydowanie się poprawić. Średnia wartość USD wyniosła dziś 3,56 PLN.

 

Euro nieco słabsze

Euro po wczorajszym spadku do 4,06, podczas dzisiejszej sesji powróciło do poziomu 4,10 tylko na chwilę. Od tej wartości nastąpiło odbicie i mocne zejście w dół do 4,07. Para EUR/PLN w najbliższym czasie może dość mocno się wahać. Powodem tego jest niepewność inwestorów do wyników II tury wyborów prezydenckich. Raczej trwałego przebicia poziomu 4,10 nie ma się co spodziewać. Natomiast bardziej prawdopodobny jest powrót do 4,00, w momencie gdy piątkowe dane PKB z I kwartału zaskoczą nas pozytywnie. Istotnym czynnikiem wspierającym naszą walutę był fakt zdjęcia przez Komisję Europejską procedury nadmiernego deficytu z Polski.

 

Duże wahania na parze CHF/PLN

Wahania franka szwajcarskiego zaczynają być niemal standardem na rynku walutowym. Wczoraj CHF był po 3,89 dziś zdążył już dojść do prawie 3,94 i równie szybko spaść do poziomu 3,91. Notowania pary CHF/PLN przynoszą sporo emocji, a kolejnym impulsem do zmian mogą być jutrzejsze dane ze Szwajcarii dotyczące inflacji producenckiej. Złotówka ma szansę na dłuższe umocnienie, jeśli dane dotyczące PKB oraz bilans płatniczy będą lepsze od prognozowanych.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

14.05.2015 15:36
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000