KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wymiana walut – czy fiskus może się o nią upomnieć?

Wszystko, co w życiu piękne, musi być opodatkowane. Nie inaczej jest z wymianą walut. 30 kwietnia upłynął czas składania deklaracji PIT i niestety część podatników zapomniała uwzględnić w swoim zeznaniu Read more

MyTravel.pl poleca najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wycieczek

Grecja, Hiszpania i Włochy (Sycylia) to niepodważalne królowe tego sezonu wakacyjnego. Wyśmienite jedzenie i brak konieczności posiadania paszportu, kuszą nie jednego turystę. Nie można przejść obojętnie obok fantastycznej katedry na Read more

Komentarz walutowy 15.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wieczorne posiedzenie Fedu znajdowało się dziś w centrum uwagi inwestorów. Temat Brexitu chwilowo schodzi na drugi plan. Złoty zanotował nieznaczne odbicie, które najbardziej było widoczne na parze EUR/PLN.

W oczekiwaniu na decyzję Fedu

Do posiedzenia Rezerwy Federalnej pozostało kilka godzin. Inwestorzy nie biorą pod uwagę, aby J. Yellen właśnie teraz decydowała się na podwyżkę stóp procentowych. Zarówno dane makro jak i atmosfera na rynku nie jest sprzyjająca. Widać to po dzisiejszym kursie euro, który z poziomu 1,11 podąża w kierunku 1,1250. Być może uda się dolarowi powrócić do porannej wartości, jednak tylko w sytuacji, gdy opublikowane popołudniu dane będą lepsze od oczekiwań. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,12 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Chwilowe osłabienie euro

Wszystko wskazuje na to, że wczorajszy wzrost euro był przejściowy. Dzisiejsze notowania EUR/PLN z poziomu 4,42 spadły do 4,40. Nie jest jednak wykluczone, ze mogą ponownie zagościć na tym poziomie. Sytuacja na rynku walutowym jest tak niestabilna, że kurs EUR może wahać się w przedziale 4,35 do nawet 4,45. Brak ważniejszych publikacji z lokalnego rynku sprawia, że inwestorzy koncentrują się na danych napływających z szerokiego rynku. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,40 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Osłabienie dolara

Dolar po kilkudniowym umocnieniu dzisiejszą sesję rozpoczął od spadku. Z poziomu 3,95 osłabił się do 3,92. Notowania tej pary walutowej były dziś zależne głównie od spekulacji dotyczących wieczornego posiedzenia Fedu. Jeśli komunikat będzie zawierał łagodne akcenty, może to świadczyć o tym, że podwyżka stóp procentowych nastąpi jeszcze tego lata. Jeśli słowa J. Yellen będą bardziej stonowane i bez emocji możemy przewidywać, że zmiany w polityce monetarnej nastąpią dopiero w przyszłym roku. Średni kurs dolara wyniósł 3,92 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Frank szwajcarski nieznacznie odpuścił

Szwajcarska waluta po skoku do 4,10 dziś nieznacznie odpuściła. Kurs zszedł nieco poniżej 4,07. W obliczu zagrożenia wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wielu inwestorów spycha na drugi plan jutrzejsze posiedzenie Szwajcarskiego Banku Narodowego. W opinii wielu analityków prezes SNB nie zdecyduje się teraz na wprowadzenie jakichkolwiek zmian w prowadzonej obecnie polityce monetarnej. Średni kurs CHF wyniósł dziś 4,07 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Wahania funta

Podczas dzisiejszej sesji notowania pary GBP/PLN były poddane silnym wahaniom. Nie zmieniły one jednak za mocno pozycji brytyjskiej waluty. Im bliżej sądnego dnia referendum, tym kurs funta będzie jeszcze bardziej się zmieniał. Przewiduje się, że GBP może na parze ze złotym spaść nawet do wartości z początku kwietnia. Wszystko jednak zależy od tego, z jakim wynikiem zakończy się głosowanie Brytyjczyków. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,57 PLN.

GBP/PLN

kurs GBP, kurs funta

Źródło: binzes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

15.06.2016 14:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000