KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Po ile euro, kiedy kupować euro

Ile kosztuje euro i kiedy najlepiej jest je kupować?

Nie trzeba być aktywnym uczestnikiem rynku walutowego, by mieć świadomość jego zmienności. Stąd nawet osoby nie mające doświadczenia w inwestowaniu, planując wymianę zaczynają porównywać kursy nawet kilka dni wcześniej - Read more
Równowaga finansowa - czym jest bilans płatniczy?

Równowaga finansowa – czym jest bilans płatniczy?

Wysoka pozycja ekonomiczna danego kraju, to jeden z najważniejszych aspektów wpływających na jego bezpieczeństwo i stabilność gospodarczą przejawiającą się zwiększeniem atrakcyjności inwestycyjnej danego obszaru, co przyciąga inwestorów gwarantujących intratne kontrakty. Read more

Komentarz walutowy 14.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Chociaż słowa członkini Fed -Lael Brainard- oddaliły perspektywę zacieśniania polityki monetarnej w USA, to jednak utrzymujący się kurs dolara może oznaczać, że rynek nie ma pewności, jaka decyzja zapadnie 21 września. Panująca cisza medialna przed posiedzeniem FOMC sprawia, że uwaga znów skierowana została na dane makro.

 

Milczenie FOMC

Wczorajsze wystąpienie szefa ECB nie przyniosło nowych informacji na temat kierunku polityki monetarnej, a to sprawia, że uwaga rynku nieprzerwanie skupiona jest na Stanach Zjednoczonych, gdzie 21 września ma zapaść decyzja w sprawie stóp procentowych. Mimo, że po wystąpieniu członkini Fed, oczekiwania na ruch ze strony Rezerwy Federalnej spadły, to notowania dolara pozostały stabilne. Rozpoczęcie ciszy medialnej przed posiedzeniem FOMC sprawia, że w najbliższym czasie kluczowe pozostaną dane makro oraz nastroje związane z wyborami prezydenckimi w USA. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty na fali globalnych nastrojów

Polska waluta praktycznie nie zareagowała na słabsze dane z krajowej gospodarki, co oznacza, że wciąż pozostaje ona pod silnym wpływem czynników globalnych, zwłaszcza tych napływających z USA. Uspokojenie emocji za oceanem działa kojąco na złotego, którego notowania zostały dziś dodatkowo wsparte mieszanymi danymi o produkcji przemysłowej w Strefie Euro. W ujęciu miesięcznym były one słabsze, niż się tego spodziewano, jednak biorąc pod uwagę zestawienie roczne wyniosły one -0,5 przy prognozach -0,7. W efekcie euro odnotowało spadek, a jego średnia wartość wyniosła dziś 4,34 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Kluczowe dane

Rozpoczęcie ciszy medialnej przed decyzją w sprawie stóp procentowych w USA oznacza, że zniknął jeden z czynników, który w ostatnim czasie silnie wpływał na notowania walut. Milczenie ze strony FOMC sprawia, że inwestorzy baczniej będą przyglądać się danym ze Stanów Zjednoczonych. Szereg odczytów zostanie przedstawiony w czwartek. Wśród nich znajdzie się wynik sprzedaży detalicznej. Dziś dolar traci względem polskiej waluty osiągając średni poziom 3,86 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty ulega wpływom

Chociaż notowania złotego są w ostatnim czasie silnie związane ze światowymi nastrojami, to jednak w parze z frankiem szwajcarskim nie można wykluczyć wpływu czynników krajowych. Podczas środowej sesji polska waluta odnotowała wzrost, co jest związane ze zmniejszoną perspektywą zacieśniania stóp przez Rezerwę Federalną, jednak lokalnie, dla inwestorów ważne mogą okazać się piątkowe dane z rynku pracy. Dziś średni kurs franka wyniósł 3,96 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Wrażliwość funta

Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii w lipcu okazała się być zgodna z oczekiwaniami i wyniosła 4,9%. Wzrosła natomiast liczba osób składających wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, a to nie wpłynęło pozytywnie na wrażliwego na bodźce krajowe funta. Nad brytyjską walutą wciąż utrzymuje się zagrożenie wynikające z Brexitu, a słabsze odczyty mogą przyczynić się do podjęcia przez BoE decyzji o dalszym luzowaniu polityki pieniężnej. Średnia wartość funta wyniosła dziś 5,09 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

14.09.2016 15:21
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000